داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خانواده
تمهید اروپایی‌ها برای فرزند آوری
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

با وجود دغدغه کشورهای اروپایی برای فرزند آوری و اعمال مشوق های حمایتی از خانواده‌ها، سیاست های فرزند آوری در ایران به فراموشی سپرده شده اند.

جای «خانواده» در هیأت‌ها خالی است
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

در هیأت‌های بزرگ مشخص کردن محدوده‌ای برای حضور خانوادگی از ضروریات است. این کار خدمت بزرگی در ایجاد همیاری خانوادگی در سرگرم کردن و نگهداری کودکان دارد.

روضه مکشوفِ حوزه خانواده
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

گفتمان‌سازی رسانه‌ای در حوزه خانواده با بازی بازی با کلمات و خوشحالی از ابلاغِ سندِ خانواده ممکن نمی‌شود، ما به عمل نیاز داریم، نه حرف و کلمه!

دادگاهی برای تنبلی کودکان
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸

بسیاری از ما در خانه حداقل یکی از بچه‌های دهه هشتاد، نودی را داریم که فکر می‌کنیم در تنبلی نظیر ندارند و وقتی با دوران کودکی خودمان مقایسه‌شان می‌کنیم، تفاوتی از زمین تا آسمان می‌بینیم. مشکل کجاست؟ چرا ما در کودکی پر از جنب و جوش بودیم و به قول معروف می‌خواستیم از دیوار راست بالا برویم ولی بعضی از بچه‌های امروز گاهی حوصله غذاخوردن هم ندارند و تا هفت، هشت بار صدای‌شان نکنی حاضر نیستند سر میز غذا بیایند؟

 افتخارات علمی در برابر مادر شدن هیچ است/ لطفی که حضرت آقا به من داشتند از صد مدال برایم با ارزش‌تر بود
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

بعد از سخنرانی من حضرت آقا آن جمله‌ای که خیلی خبری شد را فرمودند که :« حضور این خانم محترم به همراه همسر و فرزند خود، نشان می‌دهد خانمها با داشتن همسر و فرزند نیز می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند.» این جمله و این لطفی که حضرت آقا به من داشتند از صد مدال برایم با ارزش‌تر بود.

زیبایی‌نژاد: سیاست‌های کشور ضد خانواده تنظیم می‌شود
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰

حجت الاسلام زیبایی نژاد: امروز خانواده تابع منطق سرمایه داری شده است. اگر مداخلات درخانواده را قاعده مند نکنیم، خانواده دچار مشکل می شود. مشکل نداشتن، جهیزیه نیست، مسئله رواج عقلانیت ضد ازدواج است. امروز در تدوین سندهای کلان هیچ توجهی به جایگاه خانواده نمی شود

پناهیان: چرا خانواده در آخرالزمان این‌قدر مهم است؟ + صوت
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

 آیا می‌شود یک سریالی شبیه «گاندو» درست شود که نشان بدهد یک فرد نفوذی، دارد کار جاسوسی انجام می‌دهد برای اینکه نظر کارشناسی بدهد تا یک‌سری از آئین‌نامه‌ها و قوانین در جمهوری اسلامی یک‌جورهایی بشوند که در نهایت منجر به ضعیف‌شدن خانواده بشود. 

قرائتی: روزانه ‌نیم ساعت به امور واجب در خانه اختصاص دهید
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: مدیریت خانواده یکی از ارکان اساسی در تربیت فرزندان است، والدین باید در مسائل خانه و خانواده با اختصاص زمان مناسب در کنار فرزندان بوده به امور روزمره بپردازند.

نیاز به مرکز قوی، نافذ و قانونی در حوزه‌ خانواده داریم
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

وقتی اختلافات خانوادگی رو به ازدیاد است، وقتی سردی‌ها رو به تزاید است، وقتی روابط زوج‌ها شکننده است، باید به فکر ساز‌و‌کارهای پیشگیری و درمان هم باشیم. الان حداقل در هشت ایالت آمریکا به زوج‌هایی که می‌خواهند طلاق بگیرند و فرزند دارند، اجازه طلاق نمی‌دهند، مگر اینکه اجباراً چهار ماه در دوره آموزشی ویژه‌ای شرکت کنند که یاد بگیرند بعد از طلاق چگونه با فرزندان‌شان رفتار کنند. در کشور ما که این‌قدر از انقلاب و اسلام و این‌ها دم می‌زنیم، آیا برنامه‌ای داریم یا اصلاً سیستم رها شده؟

معرفی خانواده‌‌های ۱۸ نفره آمریکایی
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

آشنایی با خانواده های پرجمعیت آمریکایی که ۱۸ و ۲۰ فزرند دارند.