داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ارز-دیجیتال
گمرک: مجوز واردات ماینر داده نشده است/ نمایشگاه الکامپ: ماینر موجود است!
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

در حالی که معاون گمرک ایران گفت گمرک تنها ردیف تعرفه دستگاه های استخراج ارزهای مجازی را تعیین کرده است و این به معنای آغاز ترخیص این دستگاه ها نیست تصاویری از دستگاه های ماینر در نمایشگاه الکامپ منتشر شده است.

نکاتی درباره سیاستگذاری دولت برای ارزهای دیجیتال
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

عضو اندیشکده حکمرانی شریف باتشریح جزئیات سیاستگذاری تولید و معامله رمزارزها که در قالب طرحی به کمیسیون اقتصاد دولت ارایه شده،گفت:امکان استقرار مزارع استخراج رمزارز درمناطق آزاد دیده شده است.

طراحی شبکه مشابه سوئیفت برای ارزهای دیجیتال
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸

ژاپن رهبری تلاش های بین المللی برای راه اندازی یک شبکه مشابه با سوئیفت را بر عهده گرفته و امیدوار است این شبکه ظرف چند سال آینده راه اندازی شود.

به‌ زودی تکلیف استفاده از ارز‌های دیجیتال مشخص می‌شود
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس از نشست این کمیسیون برای بررسی وضعیت استفاده از ارز‌های دیجیتال با حضور دولتی‌ها در آینده نزدیک خبر داد

انتشار رمزارز با پشتوانه طلا نیازمند مصوبه بانک مرکزی است
۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳

شرایط اقتصادی کشور در حال حاضر بسیار حساس است و کاملا طبیعی و لازم است که بانک مرکزی به عنوان نهاد حاکمیتی در حوزه پول ملی، نظارت و حتی سخت‌گیری‌های دقیقی را بر حوزه ابزارهای جدید اعم از رمزارزها، توکن‌ها و... اعمال کند.

اقتصاد سیاسی رمز‌ارزها
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، بیت‌کوین کش، بایننس‌کوین و بالغ بر 17 هزار عنوان دیگر که در ایران به «رمز ارز» معروف شده‌اند، درواقع رمزهایی هستند که طی معادلات پیچیده ریاضی کشف می‌شوند. این رمزها به‌سبب تقاضایی که در جهان برای آنها ایجاد شده، هم خود ارزش یافته و «بهادار» شده‌اند و هم به‌عنوان ابزار مبادله (پول) استفاده می‌شوند.

سوءاستفاده سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال از برق یارانه‌ای
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

هجوم سرمایه گذاران بیت کوین، صنعت برق کشور را به سبب افزایش نامتعارف مصرف با چالش جدی مواجه کرده است.

پرونده بیت کوین به دستمان برسد، برخورد می‌کنیم
۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

سرهنگ کاظمی درباره چگونگی بررسی پرونده های بیت کوین در پلیس فتا توضیحاتی داد.

بانک مرکزی: فعالیت رمزارزها غیرقانونی است
۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای 4 بندی، بار دیگر تاکید کرد که فعالیت رمزارزها در کشور غیرمجاز است و انتشار رمزارز با پشتوانه ریال، طلا، فلزات گرانبها و انواع ارز، در انحصار بانک مرکزی است.

مدیریت آنالوگ دولتی‌ها بر ارزهای دیجیتال
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

کسی از موضع دقیق و سیاست اجرایی مسئولان درباره «بیت‌کوین» خبر دارد؟ وزیر ارتباطات از آن استقبال می‌کند اما بانک مرکزی آن را غیرقانونی می‌داند