داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مجلس
رقابت میان مجلس و دولت برای کاهش نرخ ازدواج
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

جالب اینکه معاون زنان رئیس‌جمهور هم در صفحه اینستاگرامش از این اتفاق، حُسن استفاده! را برده و گفته لایحه ما از طرح مجلس هم کامل‌تر است! به‌راستی چه مسابقه‌ای بین مجلسی‌ها و دولتی‌های این طیف سیاسی، در کاهش دادن نرخ ازدواج در جریان است؟!

روز عجیب پارلمان با تصویب ۱۰۶ ماده از لایحه تجارت
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱

امروز روز عجیبی بود در عرض حدود ۲ ساعت ۱۰۹ ماده قانون لایحه تجارت در صحن علنی مجلس تصویب شد! واقعا بهت آور بود. مشکل آن است این مباحث تخصصی را عمده نمایندگان متوجه نمی‌شوند! با این وضع قانون نویسی به کجا می‌رویم.

توکلی طی نامه‌ای به لاریجانی: درباره آن دو خائن توصیه کردید
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶

احمد توکلی، رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت طی نامه‌ای خطاب به دکتر علی لاریجانی درخواست کرد تا با اصلاح فوری آیین‌نامه داخلی مجلس، متهمان به فساد و خیانت را تا محکومیت یا برائت، از ورود به خانه ملت منع کند.

سخنان رئیس‌جمهور موجب وقاحت بیشتر آمریکا شد
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹

حسین زاده بحرینی: دولتی که در چند ماه اخیر استراتژی خود را به استراتژی مقاومت تغییر داد و نتایج خوبی را هم مشاهده کرد، چرا مجدداً می‌خواهد به سمت مذاکره چرخش کند؟ این سؤالی جدی است.

پالرمو و CFT در دستور کار مجمع نیست
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس آخرین وضعیت بررسی دو لایحه پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام را تشریح کرد.

دعوا بر سر کنترل تلویزیون؟
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴

براساس آنچه که در خبرها منتشر شده، طرحی که نمایندگان حامی دولت در مجلس قصد دارند از طریق آن تلویزیون را وادار به حرف‌شنوی بیشتر از مجموعه‌هایی همچون دولت و مجلس کنند، اختیارات رئیس سازمان صداوسیما را محدود می‌کند و به او جایگاهی در حد یک مدیر اجرایی و نه تصمیم‌گیرنده نهایی را می‌دهد.

بعضی نمایندگان استیضاح وزرا را با وعده افتتاح پروژه پس می‌گیرند
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی نمایندگان با قول راه اندازی پروژه‌ها از وزرا امضاهای استیضاح را پس می‌گیرند.

واردات عجیب پوشاک قاچاق به کشور
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بر اساس بررسی کمیته رصد قاچاق، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار قاچاق در حوزه پوشاک داریم.

الزام توضیح دولت در مورد توزیع کالاهای اساسی با نرخ ارز آزاد به مجلس
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

نماینده اصفهان در مجلس گفت: قیمت ارز در چند هفته اخیر کاهش پیدا کرده است، اما قیمت کالاهای اساسی روند نزولی پیدا نکرده که باید هر چه سریع‌تر نظارت در این زمینه افزایش پیدا کند.

حرکت کُند دولت نمی‌تواند اقتصاد و تولید را رونق بخشد
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

نماینده مردم یزد در مجلس نهم با تاکید بر اینکه هر جا که گفتمان جهادی در حاشیه قرار گرفت، کشور مشکلات جدی پیدا کرده است، گفت: رونق اقتصادی با حرکت‌ کُند دولت در بخش تولید رخ نمی‌دهد.