داغ‌ترین پرونده‌ها:

طالبان: آمریکا اعضای داعش را در ولایت کنر نجات داد

۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
نویسنده/خبرنگار: نسیم آنلاین
سخنگوی گروه طالبان با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که نظامیان امریکایی شب گذشته جنگجویان داعش را که در ولسوالی نورگل ولایت کنر تحت محاصره طالبان قرار داشتند، توسط هلیکوپترهای خود به مکان امن انتقال دادند.

 ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که نظامیان امریکایی شب گذشته جنگجویان داعش را که در ولسوالی نورگل ولایت کنر تحت محاصره طالبان قرار داشتند، توسط هلیکوپترهای خود به مکان امن انتقال دادند.

در خبرنامه آمده است: «طالبان در چارچوب عملیات پاکسازی ولایت کنر از داعش، گروهی از جنگجویان داعش را در ولسوالی نورگل تحت محاصره قرار دادند. اما چندین هلیکوپتر امریکایی به محل رسیدند و رهبران، جنگجویان داعش و خانواده هایشان را به مکان امن منتقل نمودند.»

مجاهد ادعا میکند که «نیروهای نظامی وابسته به حکومت کابل» از زمین نظامیان امریکایی را در این عملیات حمایت میکردند.

به گفته وی این بار اول نیست که رهبران داعش با مداخله مسستقیم نظامیان امریکایی نجات داده میشوند و پایگاه های شان منتقل میگردند.

این اظهارات در حالی مطرح میشود که چندی پیش سخنگوی طالبان اعلام کرده بود که دور هفتم مذاکرات بین نمایندگان این گروه و هیئت امریکایی به رهبری زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در آینده نزدیک در دوحه برگزار خواهد شد و قرار است در این دیدار روند خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تحت بحث قرار گیرد.

اسپونتیک

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا داعش افغانستان طالبان
نظرات