واشنگتن از دسترسی نماینده ویژه سازمان ملل به زندان‌های آمریکا جلوگیری می‌کند

زندان های زنان در آمریکا

روزنامه "گاردین" نوشت: "خوآن مندز"، مامور تحقیق ارشد سازمان ملل در زمینه استفاده از شکنجه، روز گذشته از واشنگتن به دلیل تعلل در موافقت با درخواست مکرر وی برای بازدید از زندان‌های فدرال انتقاد کرد

مندز در ژنو گفت: بیش از دو سال منتظر بوده است تا آمریکا به وی مجوز دسترسی به طیفی از زندانهای ایالتی و فدرال را بدهد. وی هدف از این بازرسی ها را تحقیق درباره حبس های انفرادی عنوان کرد.

مندز گفت که از جمله خواستار بازدید از زندانهای فدرال در نیویورک و کلورادو و زندانهای ایالتی در نیویورک، کالیفرنیا و لوئیزیانا بوده اما با گذشته دو سال هنوز پاسخ مثبتی دریافت نکرده است و حتی در آخرین تماسش به وی گفته شد که زندانهای فدرال غیرقابل دسترس اند.

به گفته مندز، در زندانهای آمریکا بیست و پنج تا سی سال حبس در سلولهای انفرادی و محبوس کردن زندانیان در یک سلول با هیچ تماس انسانی برای بیش از بیست ساعت در روز مسئله ای غیرمعمول نیست.

طبق گزارش اتحادیه آزادیهای مدنی در آمریکا، در هر روز بیش از هشتاد هزار نفر در زندانهای آمریکا در حبس انفرادی به سر می برند.

مندز بویژه درباره حبس انفرادی مجرمان زیر سن قانونی ابراز نگرانی کرد و از واشنگتن به علت خودداری از صدور مجوز دسترسی قابل قبول به زندان نظامی آمریکا در خلیج گوآنتانامو در کوبا و صد و بیست و دو زندانی که هنوز در آنجا به سر می برند، به شدت انتقاد کرد.

گالری تصاویر

کلمه های کلیدی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

واردات ۱۰ هزار تن فانوس، مژه مصنوعی، ملامین و اره دستی از دوم تیرماه امسال تاکنون!

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین