اخبار آرشیوی

صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از امضای قرارداد ساخت کارخانه پنج میلیون تنی گندله‌سازی در منطقه سیرجان خبر داد و گفت: برنامه‌های توسعه‌ای با اولویت جذب سرمایه‌های خارجی اجرا می‌شود

به گزارش «نسیم»، مهدی کرباسیان با بیان اینکه سیاست ایمیدرو حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است گفت: ایمیدرو تلاش می کند برنامه های توسعه ای را با اولویت شرکت های خصوصی داخلی و جذب سرمایه های خارجی اجرا کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت لمروز چهارشنبه در مراسم امضای قرارداد ساخت کارخانه 5 میلیون تنی گندله سازی در منطقه سیرجان اظهار داشت: تلاش مسئولان دولت ایجاد ثبات در مدیریت ها و تسهیل امور برای سرمایه گذاران است.
وی افزود: دولت تدبیر و امید برای توسعه کشور از بخش معدن که جای کار زیادی برای پیشرفت و توسعه دارد، استفاده خواهد کرد و در این زمینه سیاست ایمیدرو حمایت ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردمی و دعوت از سرمایه گذاران در حوزه معادن است.
کرباسیان با اشاره به اینکه با امضای قرارداد مذکور برای یکهزار و 800 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد تصریح کرد: وظیفه ما نیز سرعت دادن به اجرای پروژه ها است. رئیس هیئت عامل ایمیدرو افزود: امیدوارم بقیه شرکت ها و سرمایه گذاران نیز هرچه زودتر برای سرمایه گذاری به ایران بیایند زیرا اولویت را به شرکت هایی خواهیم داد که زودتر قراردادهای همکاری را امضا کنند.
معاون وزیر صنعت با اشاره به اقدامات اخیر دولت برای تسهیل سرمایه گذاری گفت: یکی از اقدامات دولت، تصویب 33 مرحله تسهیل روابط تجاری و صنعتی است و چنانچه باز هم مشکلاتی در این زمینه وجودداشته باشد، به تدریج مرتفع خواهد شد.
همچنین علی پاینده مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهر زمین نیز در مراسم امضای قرارداد مذکور اظهار داشت: برای احداث کارخانه گندله سازی این شرکت که پنج میلیون تن ظرفیت دارد حدود 220 میلیون یورو در بخش داخلی و خارجی سرمایه گذاری خواهد شد.
وی گفت: حدود 85 میلیون یورو از سرمایه گذاری های ذکر شده سهم بخش خارجی است و بقیه از محل منابع داخلی شامل آورده سهامداران، فروش اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی تامین می شود.
مانفرد تافلر از مدیران بخش خاورمیانه شرکت اتوتک نیز در مراسم امضای قرارداد مذکور گفت: این شرکت تاکنون پروژه های زیادی را در بخش فلزات آهنی از جمله مس اجرا کرده و فعالیت در گندله سازی با نام اتوتک عجین شده است.

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

معاون موسسه نیاوران
تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید
ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس برای بی‌اثرکردن تحریم‌های آمریکا
مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس
نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران
تحریم دلیل کاهش صادرات نیست
گوشت برزیلی در دست دلالان
گوشت قرمز به ۹۵هزارتومان می‌رسد
علی کاردر، مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت:
شرکت نفت زیان‌ده است
از ژن خوب تا چند شغله‌ها
۴۱ مشاور برای ۴ وزیر +جدول
روایت وزیر اسبق اقتصادی از نقش شیخ‌نشین‌ها در بازار ایران
فیلم: چگونه امارات در بازار ارز ایران خرابکاری می‌کند؟
کارشناس نفت و گاز در گفتگو با نسیم‌آنلاین:
فروش ریالی نفت در بورس مشکلی برای منابع ارزی کشور ایجاد نمی‌کند
چرا بودجه شرکتهای دولتی در مجلس بررسی نمی‌شود؟!
۶۰درصد بودجه برای ۴ شرکت دولتی!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین