داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار رمز-ارز
گمرک: مجوز واردات ماینر داده نشده است/ نمایشگاه الکامپ: ماینر موجود است!
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

در حالی که معاون گمرک ایران گفت گمرک تنها ردیف تعرفه دستگاه های استخراج ارزهای مجازی را تعیین کرده است و این به معنای آغاز ترخیص این دستگاه ها نیست تصاویری از دستگاه های ماینر در نمایشگاه الکامپ منتشر شده است.

نکاتی درباره سیاستگذاری دولت برای ارزهای دیجیتال
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

عضو اندیشکده حکمرانی شریف باتشریح جزئیات سیاستگذاری تولید و معامله رمزارزها که در قالب طرحی به کمیسیون اقتصاد دولت ارایه شده،گفت:امکان استقرار مزارع استخراج رمزارز درمناطق آزاد دیده شده است.

طراحی شبکه مشابه سوئیفت برای ارزهای دیجیتال
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸

ژاپن رهبری تلاش های بین المللی برای راه اندازی یک شبکه مشابه با سوئیفت را بر عهده گرفته و امیدوار است این شبکه ظرف چند سال آینده راه اندازی شود.

به‌ زودی تکلیف استفاده از ارز‌های دیجیتال مشخص می‌شود
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس از نشست این کمیسیون برای بررسی وضعیت استفاده از ارز‌های دیجیتال با حضور دولتی‌ها در آینده نزدیک خبر داد

انشعابات خانگی و کشاورزی برای استخراج رمز ارز‌ها مجاز نیست
۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳

اردکانیان گفت: انشعابات خانگی، کشاورزی و نظایر آن برای استخراج رمز ارز‌ها مجاز نیست و طبق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

صدور مجوز ماینینگ توسط وزارت ارتباطات!+ سند
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

وزارت ارتباطات پاییز سال ۹۶ و پیش از رسانه‌ای شدن پذیرش صنعت ماینینگ توسط ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، جواز تاسیس یک فارم با ظرفیت ۱۳ میلیون کیلووات در سال را به نام یک شرکت خصوصی مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صادر کرده بود.

بانک مرکزی: فعالیت رمزارزها غیرقانونی است
۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای 4 بندی، بار دیگر تاکید کرد که فعالیت رمزارزها در کشور غیرمجاز است و انتشار رمزارز با پشتوانه ریال، طلا، فلزات گرانبها و انواع ارز، در انحصار بانک مرکزی است.

مدیریت آنالوگ دولتی‌ها بر ارزهای دیجیتال
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

کسی از موضع دقیق و سیاست اجرایی مسئولان درباره «بیت‌کوین» خبر دارد؟ وزیر ارتباطات از آن استقبال می‌کند اما بانک مرکزی آن را غیرقانونی می‌داند

تشدید ابهامات با واگذاری اختیار ارزهای دیجیتال به دولت
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه موضوع تولید بیت‌کوین به دولت محول شده است، گفت: خرید و فروش بیت‌کوین در ایران ممنوع است و مردم نباید وارد این حوزه شوند.

چالش قانونی بیت کوین:‌ از ممنوعیت بانک مرکزی تا کلنگ زنی وزیر جوان ارتباطات
۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

مسئله ارزهای دیجیتال در ماه های اخیر یکی از موضوعات و چالش های ثابت وزارت خانه های نیرو و حتی کشاورزری بوده است. توقیف ماینینگ های تولید کننده بیت کوین در روزهای اخیر بر حاشیه های ارزهای دیجیتال افروده است.