مختاری: فضای سبز تهران در سال آتی۵۰ هزار هکتار افزایش می‌یابد

محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران افزود: کمربند سبز پیرامون شهر تهران به ۳۷ هزار هکتار رسیده است/ در حال حاضر ۲۱۰۰ پارک در شهر تهران احداث شده است

به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی محمد مختاری در مراسم روز درختکاری و افتتاح پروژه 1020 هکتاری کمربند سبز پیرامون شهر تهران افزود: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و برحسب تاکیدات شهردار تهران امروز با بهره برداری از 1020 هکتار جنگل کاری دردامنه جنوبی البرز، کمربند سبز پیرامون شهر تهران به 37 هزار هکتار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرانه فضای سبز در مقابله با گسترش بی رویه شهرموثر خواهد بود، یادآور شد: این درحالی است که این موضوع بر روی اقلیم شهر تهران نیز تاثیر مثبت دارد. همچنین احداث پارک های محله ای ، منطقه ای و فرامنطقه ای در دستور قرار دارد. یادمان باشد که قبل  از انقلاب اسلامی سرانه فضای سبز نیم مترمربع بود و در حال حاضر به 15.5 مترمربع افزایش پیدا کرده است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای  سبز شهر تهران با اشاره به افزایش 50 هزار هکتاری فضای سبز در سال 94 که در کمیسیون زیربنایی هیات دولت مطرح شده، بیان کرد : این موضوع و کلیات آن به شهرداری تهران ابلاغ شد تا دردستور کار قرار گیرد . این درحالی است که در کمربند سبز شهرتهران در بخش برون شهری 37 هزار و 600هکتار افزایش سرانه فضای سبز را شاهد بودیم .

مختاری با اشاره به اینکه در حال حاضر 2100 پارک در شهر تهران احداث شده است، یادآورشد: در سال 84 میزان فضای سبز زیر 9 متر بود اما در حال حاضر به 15.5 متر دربخش درون شهر و 23 متر در بخش برون شهری افزایش پیداکرده است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای  سبز شهر تهران با بیان اینکه در بخش برون شهری طرح کمربند سبز به 50 هزار هکتار خواهد رسید، یادآورشد: در سال 65 آبیاری فضای سبز 100 درصد از آب شرب تامین می شد اما با تمهیدات در نظر گرفته شده در حال حاضر این 100 درصد غیرشرب است .

مختاری در پایان با اشاره به اینکه در سال جاری احداث 150 مخزن آب شرب در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: این درحالی است که رهبری دیروز در افزایش سرانه فضای سبز در دیدار با فعالان محیط زیست تاکید زیادی داشته است .

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین