داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سید-ابراهیم-رئیسی
باید ساختارهای فسادزا در کشور را اصلاح کرد
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵

به مناسبت هفته‌ی قوه قضائیه پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در گفتگویی تفصیلی با حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جدیدقوه قضائیه، به بررسی محورهای حکم انتصاب رهبر انقلاب برای شروع دوره‌ای جدید و تحول در دستگاه عدالت پرداخته است. همچنین، بخش عمده‌ای از این گفت‌وگو به بحث نقش و وظایف قوه‌ قضائیه در مسئله‌ی «رونق تولید» به عنوان نام سال ۱۳۹۸ اختصاص یافته است.

ساختار جدید قوه‌قضائیه با حذف بیش از ۲۰ درصد پست‌های ستادی
۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴

در ساختار جدید در حوزه ستادی قوه قضاییه تقریبا ۴۰ درصد از واحدهای که مستقیماً با رئیس قوه‌قضاییه ارتباط داشتند را ادغام یا حذف کردیم. بر این اساس مقرر شده است در ساختار تفصیلی قوه قضائیه متناسب با کوچک‌سازی ساختار اصلی، حداقل ۲۰ درصد از پست‌های سازمانی ستادی حذف و نیروهای شاغل در ستاد قوه‌قضائیه متناسب با ساختار جدید به سقف و مراجع قضایی منتقل شوند.

رئیسی به استان مرکزی سفر می‌کند
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

استاندار مرکزی از سفر قریب‌الوقوع رئیس قوه قضاییه به استان مرکزی خبر داد.

فراخوان فضای مجازی محور رئیس قوه قضائیه منتشر شد
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

نیل به «قوه قضائیه تراز انقلاب اسلامی» در گام دوم، بدون مشارکت و نقش‌آفرینی مردم، نخبگان و دلسوزان انقلاب ممکن نیست. در مدت کوتاهی که از مسئولیتم در قوه قضائیه می‌گذرد، و پیش از آن نیز خصوصاً در دوره خدمت در آستان قدس رضوی، از نظرات ارزشمند کاربران رسانه‌های اجتماعی استفاده کرده‌ام و از این پس نیز امیدوارم خادمان ملت را در ساخت قوه قضائیه‌ای مردمی، انقلابی و ضد فساد یاری کنید.

قانون «از کجا آورده‌ای» بالاخره پس از ۴ سال اجرایی شد + متن آیین‌نامه
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

 قانون «از کجا آورده‌ای» آبان سال ۹۴ در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تأیید نهایی رسید و یک ماه بعد رئیس مجلس آن را ابلاغ کرد. قوه قضائیه طبق قانون موظف بود ظرف حداکثر شش ماه آیین نامه اجرایی قانون را تهیه و رئیس قوه آن را ابلاغ کند.

اهالی رسانه به رئیس قوه قضائیه چه گفتند؟
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

دیشب(۳۱ اردیبهشت ۹۷) آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه میزبان نشست با مسئولان و اصحاب رسانه کشور بود. در این دیدار اهالی رسانه در پایان دیدار نظرات و خواسته های خود را با رئیس جدید قوه قضائیه در میان گذاشتند.