ستادی متشکل از تشکل‌های دانشجویی قم در نامه‌ای از روحانی برای حضور بین دانشجویان دعوت کرد

روحانی

در نامه این ستاد آمده است: فضای دانشگاهی کشور صرفا در دانشگاه‌های تهران خلاصه نمی‌شود و بدون بهره‌گیری از نقد دلسوزانه جامعه دانشگاهی رسیدن به اهداف انقلاب ناممکن خواهد بود

به گزارش «نسیم»، ستادی متشکل از تشکل‌های دانشجویی استان قم در نامه‌ای از رئیس جمهور دعوت کرد برای حضور در بین دانشجویان به این سفر کند؛ نامه دعوت ستاد دانشجویی استقبال از رئیس جمهور بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی

با سلام و عرض احترام

 

مبارزات اگاهانه دانشجویان، به عنوان گروه پیشرو، در پرتو رهبری امام روح ا... (ره) و در کنار ایستادگی سایر آحاد جامعه در طول دوران فعالیت پیش از انقلاب، زمینه ساز پیروزی نهضت اسلامی به رهبری خمینی کبیر (ره) و برقراری "نظامی بدون اندرونی و بیرونی" شد که "پاسخگویی و پرسش گری" را تبدیل به نرخ الفت و همبستگی دولت و ملت کرد.

پس از انقلاب نیز دانشگاه و دانشگاهیان علاوه بر عهده دار بودن پرچمداری علم و دانش، عَلَمِ آزادی و نقادی خردمندانه را نیز به دست گرفته و همواره با قطب نمای آرمانگرایی واقع بینانه ، در بزنگاه های مختلف ، هر کجا که مسیر حرکت دولت ها از ریل اساسی اسلام ناب فاصله گرفته و آهنگ انحراف داشته است، بدون توجه به ناسزا های کسانی که قصد انکار ِصدای اصیل دانشجو - این دیده بانان عرصه علم و سیاست - را داشتند؛ استقلال،آزادی و پیشرفت جمهوری اسلامی را در آغوش مطالبه گری خود با جسارت و استقامت؛ حفاظت و حراست کرده اند.

همانگونه که شما خود به آن معتقدید، در فضای جامعه امروز ایران اسلامی، دانشگاه باید بیش از گذشته و آنچه تا به امروز عمل کرده در مسائل کلان کشور ورود و اعلام نظر کند و این مهم جز با بذل توجه و پیش قدمی ِ شخص اول قوه مجریه در باز کردن راه صعب و سخت حضور مسئولین در دانشگاه و پاسخگویی و دریافت نقد و نظرات دلسوزانه قشر فاخر جامعه در مسیر حل معضلات کشور ؛ میسر نخواهد بود.

صحبتهای حضرتعالی در خصوص "مسلم دانستن حقِ نقد برای دانشجویان نسبت به عملکرد دولت" و "معرفی راه بهتر" به ایشان و تعبیر والای جنابتان با این مضمون که "نقد تشکل های دانشجویی به دولت، روی چشم دولت قرار خواهد داشت"؛ جامعه دانشگاهی را بیش از پیش به شنیده شدن صدای رسای دانشجو در دولت تدبیر امیدوار ساخته است.

بنابراین و با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری (حفظه الله)  مبنی بر حضور مسئولان و علی الخصوص سران سه قوه در دانشگاه و با توجه به شخصیت دانشگاهی حضرتعالی و اهتمام جنابتان نسبت به عمل به رهنمودهای مقام عظمای ولایت، و نظر به در پیش بودن سفر دو روزه هیات دولت به شهر کریمه اهل بیت (س) ، به عنوان تشکل های دانشجویی استان از شما انتظار داریم تا با حضور در «محیط دانشگاه» و در «جمع دانشجویان استان»؛ در دانشگاه قم، و گوش سپردن به حرف ها و دغدغه های قشر نخبه کشور؛ روزنه ای در فضای سخت و صعب حضور مسئولان در دانشگاه باز کنید و غبار مصلحت اندیشی های بی جا را نسبت به حضور بی واسطه ی سران سه قوه در فضای آکادمیک کشور بزدایید و به گسترش فضای نقد و گفتگو و تبادل افکار و شنیدن نقطه نظرات ایشان اهتمام ورزید؛ چرا که فضای دانشگاهی کشور صرفا در دانشگاه های استان تهران خلاصه نمی‌شود و  قطعا بدون بهره گیری از حمایت و نقد مستقیم و دلسوزانه تمامی جامعه دانشگاهی، پیشرفت و رسیدن به مقصد و اهداف متعالی انقلاب نا ممکن خواهد بود.

والسلام علی عبادالله الصالحین

والعاقبه للمتقین.

 

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم

بسیج دانشجویی دانشگاه قم

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه قم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم

انجمن اسلامی دانشجویان پردیس قم دانشگاه تهران (فارابی)

بسیج دانشجویی دانشگاه پردیس قم دانشگاه تهران (فارابی)

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قم

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه ی تصویب کلیات استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی
۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات
هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی:
دشمنان برای خوزستان و اهواز برنامه‌ها دارند
شمخانی در همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا:
سیاست ایران حفظ امنیت منطقه و مبارزه جدی با هر نوع تروریسم است
توضیحات رئیس دفتر رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگاران
فیلم: مخالفت روحانی با استعفای وزیر بهداشت
پرسشی از شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی؛
چرا برکناری مدیران چند شغله در وزات کار مسکوت ماند؟!
در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛
برجام را بررسی کنید
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی نهایی فلسطین در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد
سردار قاسم سلیمانی:
عملیات کربلای ۴ عملیات اصلی بود
در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح شد
یزد؛ استانی بدون مسوول!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین