اخبار آرشیوی

محسن هاشمی

محسن هاشمیرفسنجانی: افراطیون را از هر دوجناح باید سر جای خودنشاند تا معتدل‌های مقبول جامعه بتوانند حرف بزنند/ زندگی، منش و روش هاشمی که میتواند افتخاری برای انقلاب باشد را برای بعضی تبدیل به یک ضرر برای انقلاب کردند

به گزارش «نسیم»، محسن هاشمی رفسنجانی که با هفته نامه آسمان گفتگو کرده در پاسخ به سوالی در خصوص روی کار آمدن معتدلین در فضای سیاسی کشور گفت: در عمل این اتفاق در حال شکل گیری است. هم اکنون جناح چپ برای شرکت در انتخابات دچار جوی است که تصور می کنند اگر بیایند، مورد تخریب افراطیون جناح چپ قرار می گیرند و همینطور جناح راست. کسانی هستند که می دانند مسیر اشتباه بوده است و می توانند به جامعه منتقل کنند اما احسلس می کنند اگر مطرح کنند، مورد تخریب جدی قرار می گیرند، می ترسند که متهم به بی بصیرتی شوند، یا شعارهایی که داده می شود دامان خود و خانواده آنها را نیز بگیرد و دچار بحران های دیگری شوند. این است که همه معتدلین سکوت کرده اند. چون فضا، فضای تخریبی است.
وی در ادامه افزود: وقتی کشور در دست افراطیون قرار می گیرد، باعث می شود که معتدلین یا افرادی که حرفی برای گفتن دارند، به میدان نیایند. در این شرایط معمولابزرگان حرف نمی زنند. می دانند علاوه بر اینکه حرفشان تایید نمی شود، مورد تخریب هم قرار می گیرند، مشکل اصلی در اینجاست. همین که کرسی های آزاد اندیشی در کشور شکل نمی گیرد، علتش این است که فضا دست افراطی هاست. باید افراطیون را از هر دو جناح سر جای خود بنشانند تا معتدل های مقبول جامعه بتوانند حرف بزنند. به هر کسی تهمت نزنند. خانواده ما قربانی همین تهمت هاست. خانواده ما را به مسائلی متهم کردند. سال ها از تهمت ها می گذرد. در تمام این سال ها نتوانستند ادعاهایشان را ثابت کنند. زندگی، منش و روش هاشمی که می تواند افتخاری برای انقلاب باشد را برای بعضی تبدیل به یک ضرر برای انقلاب کردند. جالب است که جبهه پایداری هم حتی حاضر به دفاع از اشتباه پیش آمده نیست.
پسر ارشد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره نیامدن هاشمی به نماز جمعه خاطرنشان کرد: این نیست که نخواهند برگردند اگر شرایط آن فراهم شود برمی گردند. عاقلین و معتدلین باید بتوانند حرف بزنند، برای حرف عاقلان باید شرایط فراهم باشد، افراطیون نباید بتوانند به طور سازمان دهی شده تخریب کنند. متاسفانه شرایطی در کشور ایجاد شد که مداحین هم به طور سازماندهی شده صحبت از قتل می کنند. در این شرایط فرد عاقل سکوت می کند. در موضوع تهمت ترور اخیر آمریکا در روزنامه ها و سایت ها دیدم که مثلا فردی نزدیک به جریان عمار گفته بود که من چرا سفیر را ترور کنم، شاه عربستان را ترور می کنم.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
اینستکس مقدمه برجام موشکی و منطقه‌ای است؟
سناریوی اروپا برای حفظ برجام و امتیازگیری بیشتر از ایران
وحیدجلیلی در چهلمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی:
عدالت مجاهد میخواهد نه بچه سوسول /حکومت علی(ع) مغلوب جنگ نرم شد
تحلیل سلیمی‌نمین از ابعاد حمایت رسانه‌های اصلاح‌طلب از کودتای آمریکایی ونزوئلا
اصل مقاومت را هدف گرفته‌اند، ونزوئلا بهانه است!
سعید جلیلی در جمع فعالان فرهنگی سبزوار:
نه دیپلماسی توئیتری جواب می‌دهد نه فشار پیامکی
چرا کانال مالی اروپا سرکاری است!
۵ نکته درباره کانال مالی INSTEX
حاشیه نگاری دیداری صمیمی و آموزنده با مقام معظم رهبری
آغاز گام چهل و یکم انقلاب با دغدغه های تمدنی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین