داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ازدواج
«ایکسونامی» هشداری برای نُرمالیزه کردن رفتارهای منحرف جنسی در جامعه
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱

سن بیداری جنسی پسران با تحریکاتی که در جامعه وجود دارد، پایین آمده است. بنابراین در مجموع ۲۰ میلیون نفر در کشور داریم که هیچ دسترسی مشروعی برای پاسخگویی به میل جنسی ندارند و هیچ مدلی از سوی نخبگان، حاکمیت و کنشگران اجتماعی برای این جامعه بزرگ ارائه نشده است.

نظر رهبر معظم انقلاب پیرامون مسئله‌ چندهمسری منتشر شد؛ «خدا یکی و محبت یکی و یار یکی»
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

پیرو انتساب برخی دیدگاه‌ها و تعبیرات در موضوع «چندهمسری مردان» به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با توجه به تأثیر آن بر مسائل خانوادگی و شئون اجتماعی، بخش زن و خانواده‌ پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، فتوا و نگاه معظم‌له به این مسئله را به شکل مختصر بیان می‌کند.

آمار ازدواج رو به کاهش است
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

رئیس گروه تحلیل آمارهای حیاتی ثبت احوال گفت: نرخ ازدواج در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ حدود ۹ درصد کاهش داشته است.

آیا «ازدواج با شخص بی‌نماز» جایز است؟
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، پاسخ ایشان را به سئوال «ازدواج با شخص بی نماز» منتشر کرد.

راهکارهایی برای رهایی از روابط فرازناشویی
۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

«خانواده» به‌عنوان کوچک‌ترین واحد اجتماعی در جوامع مختلف، همواره نیازمند روش‌هایی برای حفظ بنیان خود است که از سوی تشکیل‌دهندگان آن باید مورد توجه قرار گیرد. محققان کشور برای سلامت این نهاد و جلوگیری از بروز روابطی خارج از آن، نقش چند عامل را بررسی کرده‌اند.

پلمب موسساتی که مراسم عقد آریایی برگزار می‌کردند
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق از پلمب موسساتی خبر داد که مراسم عقد آریایی برگزار می‌کردند.

مجلس، زندان برای مهریه را ممنوع کرد
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

بر اساس قوانین تازه مصوب مجلس، زندان برای مهریه ممنوع می‌شود و همچنین با اضافه شدن بند اکراه به بندهایی که حق طلاق را به زنان می داد، راه طلاق گرفتن زنان سهل‌تر می‌شود.

برخورد قاطع با دفاتر «ازدواج آریایی»
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: گزارش‌هایی واصل شده است که در برخی از دفاتر ازدواج، صیغه‌هایی تحت عنوان آریایی و امثال آن جاری می‌شود که مغایر شرع و قانون است و با این دفاتر بایستی برخورد قاطع به عمل آید.

افزایش ۱۰ برابری وام ازدواج نسبت به سال ۹۲
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید پرداخت تسهیلات ازدواج نسبت به سال ۹۲، ۱۰ برابر شده است، گفت: با وجود افزایش تسهیلات ازدواج، بررسی‌ها نشان می‌دهد افزایش این وام کمکی به افزایش ازدواج نکرده است.

نکات مهمی که در دوران نامزدی باید بدانید
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰

یک روانشناس گفت: دوران نامزدی بر خلاف تصور، دوران خوش گذرانی نیست، بلکه دوره دشوار آشنایی برای کسب اطلاعات در یک زندگی چند ساله است.