داغ‌ترین پرونده‌ها:

مرز خسروی از امروز بازگشایی می‌شود

۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزیر کشور با اشاره به بازگشایی مرز خسروی از امروز بر روی زوار اربعین، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به سهولتی که در مرزها و امور کنسولی ایجاد شده تعداد زائران بیشتری داشته باشیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی، در بدو ورود به کرمانشاه، با ابراز مسرت از حضور در جمع مردم کرمانشاه و با اشاره به اینکه از اول تا پنجم محرم امسال، ۵۱ هزار زائر به عتبات عالیات مشرف شده اند، افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: با تلاش‌ها و زحماتی که همه مسئولان به ویژه اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی، سفارت جمهوری اسلامی در عراق، استاندار کرمانشاه و همچنین وزیر کشور عراق داشتند، مقرر شده امسال از مرز خسروی نیز تردد زوار به عتبات عالیات داشته باشیم.

وزیر کشور افزود: امروز قرار است مرز خسروی بر روی زوار اربعین بازگشایی شود و این یک فرصت بسیار خوبی برای زائران خواهد بود تا با خدمات بهتری این سفر را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته ۱۵ هزار زائر از مرز مهران به کشور عراق سفر کرده اند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود امسال با توجه به سهولتی که هم در مرزها و هم در امور کنسولی ایجاد شده تعداد زائران بیشتری داشته باشیم.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امیدواریم مردم خوب کشورمان با رعایت همه شرایطی که مسئولان اعلام می‌کنند و با همکاری و همدلی که همیشه با مسئولین داشتند و خدماتی که در همه زمینه‌ها با تکیه بر تجربه بسیار مفید ۵ ساله فراهم شده، سفر خوبی به عتبات عالیات داشته باشند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از ایران به بغداد، کربلا، کاظمین و سامرا است، این مرز تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا نیز ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.

خبرگزاری مهر

کلید واژه
عبدالرضا رحمانی فضلی اربعین مرز خسروی کرمانشاه
نظرات