اخبار آرشیوی

وارطان ساهاکیان

وارطان ساهاکیان عضو هیات داوری آواز جمعی: در مقایسه با سه سال اخیر گروه‌های شرکت کننده شهرستانی رشد خیلی خوبی داشته‌اند/ معمولا موسیقی‌دانان جوان شهرستانی از امکانات کمتری برخوردارند اما با تلاش بیشتر به نتیجه بهتری دست پیدا می‌کنند

به گزارش «نسیم»، وارطان ساهاکیان درباره گروه‌های شرکت کننده در جشنواره گفت: . به نظر می‌رسد نفس رقابتی شدن و اینکه بواسطه گرفتن مقام می‌توانند ‌آینده حرفه‌ای خود را تامین کنند، سبب شده تلاش بیشتری داشته باشند.
وی افزود:در مقایسه با گروه‌های مویقی که در تهران ساکن هستند معمولا موسیقیدانان جوانی شهرستانی از امکانات کمتری برخوردارند اما با وجود آن باید به تلاش ستودنی آنها دست مریزاد گفت.
این موسیقیدان خواستار دقت و توجه مسئولان به گروه‌های برنده جشنواره شد و خاطرنشان کرد: نفس برگزاری هر رویداد موسیقی باید به فال نیک گرفته شود تا استعدادهای خوب کشف شود اما بعد از مرحله کشف استعداد نوبت به مرحله شکوفا شدن استعداد است؛ در همین راستا کار مسئولان موسیقی بعد از اتمام جشنواره موسیقی فجر تازه شروع می‌شود. خوشبختانه در این باره معاون هنری ارشاد نیز وعده‌هایی داده‌اند که جای خوشحالی دارد.
وی ادامه داد: مهمترین کار این است که به این جوانان سالن‌هایی کوچکی برای تمرین داده شود و همچنین پروسه گرفتن مجوز و اجراهای زنده برای آنها سهل الوصول‌تر شود. از طرفی میتوان سالن رودکی را به طور رایگان در اختیار استعدادها گذاشت تا دغددغه‌های آنها کمتر شود و بتوانند وقت خود را به اجرا اختصاص دهند.
این مدرس موسیقی با تاکید بر این موضوع که ذات جشنواره موسیقی فجر به دلیل بین المللی بودن آن با دیگر جشنواره‌های استانی و ارگانی متفاوت است، اظهار داشت: وقتی جشنواره عنوان بین المللی به خود می‌گیرد باید رفتاری در حد اشکال‌های بین المللی به خود گیرد تا شرکت کنندگان به آن اطمینان پیدا کنند و هر سال پر بار تر و با کیفیت‌تر برگزار شود.
ساهاکیان از گروه‌های شهرستانی خواست تا وقت را بیشتر به اجرا اختصاص دهند و توضیح داد: یکی از مهمترین مشکلاتی که گروههای شرکت کننده داشتند توجه بیش از حد به رپرتوار سنگین و سخت بود و کمتر وقت خود را متمرکز خود اجرا کرده‌اند؛ این در حالی است که بهتر است قطعات سبک و آسان‌تر انتخاب شود ولی اجرایی تمیز تر برای بخش رقابتی ارائه دهند.
وی ادامه داد: این روش‌های بیشتر به نداشتن اجرای صحنه مربوط است اما اگر بتوان این توضیحات را در فراخوان جشنواره اعلام کرد تا گروه‌های شرکت کننده تکلیف خود را بدانند نتایج بهتری به دست می‌آید.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین