آیت‌الله نوری همدانی: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی اصل ولایت فقیه است

آیت الله نوری همدانی

این مرجع تقلید افزود: امام خمینی(ره) توانست حکومت اسلامی را ایجاد کند و استکبار و استبداد رژیم را محو کند/ از بین بردن خودباختگی از ثمرات انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرنگار «نسیم»، آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با جمعی از فعالان سپاه علی بن ابیطالب(ع) با اشاره به راهپیمایی 19 دی در قم در سال 1356 گفت: رژیم طاعوت برای کوبیدن جریان انقلابی مقاله‌ای را در روز 17 دی ماه منتشر کرد که همین اشتباه باعث شد که آن حکومت او برچیده شود.

وی در ادامه به شهادت فرزند ارشد امام خمینی در آبان‌ماه همان سال اشاره کرده و افزود: پس شهادت آقا سید مصطفی فرزند ارشد امام در شهرها مراسم چهلم برگزار شد و آن قیام‌ها در شهرهای مختلف شکل گرفت که منجر به پیروزی انقلاب در 22 بهمن شد و در همین راستا امام خمینی(ره) فرمودند شهادت سید مصطفی از الطاف خفیه خداوند بود و در مراسم چهلم بزرگ‌داشت سید مصطفی خمینی بود که اولین شعار مرگ بر آمریکا از درون مردم فضا را پرکرد.

آیت‌الله نوری همدانی در پایان با اشاره به اینکه نخستین کار انقلاب پس از پیروزی نظام اسلامی، از بین بردن پایگاه آمریکا در ایران بود، تصریح کرد: دوران‌های مختلفی بر دنیا گذشته است و حکام جابر و ستمگر و مکاتب انحرافی متعددی روی کار آمده‌ و روزگاری آمریکا و شوروی می‌خواستند ایران را برده خود کنند اما در آن زمان هم بزرگان حوزه به خصوص امام راحل در مقابل این جریان ایستادگی کردند.

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

چین همواره با تحریم‌های یکجانبه علیه ایران مخالف است

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین به تشدید گمانه‌زنی رسانه‌های آمریکایی درباره اینکه دولت «دونالد ترامپ» درصدد پایان دادن به معافیت‌های تحریمی به خریداران نفت ایران است، واکنش نشان داده و مخالفت پکن با تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را تکرار کرده است.

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
۵ اقدام لازم برای مقابله با سیاست جدید امریکا
هدف ترامپ از «تروریست» اعلام کردن «سپاه» چیست؟
تاملی بر انتخاب نام و شعار امسال
چرا سال «رونق تولید»؟