آخرین اخبار اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال

جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی:

اقتصاد ایران نباید از حالت رقابتی خارج شود/ بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد کشور باشد

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید از توانمندی نهادهای عمومی غیردولتی نظیر ظرفی‌ های نیروهای مسلح در اقتصاد کشور استفاده شود به نحوی که اصل رقابتی بودن اقتصاد کشور لحاظ شود.

به قلم حجت‌الله عبدالملکی

کتاب "اقتصاد مقاومتی در عصر مذاکرات هسته‌ای" منتشر شد

کتاب "اقتصاد مقاومتی در عصر مذاکرات هسته‌ای" به قلم حجت‌الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) و کارشناس مسائل اقتصادی منتشر شد.

عباسی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»:

همه چیز نشان از شکست دولت یازدهم در حوزه اقتصاد است/ دولت کماکان مشغول تسویه حساب سیاسی

این نماینده مجلس با تاکید براینکه نمایندگان عملکرد محسوسی را از نظر عمران، آبادانی، سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید در حوزه‌‌های انتخابیه خود مشاهده نمی‌کنند اظهار داشت: تمام این موارد نشانه ناموفق بودن دولت در حوزه اقتصاد است؛ قوه مجریه کماکان مشغول فعالیت‌ برای تسویه‌ حساب‌های سیاسی است.

فولادگر در گفتگو با «نسیم آنلاین»، تشریح کرد:

رشد اقتصادی کشور از ادعا تا واقعیت

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه فروش نفت وارد آمار تولید ناخالص ملی می‌شود و این نرخ رشد را نشان می‌دهد خاطر نشان کرد: بخش واقعی اقتصاد شامل بخش‌های صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و خدمات هم می‌شود که رشد برخی از آنها منفی بوده و موارد مثبت نیز بسیار ناچیز است.

کوهکن در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

رئیس جمهور آینده برنامه‌اش را در معرض نقد قرار دهد/ اشتغال و ناهنجاری‌های فرهنگی و دینی مهمترین دغدغه مردم

این نماینده مجلس اظهار داشت: مهم‌ترین دغدغه‌ مردم در حال حاضر اشتغال و ناهنجاری‌هایی است که در فرهنگ عمومی و دینی به شکل مستقیم یا غیرمستقیم فضای عمومی و مجازی را آلوده می‌کند و رئیس جمهور آینده باید به این موارد رسیدگی کند.

در نامە سرگشادە جمعی از استادان اقتصاد مقاومتی عنوان شد

رشد ۸ درصدی سال گذشته ناشی از افزایش فروش نفت/ مسئولان تجارت پیشه در مقابل اقتصاد مقاومتی

در نامۀ سرگشادۀ جمعی از استادان اقتصاد مقاومتی عنوان شد، رشد ۸ درصدی سال گذشته ناشی از افزایش فروش نفت است و به سرمایه‌گذاری ارتباط ندارد، روش مسئولان تجارت پیشه در تضاد با اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی:

ارائه برنامه‌های غیرواقعی و تعیین اهداف غیرقابل تحقق در زمینه اشتغال از کسی پذیرفتنی نیست

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اشتغال‌زایی نتیجه برنامه‌ریزی روشن و دقیق مبتنی بر ظرفیت‌های اقتصادی کشور است و ارائه برنامه‌های غیرواقعی و تعیین اهداف غیرقابل تحقق در زمینه اشتغال از کسی پذیرفتنی نیست.

الیاس نادران در گفتگو با «نسیم آنلاین»: بانک جهانی رشد اقتصادی سال ۹۵ ایران را ۰.۸ درصد اعلام کرد

با تکرار دولت روحانی، باید منتظر "فاجعه اقتصادی" باشیم

این کارشناس اقتصادی در گفتگو با «نسیم آنلاین»، گفت: گشایش‌هایی که بعد از برجام صورت گرفته هم در اصل تقویت فعالیت‌هایی است که اصل سرمایه‌گذاری‌های آن در کشورهای خارجی است و برای کارگران چینی، اروپایی، آمریکایی و غیره تولید کار می‌کنند، محصولات آنها را به داخل کشور می‌آورند تا مردم ما آن را مصرف کنند.

نماینده مردم تبریز در گفتگو با «نسیم آنلاین»، از تشدید رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانجات در دولت یازدهم گفت؛

دادگاه‌ها از پرونده تولیدکنندگان ورشکسته و بدهکار پر شده است

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در گفتگو با خبرنگار با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم، گفت: اگر چه نمی توان منکر فعالیت ها و تلاش های اقتصادی دولت شده و گفت هیچ کاری انجام نشده است، اما آثار ملموس این فعالیت ها بر زندگی مردم و در جامعه دیده نمی شود.

شاه‌ویسی افتصاددان در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:

تکرار دولت یازدهم وعده‌های بعید روحانی را محقق نخواهد کرد

این استاد دانشگاه اظهار داشت: چه بسا دغدغه‌ای که امروز در فضای انتخاباتی برای دولتمردان یازدهم وجود دارد، عمدتا ناشی از این مساله است که نتوانسته‌اند عملکرد موثر، پویا و خردمندانه‌ای را به وسیله ظرفیت‌های خوب اقتصادی و منابع انسانی ذی‌قیمتی که کشور دارد از خود بروز دهند.

لاریجانی در صحن علنی مجلس مطرح کرد:

کارگروه پیگیری وضعیت اشتغال و بیکاری در کشور تشکیل می‌شود

رئیس مجلس گفت: کارگروهی به منظور پیگیری وضعیت اشتغال و بیکاری در کشور تشکیل می‌شود که امیدواریم نظرات ارائه شده در مجلس امسال و سال‌های آینده تأثیرات خود را در حوزه اشتغال کشور داشته باشد.

از سوی معاون اول رئیس‌جمهور انجام شد؛

ابلاغ مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط

معاون اول رئیس‌جمهور تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اعمال مساعدت در جهت مرتفع نمودن مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

در نامه‌ای به دستگاه های اجرایی

جهانگیری بسته‌های رونق تولید و اشتغال را ابلاغ کرد

معاون اول رئیس‌جمهور در ابلاغیه‌ای دستگاه‌ای اجرایی و وزارتخانه های مختلف را به اجرای بسته‌های رونق تولید و اشتغال در سال ۹۶ مکلف کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس در گفتگو با «نسیم آنلاین»: تولید زمین‌گیر شده

در استان‌های پایلوتِ اقتصادِ مقاومتی هم کارخانجات یا تعطیل هستند یا نیمه‌تعطیل

گودرزی اظهار داشت: اگر نگاه مسئولین ما نگاه واردات محور باشد، وقتی واردات ما زیاد و صادارات ما کم شد، تولید ما ضعیف می‌شود و اقتصاد ما دچار ضعف می‌شود، وقتی نگاه مسئولان ما استفاده از کالای خارجی بود و کالای ملی را قدر نداستند طبعا تولید کننده داخلی زمین‌گیر می‌شود و اقتصاد ما ضعیف می‌شود.

در جمع خبرنگاران عنوان شد

زاکانی: جبهه مردمی به هر جمع‌بندی برسد همه باید با وحدت نظر این حرکت را تایید و دنبال کنند/ وعده‌های صد روزه برای فریب مردم بوده است

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری درباه جمنا گفت: جبهه مردمی به هر جمع‌بندی برسد همه باید با وحدت نظر این حرکت را تایید و دنبال کنند.

در جهت اجرای منویات رهبری ابلاغ شد

بخشنامه روحانی به دستگاه‌ها برای ارائه برنامه جهت شتاب بخشیدن به تولید و اشتغال

رئیس جمهور طی بخشنامه‌ای از دستگاه‌های اجرایی خواست برای پیشبرد همه جانبه و جهادی منویات رهبری، برنامه‌ها و بسته‌های اجرایی پیشنهادی خود را برای شتاب بخشیدن تولید و اشتغال، تدوین و ارائه کنند.

رئیس‌جمهور در نامه‌ای خطاب به جهانگیری خواستار شد؛

نظارت مستقیم معاون اول رئیس‌جمهور بر انجام دقیق و به موقع ماموریت‌های دستگاه‌های اجرایی برای شتاب بخشیدن به تولید و اشتغال

رئیس‌جمهور پیرو بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌ها برای ارائه برنامه‌ها و بسته‌های اجرایی جهت شتاب بخشیدن به تولید و اشتغال، در نامه جداگانه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، از وی خواست در چارچوب سازماندهی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به طور مستقیم بر انجام دقیق و به موقع این ماموریت‌ها نظارت نموده و در فواصل زمانی یکماهه گزارش پیشرفت کارها را ارائه دهد.

رهبر انقلاب در دیدار نوروزی جمعی از مسئولان نظام:

آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه‌های داخلی را تعطیل می‌کند

آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم استفاده همگان از فرصت‌ها برای خدمت به مردم و سعادتمند کردن جامعه و جوانان، لازمه رونق تولید و اشتغال را پیگیری و نظارت جدی خواندند و خاطرنشان کردند: آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه‌های داخلی را تعطیل می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

"رشد اقتصادی" که مردم نبینند به چه دردی می‌خورد؟

موسوی‌لارگانی اظهار داشت: سخنگوی محترم دولت به صدا وسیما گله می‌کردند چرا به کوچه و بازار می‌رود و از افراد سوال می‌کند که مثلا این رشد اقتصادی در سفره شما ملموس هست یا نه؟ خب اگر مردم رشد اقتصادی برایشان قابل لمس نباشد پس به چه دردی می‌خورد؟

لاریجانی در جمع خبرنگاران:

مجلس تمام قد از اشتغالزایی در کشور حمایت می‌کند

رئیس مجلس گفت: مسئله رونق اشتغالزایی در کشور علاوه بر کمیسیون‌های تخصصی مجلس، در فراکسیون اشتغال و تولید نیز مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

ارزیابی اقتصادی دولت هاشمی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی در گفتگوی خوش‌چهره با «نسیم آنلاین»:

افزایش وابستگی‌های تهدیدزای کشور در دولت یازدهم

استاد اقتصاد دانشگاه تهران تاکید کرد: تلاش دولت مردان برای کاهش وابستگی‌های تهدیدزا که معنای اصلی اقتصاد مقاومتی است در مورد نفت به صورت خیلی شفاف و عریان به سمت افزایش خام فروشی بوده است.

روحانی:

هیأت بین‌المللی حقیقت‌یاب برای سوریه تشکیل شود/ آمریکا با کدام مجوز و قانونی به سوریه حمله کرد؟

رئیس جمهور گفت: هیات بین المللی حقیقت یاب برای روشن شدن اتفاق اخیر سوریه تشکیل شود البته در این هیات نباید از افراد مغرض استفاده شود و یا ریاست آن را آمریکا بر عهده بگیرد.

با حضور رئیس جمهور

همایش ملی "اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی" آغاز شد

همایش ملی "اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی" صبح امروز با حضور رئیس جمهور در تالار بزرگ وزارت کشور آغاز شد.

رحمانی فضلی:

قطع ۷۵ درصد درآمدها از وابستگی به نفت، افتخار نظام است

وزیر کشور قطع ۷۵ درصد درآمدهای کشور از وابستگی به نفت را جزو افتخارات انقلاب اسلامی دانست و گفت: با تلاش، جدیت و پشتکار جوانان برومند این مرز و بوم، ایران اسلامی به سوی تعالی و استقلال در زمینه های مختلف گام برمی دارد.

با حضور رئیس جمهور انجام شد؛

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۹ پروژه در استان سمنان

‌۱۹ طرح و پروژه در استان سمنان با اعتبار یک هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۸۸۵ نفری در راستای منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره سیاست های اقتصاد مقاومتی، به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور رئیس جمهور افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها، آغاز شد.

روحانی در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه خودروسازی "فردا" در سمنان:

سال ۹۶، سال افزایش تولیدات ملی در زمینه‌های مختلف است

رئیس‌جمهور گفت: سال ۹۶، سال افزایش تولید ملی است و در همه زمینه ها باید تولیدات ملی خودمان را افزایش دهیم.

روحانی در فرودگاه سمنان:

همه استان‌ها باید تلاش خود را بر تولید اشتغال‌زا متمرکز کنند/ تاکید بر ضرورت حل و فصل مشکل آب سمنان

رئیس جمهور با استقبال نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، استاندار و جمعی از مقامات ارشد محلی وارد فرودگاه سمنان شد.

طی بیانیه‌ای صورت گرفت

حمایت ۲۳۵ نماینده مجلس از فرامین رهبر انقلاب در نامگذاری سال ۹۶

۲۳۵ نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای حمایت‌شان از فرامین مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۹۶ به نام سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" را اعلام کردند.

«نسیم آنلاین» منتشر کرد: ارزیابی ۲۸ کارشناس اقتصادی و نماینده از کارنامه دولت در "اقتصاد مقاومتی" + جدول

دلسردی مردم از عملکرد اقتصادی روحانی/ شاهد بی‌سابقه‌ترین رکود تاریخ ایران هستیم

جمع بندی‌های توام با انتقاد از عملکرد دولت اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد، جمعی از کارشناس کشور از دانشگاهی‌ها گرفته تا اهالی بازار و حتی نماینده‌های مجلس معتقدند که وضعیت اقتصادی کشور چیزی متفاوت از صحنه‌ای است که دولتی‌ها برای افکار عمومی ساخته‌اند.

‌زاکانی ‌در ‌نشست راهکارهای اجرایی اقتصاد مقاومتی:

‌افرادی در مسند قدرت قرار گرفته‌اند که در خدمت رانت‌خواران قرار دارند/ مدیرانی با افکار پوسیده و قدیمی قدرت تحول ندارند

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیوستگی قدرت و ثروت در کشور اتفاق افتاده است، گفت: افرادی در مسند قدرت قرار گرفته‌اند که در خدمت رانت‌خواران قرار دارند.

روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:

جهت‌گیری دولت در اقتصاد مقاومتی با قدرت بیشتری ادامه می‌یابد/ برای تحقق سریعتر "تولید اشتغالزا" همه به میدان بیایند

رئیس‌جمهور تحقق سریعتر "تولید اشتغالزا" را در گرو به میدان آمدن همه قوا، مردم و رسانه‌ها دانست و با اشاره به استمرار برنامه‌های دولت در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: گفتمان حمایت از تولید، سرمایه و کارآفرینی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

لاریجانی در دیدار نوروزی با خبرنگاران:

لازم است در زمینه تولید ملی و اشتغال، کار رسانه‌ای صورت گیرد/ حمایت از تولید ملی و اشتغال نیاز به عزم عمومی رسانه‌ای دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت ایجاد انگیزه برای کارآفرینان، درخصوص نقش رسانه در این زمینه گفت: لازم است عزم عمومی رسانه‌ای برای پرورش ایده‌های کارآفرینی و حمایت از تولید ملی صورت گیرد.

جهانگیری در نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶:

اقتصاد کشور با مشکلات جدی روبرو است/ برای اشتغالزایی باید تقسیم کار انجام شود

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: برای اشتغالزایی در سال ۹۶ باید تقسیم کار دستگاهی و استانی انجام شود.

محسن رضایی:

اشتغال جوانان، تولید ملی و کاهش فقر در گرو "یارانه درآمدی" است/ تنزل ارزشِ یارانه ۴۵ هزار تومانی به ۱۰ هزار تومان

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «یارانه درآمدی» می‌تواند فقر را کاهش و اشتغال جوانان و تولید ملی را افزایش دهد، گفت:پرده‌پوشی و فقدان شفافیت در اموری که مستقیماً به مردم ارتباط دارد خیانت و خطایی بزرگ است.

چمران در صحن علنی شورای شهر مطرح کرد:

محصولات غربی در شهر تهران رژه می‌روند/ اشتغال با آیین‌نامه و همایش ایجاد نمی‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: محصولات غربی در شهر رژه می‌روند و عده‌ای با استفاده از آن محصولات می‌خواهند بزرگی خود را نشان دهند که این موضوع بد است.

لاریجانی در صحن علنی مجلس:

دولت برنامه اجرایی خود در زمینه "حمایت از تولید ملی و اشتغال" را به مجلس ارائه کند

رئیس مجلس گفت: از دولت می‌خواهیم برنامه اجرایی خود را در زمینه حمایت از تولید ملی و اشتغال به مجلس ارائه کند و چنانچه علاوه بر این قوانین نیازهای دیگری از نظر قانونگذاری در جهت حمایت از تولید ملی و اشتغال دارند هر چه سریع‌تر به صورت لایحه ارائه کنند تا در مجلس بررسی شود.

جهانگیری در دیدار نوروزی با مدیران دستگاه‌های اجرایی:

همه باید برای تحقق شعار سال برنامه‌ریزی و تلاش کنند/ دولت تمام مساعی خود را برای برگزاری باشکوه انتخابات به کار خواهد بست

معاون اول رئیس جمهور حضور مردم در عرصه انتخابات را موجب اقتدار و نشاط سیاسی کشور و انقلاب اسلامی توصیف کرد و گفت: دولت تمام مساعی خود را برای برگزاری با شکوه این رویداد مهم بکار خواهد بست.

ظریف در جمع کارکنان وزارت امور خارجه:

برجام از امروز یعنی "برنامه جامع اقتصاد مقاومتی"/ بدعهدی آمریکایی‌ها برای ما غیرقابل پیش‌بینی نبود

وزیر امور خارجه گفت: از امروز برجام یعنی "برنامه جامع اقتصاد مقاومتی"، در حوزه اقتصادی هم باید کمک کنیم و تسهیل کننده باشیم تا واردات را در سه بخش افزایش دهیم که عبارتند از واردات علم و فناوری، سرمایه و گردشگر.

در دیدار نوروزی با کارکنان مجلس عنوان شد

لاریجانی: قانون رفع موانع تولید درست اجرا نشد/ از جوان بیکار نمی‌توانیم بخواهیم به مسائل دیگر بیندیشد

رئیس مجلس با بیان اینکه اگر می‌خواهیم مشکل اشتغال حل شود، راهی جز سرمایه‌گذاری نداریم، گفت: عنصر کارآفرین اگر بخواهد در کشور فعال شود، نباید یک کفش آهنی به پا کند و از یک اداره به اداره دیگری برود، در این قانون به این موارد نیز فکر شده بود، اما درست اجرا نشد.

روحانی در دیدار نوروزی با جمعی از مدیران دستگاه‌ها:

هدفگذاری دولت در سال جدید، اشتغال بالای ۷۰۰ هزار نفری است/ دنبال برگزاری انتخاباتی پرشور توام با اخلاق و رقابتیم

رئیس‌جمهور با اشاره به نقش و اهمیت حضور پرشور و باشکوه مردم در انتخابات در تقویت جایگاه کشور در عرصه بین‌المللی گفت: ما دنبال برگزاری انتخاباتی پرشور، باشکوه و توام با اخلاق و رقابت در کشور هستیم.

بیشتر در حال بارگذاری...
با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین