۱۰۰ هزار جلد کتابچه آداب زیارت میان زائران اربعین توزیع شد

راهپیمایی عزاداران اربعین حسینی

مرز شلمچه این روزها میزبان رائران امام حسین(ع) است و زائران قبل از خروج از مرز با شهدای گمنام مدفون در یادمان شلمچه تجدید میثاق می‌کنند

به گزارش «نسیم»، قرارگاه اربعین حسینی شهرداری تهران مستقر در مرز شلمچه روزانه 4000 وعده غذای گرم به همراه آب معدنی و بسته فرهنگی در بین زائران اربعین حسینی که به کربلا مشرف می‌شوند، توزیع می‌کند.

منصور پژوهان نماینده شهرداری تهران در قرارگاه اربعین حسینی مستقر در شلمچه با اعلام خبر فوق گفت، شهرداری منطقه 6 تهران و شرکت شهر سالم با تجهیز درمانگاه بهداشتی به مساحت 300 متر با ظرفیت 20 تخت و دو آمبولانس در مرز شلمچه به طور شبانه‌روزی به زایرین اربعین حسینی خدمات ارائه می دهد، به طوری که روزانه حدود 2000 نفر از خدمات اورژانسی این مرکز استفاده می کنند و در طول مدت اعزام زایرین به کربلا از مرز شلمچه 30 هزار بسته بهداشتی و ایمنی و 40 هزار جلد کتابچه آداب زیارت در بین زائران توزیع می‌شود.

پژوهان اظهار کرد:شهرداری تهران در مناطق مرزی شلمچه، چزابه و مهران محل اسکان موقت به ظرفیت 5000 نفر ایجاد کرده است و 90 دستگاه اتوبوس در سه نقطه مرزی مذکور ب صورت رایگان و شبانه روزی آماده ارائه سرویس به زایرین ایرانی است.

وی همچنین از توزیع 100 هزار جلد کتابچه آداب زیارت در بین زایران اربعین حسینی در مناطق مهران، چزابه و شلمچه توسط شهرداری تهران خبر داد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین