یک میلیارد دلار از دارایی‌های ونزوئلا در جیب مخالفان!

عنوان

به گفته وزیر ارتباطات ونزوئلا، یک میلیارد دلار از دارایی‌های این کشور در حساب شخصی مخالفان دولت در بانک‌های آمریکایی است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری هیل، «خورخه رودریگز» وزیر ارتباطات ونزوئلا شب گذشته اعلام کرد نزدیک به یک میلیارد دلار از دارایی های ونزوئلا در حساب شخصی مقامات عالی رتبه مخالف دولت نیکلاس مادورو --رئیس جمهورونزوئلا-- در بانک های آمریکایی است.

او گفت: آن ها [مقامات مخالف دولت مادورو] متوسل به سرقت دارایی های ونزوئلا شده اند و آن را به حساب های بانکی خود در آمریکا منتقل کرده اند. این پول به درخواست دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، توقیف شده است. بیش از ۳۰ میلیارد دلار از دارایی های ونزوئلا طی دو ماه گذشته از کشور خارج شده است که یک میلیارد دلار آن در حساب های شخصی مخالفان در بانک های آمریکایی است.

دولت آمریکا در ماه ژانویه اعلام کرد برخی حساب های دولتی ونزوئلا مسدود شده و قرار است به خوآن گوایدو، سردسته مخالفان ونزوئلا که دو ماه پیش خود را رئیس جمهور موقت این کشور معرفی کرد، منتقل شود.

آمریکا نخستین کشوری بود که ریاست جمهوری موقت گوآیدو را به رسمیت شناخت. این در حالی است که کشور های بزرگی همچون روسیه، چین و ایران، نیکلاس مادورو را به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت می شناسند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین