آیت‌الله امامی کاشانی: ماهیت بیانیه لوزان چارچوب کلی توافق است

آیت الله امامی کاشانی

خطیب موقت نمازجمعه تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: دنیای غرب پذیرفت که ایران، انرژی هسته‌ای برای استفاده در مقاصد صلح‌آمیز، صنعت و تکنولوژی داشته باشد/ تیم مذاکره‌کننده براساس نرمش قهرمانانه عمل کرد

به گزارش خبرنگار «نسیم»، آیت‌الله امامی کاشانی خطیب موقت نمازجمعه تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه گفت: ماهیت بیانیه اخیر لوزان، یک چارچوب کلی است و جرئیات نیست، درباره جرئیات بعداً صحبت خواهد شد.

وی افزود: دنیای غرب پذیرفت که ایران انرژی هسته‌ای برای استفاده در مقاصد صلح‌آمیز، صنعت و تکنولوژی داشته باشد، لغو تحریم‌ها صورت می‌گیرد، نه تعلیق، البته درباره سیر لغو در مذاکرات بعدی بحث می‌شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران همچنین گفت: جزئیات در این سه ماه آینده بررسی می‌شود‬. سیر لغو تحریم‌ها در این سه ماه مشخص می‌شود‬. عوامل موفقیت ایران در مذاکرات اخیر بالارفتن رشد و ارتقا علمی نظام جمهوری اسلامی است‬. ‫امروزه ایران در دنیا حرف برای گفتن دارد‬.

آیت‌الله امامی کاشانی افزود: اینکه رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته گفت ما نتوانستیم جلوی پیشرفت ایران را بگیریم‬ این یک افتخار برای ایران است‬.

وی همچنین اظهار داشت: ‫به غرب توصیه می‌کنیم که به عهد خود پایبند باشند و عهدشکنی نکنند‬. عهدشکنی در وجود غرب است‬. ایران عهدشکن نیست چون مردم ایران پایبند به دین هستند‬.

وی گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای در سایه حمایت ولایت فقیه توانست در این مذاکرات پیروز باشد‬. تیم مذاکره کننده براساس فرموده رهبری و بر اساس نرمش قهرمانانه عمل کرد‬.

ارسال نظر

واردات ۱۰ هزار تن فانوس، مژه مصنوعی، ملامین و اره دستی از دوم تیرماه امسال تاکنون!

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نتیجه بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره برجام
الزامات FATF شرایط اقتصادی را بدتر می کند
در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد
فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران
رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:
دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند
پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین