آتش‌بس و دولت جدید؛ محور دور دوم مذاکرات احزاب سیاسی با طالبان

عنوان

منابع خبری اعلام کردند که در دور دوم مذاکرات احزاب سیاسی با طالبان، قرار است دو طرف درباره چگونگی دولت آینده افغانستان، آتش‌بس و سهم احزاب سیاسی گفت‌وگو کنند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، قرار است دور دوم مذاکرات احزاب سیاسی افغانستان با نمایندگان طالبان در 25 فروردین ماه در قطر برگزار شود.

منابع خبری اعلام کردند، در این نشست بیش از 80 نفر از رهبران سیاسی و نمایندگان جوامع مدنی افغانستان شرکت می کنند تا درباره صلح با طالبان صحبت کنند.

احتمال حضور دولت افغانستان در دور دوم مذاکرات احزاب سیاسی با طالبان

عصر امروز؛ برگزاری نشست مسکو بین احزاب سیاسی افغانستان و طالبان +اسامی

گفته می شود که برقراری آتش بس، سهم احزاب سیاسی در قدرت و چگونگی حکومت آینده افغانستان از محورهای اساسی این دور از مذاکرات رهبران احزاب سیاسی با طالبان هستند.

«نظرمحمد مطمئن» مقام سابق طالبان به «طلوع نیوز» گفت: رهبران سیاسی و طالبان درباره آینده افغانستان صحبت خواهند کرد تا زمینه تشکیل نظامی فراهم شود که تمام افغان ها را در آن حضور داشته باشند.

پیش از این گمانه زنی هایی وجود داشت که دولت افغانستان نیز در دور دوم مذاکرات احزاب سیاسی با طالبان حضور خواهد داشت اما ظاهرا دولت افغانستان تمایلی به حضور در این نشست ندارد.

دولت افغانستان در واکنش به این موضوع اعلام کرد که در این نشست درباره صلح بحث و تبادل نظر صورت می گیرد و نشست رسمی در روند صلح با طالبان محسوب نمی شود.

«هارون چخانسوری»  سخنگوی رئیس جمهور افغانستان تصریح کرد، دیدار احزاب سیاسی با طالبان، مذاکرات رسمی صلح نیست بلکه دو طرف تنها درباره صلح تبادل نظر می کنند.

وی تاکید کرد که تنها در صورت مذاکرات صلح نتیجه بخش خواهد شد که این گروه به صورت مستقیم با دولت افغانستان وارد مذاکره شود.

این در حالی است که دولت افغانستان از روند مذاکرات صلح توسط آمریکا به حاشیه رانده شده است و طالبان نیز مذاکره با دولت افغانستان خودداری کرده و به مذاکره با احزاب سیاسی تمایل دارند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی