اخبار آرشیوی

صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از امضای قرارداد ساخت کارخانه پنج میلیون تنی گندله‌سازی در منطقه سیرجان خبر داد و گفت: برنامه‌های توسعه‌ای با اولویت جذب سرمایه‌های خارجی اجرا می‌شود

به گزارش «نسیم»، مهدی کرباسیان با بیان اینکه سیاست ایمیدرو حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است گفت: ایمیدرو تلاش می کند برنامه های توسعه ای را با اولویت شرکت های خصوصی داخلی و جذب سرمایه های خارجی اجرا کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت لمروز چهارشنبه در مراسم امضای قرارداد ساخت کارخانه 5 میلیون تنی گندله سازی در منطقه سیرجان اظهار داشت: تلاش مسئولان دولت ایجاد ثبات در مدیریت ها و تسهیل امور برای سرمایه گذاران است.
وی افزود: دولت تدبیر و امید برای توسعه کشور از بخش معدن که جای کار زیادی برای پیشرفت و توسعه دارد، استفاده خواهد کرد و در این زمینه سیاست ایمیدرو حمایت ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردمی و دعوت از سرمایه گذاران در حوزه معادن است.
کرباسیان با اشاره به اینکه با امضای قرارداد مذکور برای یکهزار و 800 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد تصریح کرد: وظیفه ما نیز سرعت دادن به اجرای پروژه ها است. رئیس هیئت عامل ایمیدرو افزود: امیدوارم بقیه شرکت ها و سرمایه گذاران نیز هرچه زودتر برای سرمایه گذاری به ایران بیایند زیرا اولویت را به شرکت هایی خواهیم داد که زودتر قراردادهای همکاری را امضا کنند.
معاون وزیر صنعت با اشاره به اقدامات اخیر دولت برای تسهیل سرمایه گذاری گفت: یکی از اقدامات دولت، تصویب 33 مرحله تسهیل روابط تجاری و صنعتی است و چنانچه باز هم مشکلاتی در این زمینه وجودداشته باشد، به تدریج مرتفع خواهد شد.
همچنین علی پاینده مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین نیز در مراسم امضای قرارداد مذکور اظهار داشت: برای احداث کارخانه گندله سازی این شرکت که پنج میلیون تن ظرفیت دارد حدود 220 میلیون یورو در بخش داخلی و خارجی سرمایه گذاری خواهد شد.
وی گفت: حدود 85 میلیون یورو از سرمایه گذاری های ذکر شده سهم بخش خارجی است و بقیه از محل منابع داخلی شامل آورده سهامداران، فروش اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی تامین می شود.
مانفرد تافلر از مدیران بخش خاورمیانه شرکت اتوتک نیز در مراسم امضای قرارداد مذکور گفت: این شرکت تاکنون پروژه های زیادی را در بخش فلزات آهنی از جمله مس اجرا کرده و فعالیت در گندله سازی با نام اتوتک عجین شده است.

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

وزارت خزانه داری آمریکا لیست جدید تحریم‌ها را اعلام کرد
بازهم تحریم!
مشکل تسویه ارزی نفت خام فروخته شده در بورس چیست؟
پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس
دبیر هیات امنای صندوق ذخیره ارزی در دولت اصلاحات:
تیم اقتصادی دولت ضعیف، ناتوان و بی‌انگیزه است
محمدجواد آذری جهرمی در گفت وگو با رادیو تهران؛  
درباره فیلتر شدن اینستاگرام دستور و ابلاغی صادر نشده است
در نشست کارشناسی صادرات نفت مطرح شد
ضرورت انعطاف وزارت نفت در قبال سازوکار تسویه در بورس
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
تضمینی برای خروج از لیست سیاه FATF وجود ندارد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:
FATF  ابزاری سیاسی در دست آمریکا است
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
نقوی حسینی:‌ آمریکایی ها به دنبال تحریم نقطه ای ایران هستند
سه تهدید پیوستن ایران به «FATF»
حیف و میل بیت المال در صندوق بازنشستگی صنعت نفت!
در صندوق بازنشستگی صنعت نفت چه خبر است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین