کی‌نژاد: فعالیت‌های فرهنگی، در چارچوب ولایت فقیه باشد

کی نژاد

کی‌نژاد، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با «نسیم»، اظهار داشت: مسجد می‌تواند به عنوان پایگاه اسلامی برای ایجاد نظام واحد خط‌دهی به فعالیت‌های فرهنگی کشور عمل کند

محمدعلی کی‌نژاد در گفتگو با«نسیم» اظهار کرد: فعالیت های مختلف فرهنگی اجتماعی در بازدهی همه فعالیت های مساجد تاثیرگذار است و البته نتیجه بخش بودن آن به مشارکت ارگان های دیگر بستگی دارد.

وی با انتقاد از فعالیت فرهنگی فراوان و موازی در کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه برای انجام فعالیت های فرهنگی در کشور یک نهاد واحد وجود ندارد و هر دستگاه با سلیقه خود در زمینه کارهای فرهنگی اجتماعی فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه حضور در مساجد رنگ و بوی الهی به فعالیت های مختلف می دهد، تصریح کرد: همان طور که مسجد به عنوان خانه خدا تلقی می شود، فعالیت های مختلفی که در آن انجام می شود، از همان تاثیرات معنوی پیروی می کند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بنابراین هم افزایی فعالیت های فرهنگی نهادهای مختلف در مساجد می تواند سبب افزایش نتیجه بخشی این فعالیت ها با توجه به فضای معنوی مساجد شود.

کی نژاد حضور کودکان و نوجوانان در مساجد را مهم و ضروری ارزیابی و تاکید کرد: حضور کودکان از سنین پایین در مساجد انس و الفت میان مردم و مساجد را بیشتر می کند و آن ها را در برابر خطرات تهاجم فرهنگی دشمن مصون می دارد.

وی به فعالیت گسترده فرهنگی دشمن برای سیطره بر اذهان جوانان کشور اشاره و عنوان کرد: دشمن به دنبال خالی کردن اذهان کودکان، نوجوان و به خصوص جوانان از مفاهیم اسلامی است و این مسئله وظیفه خانواده ها را برای تشویق فرزندانشان برای حضور در مساجد سنگین تر می کند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور پررنگ جوانان در مساجد را از ثمرات گسترش فعالیت های جانبی مساجد دانست و گفت:  گسترش فعالیت فرهنگی اجتماعی مساجد و ایجاد برنامه های جذاب و متنوع در این مکان مقدس بستر لازم برای حضور پررنگ جوانان در مساجد را فراهم می کند.

وی تجربه موفق سال های پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را ناشی از تعمیق ارتباط جوانان با مساجد و روحانیت دانست و خاطرنشان کرد: کشور ما از ثمرات ارتباط خوب میان جوانان با مسجد و روحانیت در سال های پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس به خوبی بهره مند  شده است و این تجربه گرانبها نباید نادیده گرفته شود.

وی در پایان حضور جوانان در مساجد را مهم ترین فایده دهه تکریم و غبارروبی مساجد دانست و اضافه کرد: مشارکت جوانان در امر تکریم و غبارروبی مساجد از فواید ارزشمند دهه تکریم و غبارروبی مساجد به شمار می رود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!