اخبار آرشیوی

صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از امضای قرارداد ساخت کارخانه پنج میلیون تنی گندله‌سازی در منطقه سیرجان خبر داد و گفت: برنامه‌های توسعه‌ای با اولویت جذب سرمایه‌های خارجی اجرا می‌شود

به گزارش «نسیم»، مهدی کرباسیان با بیان اینکه سیاست ایمیدرو حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است گفت: ایمیدرو تلاش می کند برنامه های توسعه ای را با اولویت شرکت های خصوصی داخلی و جذب سرمایه های خارجی اجرا کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت لمروز چهارشنبه در مراسم امضای قرارداد ساخت کارخانه 5 میلیون تنی گندله سازی در منطقه سیرجان اظهار داشت: تلاش مسئولان دولت ایجاد ثبات در مدیریت ها و تسهیل امور برای سرمایه گذاران است.
وی افزود: دولت تدبیر و امید برای توسعه کشور از بخش معدن که جای کار زیادی برای پیشرفت و توسعه دارد، استفاده خواهد کرد و در این زمینه سیاست ایمیدرو حمایت ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردمی و دعوت از سرمایه گذاران در حوزه معادن است.
کرباسیان با اشاره به اینکه با امضای قرارداد مذکور برای یکهزار و 800 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد تصریح کرد: وظیفه ما نیز سرعت دادن به اجرای پروژه ها است. رئیس هیئت عامل ایمیدرو افزود: امیدوارم بقیه شرکت ها و سرمایه گذاران نیز هرچه زودتر برای سرمایه گذاری به ایران بیایند زیرا اولویت را به شرکت هایی خواهیم داد که زودتر قراردادهای همکاری را امضا کنند.
معاون وزیر صنعت با اشاره به اقدامات اخیر دولت برای تسهیل سرمایه گذاری گفت: یکی از اقدامات دولت، تصویب 33 مرحله تسهیل روابط تجاری و صنعتی است و چنانچه باز هم مشکلاتی در این زمینه وجودداشته باشد، به تدریج مرتفع خواهد شد.
همچنین علی پاینده مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین نیز در مراسم امضای قرارداد مذکور اظهار داشت: برای احداث کارخانه گندله سازی این شرکت که پنج میلیون تن ظرفیت دارد حدود 220 میلیون یورو در بخش داخلی و خارجی سرمایه گذاری خواهد شد.
وی گفت: حدود 85 میلیون یورو از سرمایه گذاری های ذکر شده سهم بخش خارجی است و بقیه از محل منابع داخلی شامل آورده سهامداران، فروش اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی تامین می شود.
مانفرد تافلر از مدیران بخش خاورمیانه شرکت اتوتک نیز در مراسم امضای قرارداد مذکور گفت: این شرکت تاکنون پروژه های زیادی را در بخش فلزات آهنی از جمله مس اجرا کرده و فعالیت در گندله سازی با نام اتوتک عجین شده است.

ارسال نظر

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

همکاری یک شرکت ایرانی با آلمانی‌ها و فرانسوی‌ها
دانش فنی تولید قطعات کلیدی قوای محرکه خودرو به کشور منتقل می‌شود
معاون سابق سازمان تامین اجتماعی مطرح کرد؛
آمار واقعی بیکاران ۷ میلیون نفر است نه ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار!
یک اقتصاددان: دولت، مخاطب اصلی در حرمت شرعی برای واردات کالاهای مشابه به کشور است
چینی ها از قاچاق کالا به ایران خوشحالند!/ مطمئن باشید دشمن در سازمان دهی تیم‌های قاچاق در کشور نقش جدی دارد
دولت حسن روحانی یک رکورد جدید برای خود به جای گذاشت
بانک مرکزی: ۲۷ درصد از خانوارهای ایرانی فاقد حتی یک فردِ شاغل هستند!
مشاور وزیر صنعت: ما به آنچه می‌خواستیم مثل خرید هواپیما و شراکت با توتال رسیده‌ایم
دلیلِ کند شدن ورود سرمایه خارجی به ایران بعد از برجام، متصل نبودن سوئیفت است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین