شاکری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

جوان‌گرایی از اولویت‌های مهم بیانیه گام دوم انقلاب است

عنوان

عضو سابق شورای شهر جوان‌گرایی را از اولویت های مهم بیانیه گام دوم انقلاب دانست.

اقبال شاکری، عضو سابق شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل هایگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،در خصوص ضرورت و توجه به جوانگرایی در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در این بیانیه سه موضوع مورد توجه قرار گرفته است که یکی از آن ها عدالتجویی است و آن به معنای  این است که همه مردم از همه امکانات یکسان استفاده کنند و تبعیض و فساد و اشراف گری درجامعه وجود نداشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به عدالت اجتماعی وفردی خاطرنشان کرد: همچنین تفاوتی بین طبقات مختلف جامعه و  مدیریت ارشد کشور با بقیه مردم نیز نباید وجود داشته باشد، بنابراین مردم باید این عدالت را در زندگی خود و مسئولیت های اجتماعی خود احساس کنند. 

عضو سابق شورای شهر تهران افزود: دومین موضوع بیانیه گام دوم این مسئله است که موتور محرکه تداوم انقلاب و حرکت به سوی تمدن اسلامی جوانان هستند چراکه انقلاب توسط جوانان به وجود آمده و استمرار پیدا کرده است.

وی ادامه داد: همچنین توفیقات کشور در هشت سال دفاع مقدس نیز توسط مدیریت جوانان حاصل شد و  توسعه های علمی ، اجتماعی ،اقتصادی، دفاعی و صنعتی که پیدا کردیم نیز عمدتا توسط جوانان انجام شده است . 

شاکری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان می گویند که حرکتی فعال داشته  و منتظر راهبری از مقام بالاتر و افراد سال خورده نباشند، بنابراین خطاب به مسئولان نیز می فرمایند که عرصه را برای جوانان بازکنند به این معنا که جوانان بتوانند مدیریت کشور را به عهده گرفته و تحول، شجاعت و ریسک پذیری را در توسعه کشور نشان بدهند.

وی ادامه داد: علاوه بر این ایشان خطاب به جوانان می فرمایند که شما بر این اساس سعی کنید مطالبه گری کنید یعنی موضوعات مورد نیاز کشور و مردم را شما مطالبه گری و پیگیری کنید.

عضو سابق شورای شهر در پایان تصریح کرد: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم می فرمایند که گام دوم باید توسط جوانان اداره شود، بنابراین تنها از مجاری دولتی نمی شود به  اهداف این بیانیه رسید و جوانان  می توانند با استقلال این اقدامات را انجام داده و مجاری دولتی هم باید راه را برای جوانان باز کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین