داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تنگه-هرمز
رایزنی بولتون با ژاپن درباره ایران
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

در پی انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر عدم موافقت ژاپن برای پیوستن به ائتلاف پیشنهادی آمریکا در تنگه هرمز، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با مقامات این کشور آسیایی دیدار و گفت‌وگو کرد.

روزنامه لبنانی تحلیل کرد؛ هرمز مقابل جبل طارق
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

روزنامه‌ای لبنانی نوشت، محاسبات احمقانه آمریکایی‌ها در کشاندن انگلیس به توقیف نفتکش ایرانی و مقابله به مثل ایران در توقیف نفتکش انگلیسی، معادله تنگه هرمز در برابر جبل طارق را در محاسبات ایران گنجاند.

مسکو: روایت ایران درباره توقیف نفتکش از لندن راضی کننده کننده‌تر است
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که توضیحات ایرانی‌ها در زمینه توقیف نفتکش انگلیسی متقاعد کننده‌تر از توضیات مبهم لندن در توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل طارق است.

لندن از تنش آفرینی بیشتر اجتناب کند
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱

بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن در صفحه توئیتر خود به لندن توصیه کرد از تنش آفرینی بیشتر اجتناب کند

هیچ ائتلاف آمریکایی، توان مقابله با ایران را ندارد ­
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰

عبدالباری عطوان: کشور‌های غربی بزرگ‌ترین اشتباهی که مرتکب می‌شوند این است که در ارزیابی قدرت ایران و همپیمانان آن خطا می کنند.

از بیانیه ناتو تا تحریم علیه ایران
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

در پی توقیف نفتکش انگیس توسط نیروهای دریایی سپاه پاسداران، وزرای کابینه لندن به دنبال طرحی برای تحریم و مصادره اموال دارایی های ایران هستند. همچنین ناتو بیانیه ای علیه ایران و درخواست برای آزادسازی کشتی انگلیسی صادر کرد.

چرا حکمرانی ایران در تنگه هرمز قانونی است؟
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

نگاهی به اقدام ایران در توقیف نفتکش انگلیسی نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از حق قانونی خود، پیام روشنی را به کشور‌های غربی مخابره کرده‌است.

نفتکش انگلیسی را کدام یگان سپاه توقیف کرد؟
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

انتشار فیلم عملیات توقیف نفتکش انگلیسی «Stena Impero» در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز نشان می‌دهد که این عملیات توسط یگان نیروهای ویژه دریایی سپاه (S.N.S.F) اجرا شده است.

کوربین: ترامپ مسبب تنش‌ها در خلیج‌فارس است
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰

رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به توقیف یک نفتکش توسط ایران گفت: ترامپ مسبب تنش‌ها در خلیج‌فارس است؛ او بود که از برجام بیرون رفت.

قانون را در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه اعمال می کنیم
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵

سخنگوی سپاه با اشاره به نقض قانون توسط نفتکش انگلیسی و دخالت و حمایت ناوچه جنگی اسکورت این نفتکش از آن در ماجرای روز گذشته، گفت: در اعمال قانون در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل می کنیم.