تحقیق درباره کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا؛

هیل: سخنان ترامپ برانگیزاننده جرایم نژادی در آمریکاست

عنوان

تهران – ایرنا – تارنمای 'هیل' نوشت: میزان ارتکاب جرایم انزجارآمیز با انگیزه های نژادپرستانه در بخش هایی از آمریکا که کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ دونالد ترامپ در آنها برگزار شده بود، ۲۲۶ درصد نسبت به دیگر بخش های این کشور، افزایش نشان می دهد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا؛ تارنمای آمریکایی هیل (The Hill) افزود: این پژوهش و بررسی که توسط سه محقق علوم سیاسی به نام های 'آیال فینبرگ' (Ayal Feinberg) دکترای علوم سیاسی و 'رجینا برانتون' (Regina Branton ) و 'والریا مارتینز ابرز' (Valerie Martinez-Ebers) اساتید علوم سیاسی دانشگاه 'تگزاس شمالی' (North Texas) به عمل آمده، نشان می دهد که چگونه برخی از سخنان ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا، برانگیزاننده و محرک جنایات انزجارآمیز نژادپرستانه بوده است.
در گزارش این محققان که جمعه گذشته در روزنامه واشنگتن پست نیز منتشر شده، آمده است که در این بررسی، مواردی همچون نرخ جرم، شمار فعالیت گروه های نژادپرست، درصد افراد تحصیل کرده، جمعیت و موقعیت شهرستان و مدت زمانی که کارزار انتخاباتی ترامپ در آن مکان در جریان بوده، در نظر گرفته شده است.
این پژوهشگران در گزارش خود آورده اند که یافته های آنان نشان می دهد جرایم نژادی در شهرستان هایی از آمریکا که ترامپ دستکم یک همایش از مجموع 275 گردهمایی کارزار انتخاباتی 2016 خود را در آنها برگزار کرده است، 226 درصد نسبت به شهرستان هایی که میزبان کارزار انتخاباتی ترامپ نبوده اند، افزایش داشته است.
این محققان درباره پژوهشی که به عمل آورده اند، گفته اند هر چند این تحلیل نمی تواند قطعی باشد، اما نمی توان 'تاثیر ترامپی' را بر شمار موارد وقوع جرائم انزجاری و نژادی اعلام شده، نادیده انگاشت.
این تارنمای خبری آمریکایی در پایان نوشت: اندک زمانی پس از وقوع حمله تروریستی به دو مسجد در کرایستچرچ نیوزیلند، ترامپ در پاسخ به خبرنگاران درباره خیزش ناسیونالیسم سفیدپوستان، تاثیر سخنانش را بر مهاجم عامل این حادثه رد کرد، این در حالی بود که فردی که مرتکب این عمل شده بود در بیانیه ای که از خود به جا گذارده بود، با اشاره به ترامپ، او را به عنوان 'نماد تازه شده هویت سفیدپوست' توصیف کرده بود.
اروپام **1302**1486**

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین