اسماعیل فلاح‌پور: سرمایه‌گذار فیلم "استخر" مانع اکران آن شد

اسماعیل فلاح پور

این کارگردان به «نسیم» گفت: "استخر" استاندارد کار سینمایی را داشت اما در شبکه خانگی عرضه می‌شود؛ اداره نظارت تاکید داشت باید نام تهیه‌کننده سینما پای اثر بیاید تا بتواند اکران شود اما سرمایه گذار فیلم، راضی نبود

اسماعیل فلاح پور کارگردان سینمای ایران درباره وضعیت عرضه آخرین ساخته اش "استخر" به خبرنگار «نسیم»، گفت: سرمایه گذار این کار سعید جهانیان تهیه کار را هم برعهده داشت و در پروانه نمایش ویدیویی نیز نام او به عنوان تهیه کننده آمده بود. قصد داشتیم فیلم را با تبدیل پروانه از ویدیویی به سینمایی، اکران کنیم اما اداره نظارت تاکید داشت که برای این منظور حتما باید نام یک تهیه کننده سینما پای اثر بیاید.

وی ادامه داد: من هم یک تهیه کننده را پیدا کرده و موافقتش برای همکاری را کسب کردم اما سعید جهانیان در نهایت با اینکه نام شخص دیگری روی فیلم بخورد مخالفت کرد و نتیجه اینکه فیلم نتوانست پروانه سینمایی بگیرد.

فلاح پور همچنین افزود: اگر فیلم اکران می شد خیلی بهتر بود چون استاندارد کار سینمایی بود اما حالا فیلم به شبکه خانگی عرضه می شود.

این کارگردان با اشاره به تکراری بودن خط داستانی اغلب آثار شبکه خانگی اظهار داشت: مشکلی که در ارائه فیلم ما به عنوان یک محصول ویدیویی وجود دارد این است که فیلم فضای روتین آثار خانگی را ندارد و بازیگران آن هم گیشه ای نیستند و ممکن است در عرضه ویدیویی، کیفیت آن درست برای مخاطب محرز نشود.

فلاح پور با بیان اینکه سر فیلم قبلی اش هم با همین مشکل مواجه بود، گفت: یادم می آید سر فیلم قبلی ام "خیابان یکطرفه" نیز همین مشکل پیش آمد و با اینکه حتی یکی دو شرکت پخش به من پیشنهاد دادند فیلمت برای اکران به ویژه در شهرستانها خیلی خوب است اما باز هم فیلم مستقیما به شبکه خانگی آمد و چنان که باید دیده نشد.

اسماعیل فلاح پور با اشاره به ویژگیهای "استخر" ادامه داد: این فیلم یک داستان تعلیق برانگیز را روایت می کند و بسیاری از فضاهای فیلم تداعیگر فضاهای هیچکاکی هستند. فکر می کنم مخاطبان سینما از این کار خوششان بیاید.

گفتنی است؛ فیلم «استخر» با بازی زیبا بروفه، پریناز ایزدیار و سیاوش خیرابی تولید شده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین