ارتباط مستقیم سخنرانی‌های ترامپ با افزایش آمار جنایات و رفتار‌های خشونت‌آمیز

عنوان

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد در شهر‌هایی که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ همایش انتخاباتی برگزار کرده میزان ارتکاب جنایت ۲۲۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل پایگاه اینترنتی هیل، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به تازگی گزارشی را منتشر کرده است که نشان می دهد میزان جنایات در شهر هایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶ در آنها همایش انتخاباتی برگزار کرده، ۲۲۶ درصد افزایش یافته است.

آیال فاینبرگ، استاد علوم سیاسی دانشگاه تگزاس شمالی و مسئول این تحقیق توضیح داد: لفاظی های دونالد ترامپ در همایش هایی که همزمان با رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در شهر های مختلف آمریکا برگزار می کرد تا حد زیادی موجب تشویق به ارتکاب جنایت در این شهر ها شده است.

وی ادامه داد: این تحقیق نشان داد در شهر هایی که دونالد ترامپ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در آن ها همایش انتخاباتی برگزار کرده است، آمار حوادث و جنایات نژادپرستانه افزایش یافته است. به منظور بررسی این موضوع، ما اطلاعات و داده هایی درباره جنایات خشونت بار در شهر هایی که ترامپ همایش انتخاباتی برگزار کرده بود، جمع آوری کردیم. فاکتور هایی همچون میزان جرم و جنایت، جمعیت اقلیت، نرخ جمعیت تحصیلکرده در این شهر ها مورد بررسی قرار گرفت.

نتیجه تحقیق این شد که در شهر هایی که یکی از ۲۷۵ همایش انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ برگزار شده بود، آمار جرم و جنایت ۲۲۶ درصد نسبت به شهر هایی که در آن ها همایش انتخاباتی برگزار نکرده، افزایش یافته است.

تحلیلگران بر این باورند اگرچه نمی توان اعلام کرد که سخنرانی ترامپ به طور مستقیم بر افزایش آمار جنایات خشونت بار تاثیر دارد، ولی لفاظی های او در خصوص مهاجران، سفیدپوستان، حمل سلاح و مسائل دیگر احتمال ایجاد شرایطی برای گسترش و تقویت خشونت ها و جرم پروری را فراهم کرده است.

پیشتر، اف بی آی نیز از افزایش ۱۷ درصدی جنایات خشونت بار در شهر های مختلف آمریکا پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ خبر داده بود.

دموکرات های آمریکا نیز پیش از پیروزی ترامپ در انتخابات نسبت به تقویت روحیه ملی گرایان سفید برترپندار و نژادپرستان و افزایش جنایات خشونت آمیز علیه رنگین پوست های آمریکا هشدار داده بودند. همچنین مدت کوتاهی پس از ورود ترامپ به کاخ سفید چند حمله خشونت بار در نقاط مختلف این کشور رخ داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین