داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دونالد-ترامپ
سیاست هوشمندانه ایران: قاطعیت نظامیان، سکوت سران
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

با سکوت سران قوا تا روز یکشنبه ( به جز موضع گیری حداقلی روحانی در دیدار با رئیس بین المجالس) در خصوص ماجرای سقوط گلوبال هاوک باید گفت سیاست نظام در این هست که سران نظام جواب حرفهای و توئیت‌های دم و دقیقه ای ترامپ را ندهند و در حد فرماندهان نظامی و وزیر خارجه و سخنگوی وزارت‌امور خارجه به این مساله پرداخته شود.

این طناب پوسیده است!
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

بررسی نتایج انتخابات پارلمان اروپا ۲۰۱۹+ نتایج تفکیک شده کشورها
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

حزب مردم اروپا ( راست میانه) باوجود اینکه بیشترین کرسی‌ها را در سطح کل اتحادیه همچنان حفظ نمود اما نسبت به دور پیشین با کاهش نسبی روبرو شده است. باید توجه داشت انتخابات پارلمان اروپا نزد افکار عمومی شهروندان دارای اولویت مسائل اروپا مانند بیکاری، تغییرات اقلیمی و ورود مهاجران است و اصولاً موضوعات سیاست خارجی و یا امور منطقه‌ای در صدر توجه شهروندان در مورد رأی‌دهی به احزاب و کمپین‌هایشان قرار ندارد.

اتهام‌ زنی نتانیاهو علیه ایران در مراسم افتتاح شهرک «ترامپ»
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

خست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم افتتاحیه شهرک «بلندی‌های ترامپ» در جولان اشغالی همانند مقامات آمریکایی در ادعایی بی‌اساس ایران را به دست داشتن در حملات به نفتکش‌ها در دریای عمان متهم کرد.

نظر سنجی جدید انتخاباتی فاکس نیوز، بازی رسانه‌ای است؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

نظرسنجی فاکس نیوز نشان می‌دهد، دونالد ترامپ با اختلافی تا ۱۰ درصد پس از پنج رقیب دموکرات از جمله معاون سابق باراک اوباما قرار گرفته است.

اوباما یا ترامپ؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

عبدالله عبداللهی تحلیلگر مسائل سیاسی به این سوال پاسخ می دهد ...

فرید زکریا: هژمونی آمریکا مرده است؛ ترامپ ضربه آخر بود
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

یک نظریه‌پرداز و تحلیلگر برجسته آمریکایی در یادداشتی، هژمونی آمریکا را «مرده» توصیف کرده و نوشته است که حضور ترامپ در کاخ سفید ضربه آخر به استیلای واشنگتن بر جهان بود.

دومینوی جنگ تجاری آمریکا به فرانسه رسید
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

درست چند روز پس از پذیرایی گرم رییس‌جمهوری  آمریکا و همسرش توسط امانوئل مکرون در «نُرماندی»، ترامپ «جنگ تجاری جدیدی» را علیه فرانسه در خصوص نوشیدنی آغاز کرد. موضوعی که فرانسوی‌ها آن‌را جز «نمک خوردن و نمکدان شکستن یانکی‌ها» تفسیر نکردند. مکرون که یکی از حامیان اصلی سیاست‌های ترامپ در جهان و اروپاست، حالا مانده که در برابر این دندان گردی دونالد ترامپ چگونه رفتار کند؟

شهرک «ترامپ» در سرزمین‌های اشغالی ساخته می‌شود
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که رژیم صهیونیستی بخاطر اینکه ترامپ بلندی‌های اشغالی جولان را به عنوان بخشی از اسرائیل به رسمیت شناخت، شهرکی را در این منطقه به اسم او احداث خواهد کرد.

موسای ما عصا انداخت!
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

اگر ترامپ در دورترین افق ذهن خویش هم احتمال می‌داد که التماسش از رهبر معظم انقلاب برای گشودن باب مذاکره ایران و آمریکا با بی‌اعتنایی و پاسخ دندان‌شکن حضرت آقا روبرو می‌شود به یقین هرگز آقای شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن را با پیام التماس برای مذاکره نمی‌فرستاد.