داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار امارات
عبدالسلام: امارات همچنان جزو اهداف ما است
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

سخنگوی هیئت ملی یمن گفت که امارات همچنان جزو بانک اهداف نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی است.

آیا آتش آرامکو دامن امارات را هم می گیرد؟
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

این که عملیات پهپادی اخیر ارتش یمن به پالایشگاه‌های عربستان سعودی، با توجه به بعد مسافت و عبور پهپادهای یمنی از رادارها و سامانه‌های دفاع موشکی ساخت آمریکا چگونه انجام شده و اتفاق افتاده، مسئله‌ای است که باید کارشناسان نظامی درباره آن به بیان نظرات بپردازند ولی درباره تبعات و پیامدهای این عملیات، می‌توان این عملیات را بسیار هوشمندانه و به‌موقع توصیف کرد که احتمال دارد پیامدهای آن حتی به تغییر در نظام سعودی و روی کارآمدن فردی غیر از بن‌سلمان، ولیعهد سعودی طماع و خودسر بینجامد.

عربستان، امارات و مصر مقصر ممانعت از ورود کارشناسان سازمان ملل به یمن
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

رئیس کمیته بین‌المللی کارشناسان درباره یمن پس از انتشار اولین گزارش درباره این کشور در اوت ۲۰۱۸ عربستان، امارات و مصر را مقصر ممانعت از ورود کارشناسان به یمن دانست.

تلاش‌ نتانیاهو برای ترغیب آمریکا به حمله علیه ایران
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

دو نویسنده آمریکایی و اسرائیلی در گزارشی نوشتند که تل‌آویو و گروهی از تندروها در آمریکا سال‌هاست که در تلاشند تا آمریکا را به سوی درگیری با ایران سوق دهند.

واکنش الحوثی به پیام حاکم دبی درباره وجهه امارات
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

عضو شورای عالی سیاسی یمن به پیام های اخیر حاکم دبی در خصوص ضرورت مراقبت از وجهه امارات در شبکه های اجتماعی واکنش نشان داد.

تداوم اشغالگری خطری برای امارات به‌شمار می‌رود
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

رهبر جنبش انصار الله یمن تاکید کرد که تداوم تجاوزگری و اشغالگری امارات در یمن خطری برای ابوظبی به‌شمار می رود.

استان المهره یمن مرکز کشمکش‌های منطقه‌ای عربستان، امارات و عمان
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

استان المهره در شرق یمن که طی سال‌های گذشته جنگ یمن از جبهه‌های این جنگ به دور بوده و همیشه به نوعی استقلال فرهنگی و زبانی خود را حفظ کرده است اخیرا به مرکز کشمکش‌های منطقه‌ای عربستان، امارات و عمان تبدیل شده اما این منازعه در سایه جنگ در مناطق دیگر یمن مورد توجه جامعه بین‌الملل قرار نگرفته است.

امارات در نمایشگاه تجاری دمشق شرکت می‌کند
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

امارات متحده عربی که یکی از همپیمانان منطقه‌ای مهم واشنگتن محسوب می‌شود به تازگی شروع به برقراری روابط نزدیک تر با دولت سوریه کرده است. یک هیئت متشکل از دست کم ۴۰ تاجر و سرمایه گذار اهل امارات متحده عربی با شرکت در نمایشگاه تجاری بین‌المللی برگزار شده از سوی دولت سوریه در شهر دمشق، هشدارهای آمریکا درباره نداشتن تجارت با دولت سوریه و تجار سوری را به چالش کشیدند.

امارات در سوریه سرمایه گذاری خواهد کرد
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

هیأتی از بازرگانان اماراتی که به سوریه سفر کرده است از توافق با طرف سوری برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های انرژی و صنایع خبر داد.

تجزیه یمن توطئه امارات برای پایان رهبری سعودی بر جهان عرب
۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

در حالی که از ابتدای درگیری‌های عدن، رسانه‌های وابسته به قطر به طور جدی بر روی توافق پیشین ریاض و ابوظبی برای خیزش تجزیه‌طلبان و سقوط دولت منصور هادی مانور می‌دادند، در پی رویدادهای روز گذشته و تصرف دوباره فرودگاه عدن توسط نیروهای وفادار به هادی، به مرور فضای تحلیلی رسانه‌های قطری نیز تغییر کرده‌است.