داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار قوه-قضائیه
قولنامه‌ها چگونه سبب بروز مفاسد در کشور شده‌اند؟
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

اعتبارقولنامه‌ها در دستگاه قضایی سبب بروز مشکلات فراوانی درکشورشده است، هرچند مسئولین معتقدندکه طرحی درمجلس برای بی‌اعتباری این قولنامه‌ها درحال بررسی بوده اما تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

دادستان کل کشور: مسئولان از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳

حجت‌الاسلام منتظری گفت: طمئن هستم مردم خط خود را از اخلالگران جدا می‌کنند و اجازه نمی دهند از این اعتراض‌ها سواستفاده شود.

بهانه جدید نمایندگان: اموالمان را تنها مکتوب و به رئیس قوه قضائیه ارائه می‌کنیم!
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

تعدادی از نمایندگان مجلس طی پیشنهادی خواسته‌اند تا لیست اموال خود را به صورت مکتوب ارائه کنند.

موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

رهبر معظم انقلاب به مناسبت میلاد پیامبراعظم(ص) و امام جعفر صادق (ع) با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند.

تولیت آستان قدس رضوی: رئیس‌جمهور نباید کام مردم را تلخ می‌کرد
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

تولیت آستان قدس رضوی برخورد با مفاسد را مطالبه به حق مردم دانست و گفت: با رئیس قوه قضائیه رفاقت ۴۵ ساله دارم و شهادت می‌دهم که یک بار مسئله خطی یا جناحی در نگاه‌های قضایی ‌رئیسی ندیده‌ام.

سعه صدر و روحیه پاسخگویی لازمه مسئولان است نه عصبانیت و درشت‌گویی
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳

آیت‌الله جنتی: حضور در مناصب بالا نیازمند سعه صدر و روحیه پاسخگویی است. مردم بحق از مسئولان توقع شفاف‌سازی دارند؛ این توقع باید پاسخ منطقی داده شود، عصبانیت و درشت‌گویی پاسخ مناسبی به این مطالبه نیست. بالاخره این سؤال وجود دارد که ۱۸ میلیارد دلار مداخله ارزی در سال ۹۶ با چه منطقی انجام شد و چه نتیجه‌ای داشت؟

قوانین بالادستی در عرصه مداحی بسیار ضعیف است
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه این سازمان نظارت لازم را دارد تا مانع ایجاد این انحرافات شود، گفت: قوانین بالادستی ما در این موضوع بسیار ضعیف است. شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۶۰۳ خود مصوبات خوبی داشت. البته نیاز است در دولت و مجلس شورای اسلامی نیز باید لوایحی مصوب شود که در این راستا در حال پیگیری هستیم تا کسوت‌ها رسمیت پیدا کنند.

آقای روحانی؛ چرا تن به شفافیت نمی‌دهید؟
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

بیش از یک سال و نیم از تعهد قانونی دولت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران با امکان دسترسی نهادهای نظارتی و عموم مردم می گذرد که مقامات دولتی تنها به شعار و وعده اکتفا کرده اند و در عمل هیچ اتفاقی نیفتاده است

عماد افروغ: جامعه از عملکرد امروز قوه قضائیه خوشحال است
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی گفت: آنهایی که ادعا می کنند قوه قضائیه جناحی عمل می‌کند،‌ دلیل بیاورند؛ نباید شبهه ای در اقدامات قوه قضائیه ایجاد شود.

غلامحسین اسماعیلی: برای ما فرقی ندارد که پرونده فساد مربوط به چه کسی باشد
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳

سخنگوی قوه قضائیه گفت: برای ما فرقی نمی‌کند که پرونده فساد مربوط به فروش نفت توسط بابک زنجانی باشد یا متعلق به پرونده کرسنت یا استات اویل.