مختاری: فضای سبز تهران در سال آتی۵۰ هزار هکتار افزایش می‌یابد

محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران افزود: کمربند سبز پیرامون شهر تهران به ۳۷ هزار هکتار رسیده است/ در حال حاضر ۲۱۰۰ پارک در شهر تهران احداث شده است

به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی محمد مختاری در مراسم روز درختکاری و افتتاح پروژه 1020 هکتاری کمربند سبز پیرامون شهر تهران افزود: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و برحسب تاکیدات شهردار تهران امروز با بهره برداری از 1020 هکتار جنگل کاری دردامنه جنوبی البرز، کمربند سبز پیرامون شهر تهران به 37 هزار هکتار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرانه فضای سبز در مقابله با گسترش بی رویه شهرموثر خواهد بود، یادآور شد: این درحالی است که این موضوع بر روی اقلیم شهر تهران نیز تاثیر مثبت دارد. همچنین احداث پارک های محله ای ، منطقه ای و فرامنطقه ای در دستور قرار دارد. یادمان باشد که قبل  از انقلاب اسلامی سرانه فضای سبز نیم مترمربع بود و در حال حاضر به 15.5 مترمربع افزایش پیدا کرده است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای  سبز شهر تهران با اشاره به افزایش 50 هزار هکتاری فضای سبز در سال 94 که در کمیسیون زیربنایی هیات دولت مطرح شده، بیان کرد : این موضوع و کلیات آن به شهرداری تهران ابلاغ شد تا دردستور کار قرار گیرد . این درحالی است که در کمربند سبز شهرتهران در بخش برون شهری 37 هزار و 600هکتار افزایش سرانه فضای سبز را شاهد بودیم .

مختاری با اشاره به اینکه در حال حاضر 2100 پارک در شهر تهران احداث شده است، یادآورشد: در سال 84 میزان فضای سبز زیر 9 متر بود اما در حال حاضر به 15.5 متر دربخش درون شهر و 23 متر در بخش برون شهری افزایش پیداکرده است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای  سبز شهر تهران با بیان اینکه در بخش برون شهری طرح کمربند سبز به 50 هزار هکتار خواهد رسید، یادآورشد: در سال 65 آبیاری فضای سبز 100 درصد از آب شرب تامین می شد اما با تمهیدات در نظر گرفته شده در حال حاضر این 100 درصد غیرشرب است .

مختاری در پایان با اشاره به اینکه در سال جاری احداث 150 مخزن آب شرب در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: این درحالی است که رهبری دیروز در افزایش سرانه فضای سبز در دیدار با فعالان محیط زیست تاکید زیادی داشته است .

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار