داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ازدواج
طرحی برای کاهش ۲۰ درصدی ازدواج در ایران
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

این طرح که مهر ماه ۹۷  یک فوریت آن در صحن علنی مجلس تصویب شد خواهان حداقل سن قانونی ازدواج برای دختران ۱۶ و برای پسران ۱۸ سال شده است. اظهارات متناقضی از موافقان این طرح طی یک سال گذشته در موارد مختلف، از جمله در مورد سن قانونی ازدواج شنیده شده است.

بازی با مرجعیت؛ برای افزایش سن ازدواج!
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

فتوایی از آیت الله مکارم شیرازی مبنی بر ممنوعیت ازدواج های زیر ۱۳ سال در فضای رسانه ای در حال دست به دست شدن است، این فتوا از کجا آماده و علت صدور آن به چه علت است؟

رقابت میان مجلس و دولت برای کاهش نرخ ازدواج
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

جالب اینکه معاون زنان رئیس‌جمهور هم در صفحه اینستاگرامش از این اتفاق، حُسن استفاده! را برده و گفته لایحه ما از طرح مجلس هم کامل‌تر است! به‌راستی چه مسابقه‌ای بین مجلسی‌ها و دولتی‌های این طیف سیاسی، در کاهش دادن نرخ ازدواج در جریان است؟!

من آیدام، افسانه نیستم/ ماجرایی از عروس ۱۳ ساله
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵

ماجرای ازدواج عروس ۱۳ ساله را اینجا ببینید.

تاملی بر نسبت ترس از رسانه و اقداماتِ مسئولین؛ در حاشیه ماجرای ازدواج دختر ۹ ساله بهمئی
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

فیلمی از عقدِ دختر 9 ساله با جوانی 22 ساله منتشر می شود، در کمترین زمان ممکن مرزهای فضای مجازی را در می نوردد، کار به معاونت زنان ریاست جمهوری و توئیت و توئیت بازی می رسد، رسانه های آنور آب هم که طبق معمول پاچه ورکشیده از آب ها عبور می کنند و وسط معرکه ظاهر می شوند.

۱۰ نکته درباره فیلم جنجالی ازدواج دختر ۹ ساله کهکیلویه‌ و بویراحمدی
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

فیلمی از یک مراسم عقد در یک کهگیلویه و بویر احمد در فضای مجازی دست به دست می شود. چند نکته در مورد این فیلم مورد غفلت کاربران واقع شده است.

نیاز به مرکز قوی، نافذ و قانونی در حوزه‌ خانواده داریم
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

وقتی اختلافات خانوادگی رو به ازدیاد است، وقتی سردی‌ها رو به تزاید است، وقتی روابط زوج‌ها شکننده است، باید به فکر ساز‌و‌کارهای پیشگیری و درمان هم باشیم. الان حداقل در هشت ایالت آمریکا به زوج‌هایی که می‌خواهند طلاق بگیرند و فرزند دارند، اجازه طلاق نمی‌دهند، مگر اینکه اجباراً چهار ماه در دوره آموزشی ویژه‌ای شرکت کنند که یاد بگیرند بعد از طلاق چگونه با فرزندان‌شان رفتار کنند. در کشور ما که این‌قدر از انقلاب و اسلام و این‌ها دم می‌زنیم، آیا برنامه‌ای داریم یا اصلاً سیستم رها شده؟

دلیل تاکید بسیار زیاد رهبر انقلاب به مسئله جمعیت چیست ؟
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

در کشور فرانسه نرخ رشد ۷ درصدی سالمندان در مدت زمان حدودی ۱۵۰ سال به ضریب رشد ۲۲ درصدی رسیده است، در حالی که این میزان از رشد سالمندی در ایران در مدت زمان سی ساله در حال وقوع است.

همسرم چرا مرا درک نمی‌کند؟
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

یک روانشناس گفت: هر کدام از زوجین برای ازدواج اهدافی دارند و باید به درک و معنای مشترکی از نیازهای خود دست یابند.

عقد آریایی قانونی نیست
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

علی مظفری رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق درباره گسترش دفاتر ازدواج و طلاق‌های غیررسمی و با نما‌های شبیه به کلیسا در برخی شهرها اظهار کرد: دریافت مجوز دفاتر ازدواج و طلاق محدودیت‌ها و معذوریت‌های قانونی دارد، به همین دلیل اخیرا شاهد هستیم افرادی اقدام به تاسیس دفاتر غیر قانونی ازدواج و طلاق با عنوان «دفتر ازداوج شیک» کرده اند که هیچ مجوز قانونی ندارد.