داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار واردات
حجم تجارت خارجی به ۷۲ میلیارد دلار رسید
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به روند تجارت در ۱۰ ماه اخیر گفت: با وجود تحریم ها، ۷۲ میلیارد دلار حجم واردات و صادرات بود و صادرات با ۳۵.۵ میلیارد دلار و رشد وزنی ۲۰.۷ درصد به ثبت رسید ولی ۳.۲ درصد کاهش ارزش صادرات را داشتیم.

تغییر نرخ دلار اظهارنامه‌های وارداتی از ۴۲۰۰تومان به نیمایی
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

عضو کمیته ارزی اتاق ایران از تغییر نرخ دلار اظهارنامه‌های وارداتی از ۴۲۰۰تومانی به نیمایی خبر داد و گفت: به موازات آن باید تعرفه‌ها هم نصف شود.

تبادلات تجاری ایران با روسیه در چه سطحی است؟
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

طی ۹ ماه امسال ۳۴ درصد از تجارت خارجی با اوراسیا را صادرات و ۶۶ درصد را واردات تشکیل داده که بیشترین سهم متعلق به روسیه و واردات از این کشور بوده است که اقلام عمده وارداتی از روسیه شامل روغن دانه آفتاب‌گردان، جو، ذرت دامی، محصولات نیمه تمام آهن یا فولاد، خطوط راه آهن، کاغذ روزنامه و گوشت می‌شود.

جدول: قیمت کالاهای وارداتی با تغییر پایه حقوق گمرکی چه مقدار افزایش می‌یابد
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: افزایش قیمت کالاهای وارداتی ناشی از افزایش نرخ تسعیر حقوق ورودی، اولا به دلیل سهم ناچیز نرخ حقوق ورودی در قیمت تمام شده کالاها و ثانیاً حاشیه سود بالا، با احتمال زیادی کمتر از مقادیر پیش‌بینی شده یعنی 6 تا 11.4 درصد خواهد بود.

در ۹ ماهه سال جاری ۱۵۰۰ تن غذای سگ و گربه وارد کشور شد!
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

بررسی جزییات آمار گمرک ایران نشان می‌دهد در ۹ ماهه سال جاری ۱۵۳۵ تن غذای سگ و گربه به ارزش ۲ میلیون و ۷۱۹ هزار دلار وارد کشور شده است.

مبادی مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی اعلام شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

وزیر نفت منشاء‌های مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را به ستاد مبارزه با قاچقا کلا و ارز و ابلاغ کرد.

لطف رایگان دولت به واردکنندگان
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

یک کارشناس با بیان این که دلار ۴۲۰۰ تومانی یا ارز جهانگیری، اقتصاد ایران را در ابتدای سال ۱۳۹۷ غافلگیر کرد، گفت: اگر چه جهش ارزی در ایران بی سابقه نبود و دست کم سه جهش بزرگ را در این رابطه بیاد می‌آوریم، اما بدون شک، آخرین جهش ارزی، بی‌برنامه ترین آنها بوده است.

طرح ممنوعیت خرید گاز از رژیم صهیونیستی در پارلمان اردن تصویب شد
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳

پارلمان اردن به اتفاق آرا طرح ممنوعیت خرید گاز از رژیم صهیونیستی را به دولت این کشور ارائه کرد.

چین تحت امر آمریکا قرار نمی‌گیرد
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

کارشناس مسائل بین الملل گفت: چین نمی‌تواند خود را تحت امر آمریکا قرار دهد و منافع ملی خود را نا دیده بگیرد.

آیا اختلافات تجاری دو اقتصاد بزرگ جهان امشب تمام می‌شود؟
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

چین و آمریکا قرار است امشب اولین بخش از توافق تجاری خود را نهایی کنند تا راه برای توافقی جامع‌تر و گسترده‌تر که به اختلافات تجاری دیرینه دو اقتصاد بزرگ جهان پایان دهد، باز شود.