داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مجمع-تشخیص-مصلحت-نظام
اعتراض سازنده مرسوم نباشد، به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شود
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید: اگر ما می‌خواهیم به مردم بگوییم رفتار مخرب انجام ندهید، باید راه‌های مسالمت‌آمیز اعتراض را برای آنان تسهیل کنیم. اگر اعتراض سازنده مرسوم نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند و حق نیست که به همه مردم گفته شود جزو اشرار هستید.

بازدید رئیس قوه قضاییه از دفتر موقت «ثنا»
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، از فعالیت تیم ثبت‌نام سامانه ثبت دارایی مسئولان نهادهای مهم حاکمیتی مستقر در مجمع تشخیص مصلحت نظام بازدید کرد.

لایحه پالرمو مردود شده و دولت باید لایحه جدید بدهد
۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام،گفت: مهلت این مجمع برای اعلام نظر درباره لایحه الحاق به «پالرمو» در تاریخ ۱۷ مهر ۹۸ منقضی شد لذا در رابطه با این لایحه، نظر شورای نگهبان، معیار است؛ دولت چنانچه کماکان خواهان الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو است، باید در این رابطه لایحه جدید ارائه دهد.

پولشویی؛ اسم رمز تحریم حداکثری!
۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

دولت روحانی این سالها پس از تحمیل برجام نافرجام برای پیشبرد سیاست نگاه به غرب خود درس نگرفته است، و مدتهاست در تلاش است تا لوایح استعماری FATF را نیز دقیقا با همان بازی دوگانه معیشت یا پذیرش فرامین غرب به نظام تحمیل کند.

مجمع تشخیص مصلحت اظهارات اسحاق جهانگیری را تکذیب کرد
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام طی اطلاعیه‌ای اظهارات اسحاق جهانگیری مبنی بر نظر موافق مقام معظم رهبری در خصوص لوایح fatf و cft را رد کرد.

 اصرار دولت بر FATF عادی به نظر نمی‌رسد
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

سوال اصلی اینجاست که علی رغم وجود شواهد مشخص در مورد نتیجه اجرای سازوکارهای FATF و علت اصلی محدودیت روابط بانکی ایران یعنی تحریم های آمریکا، چرا مقامات کشور همچنان بر اجرای کنوانسیون های مرتبط با این گروه اصرار دارند؟

جهانگیری:‌ FATF در جلسه سران سه قوه تصویب و به تایید رهبری رسیده است
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

با توجه به تصویب لوایح FATF و CFT در جلسه سران سه قوه و تایید مقام معظم رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریع‌تر این لوایح را تصویب کند.

پالرمو رد شد
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

در تاریخ ۱۸ مهرماه ۹۸، فرصت یکساله مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لایحه پالرمو به پایان رسیده است و متعاقباً نظر شورای نگهبان مبنی بر رد لایحه پالرمو به دلیل تعارض با بند ۲ اصل ۱۱۰ قانون اساسی قطعی شده و می‌توان گفت پیوستن به کنوانسیون پالرمو در نظام قانونگذاری جمهوری اسلامی ایران رد شده است.

طرح امیدی‌ها برای دور زدن شفافیت
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

یک فوریت شفافیت آرای نهادهایی مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام، خبرگان رهبری و شورای نگهبان روز گذشته به تصویب نمایندگان رسید. شواهد نشان می‌دهد صحنه‌گردانان این فوریت، عمدتا همان‌هایی بوده‌اند که با دو فوریت شفافیت آرای مجلسی‌ها به مخالفت برخاستند. مخالفان دیروز و موافقان امروز مقوله شفافیت، مشغول پختن چه آشی هستند؟

سه قوه موظفند اقدامات را زمانبندی و پیشرفتها را گزارش کنند
۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری را ابلاغ کردند.