داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار شفافیت
فیلم: هزینه چند میلیاردی برای یک میلیارد؟!
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲

نسیم آنلاین: گفته می شود تمام حقوق یک نماینده در 4سال حدود یک میلیارد تومان می شود، پس انگیزه نامزد ها از هزینه های چند میلیاردی برای ورود به مجلس چیست؟

فیلم: چرا «پول سالاری» بر انتخابات مجلس حکم فرماست؟
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

یکی از چالش های انتخابات نقش پول هست. در این کلیپ راه حل و چالش های پول سالاری نسبت به مردم سالاری را ببینید:

تولید لوله ترش ایرانی از سنگ آهن در انتظار حمایت دولتمردان
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر نفت خواستار حمایت کامل این وزارتخانه از تولید داخلی لوله‌ گاز ترش و برطرف کردن زمینه‌های حمایت نشدن از تولید داخلی شد.

دستپخت دولت
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

افزایش قیمت بنزین توسط دولت واکنش‌های منفی بسیاری را به دنبال داشت؛ از یک‌سو مردم به دلیل عدم آمادگی و حس غافلگیری و از سوی دیگر اکثر کارشناسان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به روش و زمان سهمیه‌بندی و نحوه جبران‌های کمکی آن نقد داشتند.

شورایی برای تصمیمات سخت
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲

این روزها به دلیل تصمیمات مهم و موثر شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا شبهات و سؤالات بسیاری درباره این شورا مطرح است که به نظر می‌رسد اکثر آنها از دقت کافی برخوردار نیست.

برای تحقق دولت جوان حزب‌اللهی چه کنیم؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷

در فرایند مطالبه‌گری باید توجه کرد که عدالت‌خواهی کلی بی‌فایده است. دو سطح دیگر در عدالت‌خواهی داریم: یکی اصلاح سازوکارها و ساختارهای مولّد بی‌عدالتی و دیگری پرداختن به مصادیق بی‌عدالتی. باید بین این دو سطح رفت‌وآمد کرد.

آقای روحانی؛ چرا تن به شفافیت نمی‌دهید؟
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

بیش از یک سال و نیم از تعهد قانونی دولت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران با امکان دسترسی نهادهای نظارتی و عموم مردم می گذرد که مقامات دولتی تنها به شعار و وعده اکتفا کرده اند و در عمل هیچ اتفاقی نیفتاده است

در صورت عدم اظهار دارایی، امضای مسئولان فاقد اعتبار خواهد بود
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود.

احمد توکلی: بسیاری از مسئولین، از مردم می‌ترسند، ولی از خدا نه!
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

رئیس هیئت‌مدیره موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: برخی از کارگزاران حکومت، از مردم می‌ترسند، ولی از خدا نمی‌ترسند.

راه‌اندازی سامانه شفافیت در کارشناسی پرونده‌های قضائی
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

معاون کارشناسان رسمی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از راه‌اندازی سامانه ایجاد شفافیت در امر کارشناسی خبر داد.