دو مستند از تولیدات حوزه هنری به بخش رقابتی جشنواره فیلم کازان راه یافت

مستند «چشم‌ها» و «بیداری سینما»

"چشم‌ها" به کارگردانی محمدرضا فرطوسی و "بیداری سینما" اثر حبیب باوی ساجد در جشنواره بین‌المللی سینمای مسلمانان کازان به نمایش در خواهند آمد/ این جشنواره با ۱۴ تا ۲۰ شهریور در شهر کازان برگزار می‌شود

به گزارش «نسیم»، این جشنواره با ۱۴ تا ۲۰ شهریور ماه در شهر کازان با شعار «گفتگوی فرهنگ‌ها و فرهنگ گفتگوها» برگزار می‌شود.

مستند «چشم‌ها» روایتی از چگونگی شکل گیری انقلاب یمن است که از خلال عکس ها و صحبت‌های نادیا عبدالله عکاس جوان یمنی مطرح می‌شود. نادیا با عکس‌ها و حضورش به نوعی به نماد انقلاب تبدیل شده بود.

مستند «بیداری سینما» درباره تأثیر گذاری سینما روی انقلاب‌ها و خیزش مردمی با محور انقلاب‌های عربی، اسلامی رفته و این موضوع را در گفت وگو با سینماگران مطرح جهان و ارجاع به تکه‌هایی از آثاری که  برخیزش مردمی اثر گذار بوده، بررسی کرده است.

این مستند به موازات گفت وگو با سینماگران به جستجوی خانه  محمد بوعزیزی که با آتش زدن خود، باعث انقلاب تونس شد می‌پردازد و تلاش می‌کند روایت مستند خودش را نیزاز انقلاب ارائه دهد.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین