اخبار آرشیوی

صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از امضای قرارداد ساخت کارخانه پنج میلیون تنی گندله‌سازی در منطقه سیرجان خبر داد و گفت: برنامه‌های توسعه‌ای با اولویت جذب سرمایه‌های خارجی اجرا می‌شود

به گزارش «نسیم»، مهدی کرباسیان با بیان اینکه سیاست ایمیدرو حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است گفت: ایمیدرو تلاش می کند برنامه های توسعه ای را با اولویت شرکت های خصوصی داخلی و جذب سرمایه های خارجی اجرا کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت لمروز چهارشنبه در مراسم امضای قرارداد ساخت کارخانه 5 میلیون تنی گندله سازی در منطقه سیرجان اظهار داشت: تلاش مسئولان دولت ایجاد ثبات در مدیریت ها و تسهیل امور برای سرمایه گذاران است.
وی افزود: دولت تدبیر و امید برای توسعه کشور از بخش معدن که جای کار زیادی برای پیشرفت و توسعه دارد، استفاده خواهد کرد و در این زمینه سیاست ایمیدرو حمایت ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردمی و دعوت از سرمایه گذاران در حوزه معادن است.
کرباسیان با اشاره به اینکه با امضای قرارداد مذکور برای یکهزار و 800 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد تصریح کرد: وظیفه ما نیز سرعت دادن به اجرای پروژه ها است. رئیس هیئت عامل ایمیدرو افزود: امیدوارم بقیه شرکت ها و سرمایه گذاران نیز هرچه زودتر برای سرمایه گذاری به ایران بیایند زیرا اولویت را به شرکت هایی خواهیم داد که زودتر قراردادهای همکاری را امضا کنند.
معاون وزیر صنعت با اشاره به اقدامات اخیر دولت برای تسهیل سرمایه گذاری گفت: یکی از اقدامات دولت، تصویب 33 مرحله تسهیل روابط تجاری و صنعتی است و چنانچه باز هم مشکلاتی در این زمینه وجودداشته باشد، به تدریج مرتفع خواهد شد.
همچنین علی پاینده مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین نیز در مراسم امضای قرارداد مذکور اظهار داشت: برای احداث کارخانه گندله سازی این شرکت که پنج میلیون تن ظرفیت دارد حدود 220 میلیون یورو در بخش داخلی و خارجی سرمایه گذاری خواهد شد.
وی گفت: حدود 85 میلیون یورو از سرمایه گذاری های ذکر شده سهم بخش خارجی است و بقیه از محل منابع داخلی شامل آورده سهامداران، فروش اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی تامین می شود.
مانفرد تافلر از مدیران بخش خاورمیانه شرکت اتوتک نیز در مراسم امضای قرارداد مذکور گفت: این شرکت تاکنون پروژه های زیادی را در بخش فلزات آهنی از جمله مس اجرا کرده و فعالیت در گندله سازی با نام اتوتک عجین شده است.

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش کارشناسی شبکه کانون های تفکر ایران منتشر شد
فروش ریالی نفت در بورس، راهکار بی اثر کردن تحریم فروش نفت ایران
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس:
سیف بانک مرکزی را بی‌برنامه اداره کرد
تحلیل دکتر جمشید پژویان از نوسانات اخیر بازار ارز
دلار ۱۱ هزار تومانی قیمت رسمی بازار نیست
رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
آخوندی با نامه نمی‌تواند مانع افزایش اجاره‌ها شود
افشاگری معاون نعمت‌زاده
پشت پرده برخی زد و بندهای وزارت صمت
نسبت‌سنجی موافقتنامه پاریس و سیاست‌های وزارت نیرو
خاموشی‌ها و فراموشی‌ها
مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد
امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین