داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دولت-روحانی
راهی که ترکیه رفت ولی زنگنه نرفت
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

حدود ۲۰ روز قبل بنزین درحالی گران شد که بسیاری از کارشناسان می‌گویند اولا لزومی به افزایش قیمت بنزین در این شرایط اقتصادی نبود و اگر هم دولت می‌خواست با نادیده گرفتن دیدگاه‌های کارشناسی، بنزین را گران کند، حداقل باید در حوزه زیرساختی آمادگی لازم را از چندین سال قبل تدارک دیده بود.

آغاز مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا؛ در سایه تبادل زندانیان
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴

دیگر شکی باقی نمانده است که دولت روحانی مذاکرات پنهانی خود را با آمریکا مدت هاست آغاز کرده و نقطه شروع نیز تبادل زندانیان دو طرف است و پالس های آشکاری نیز از جانب مقامات ایرانی و آمریکا می رسد که هر دوطرف مایل به مذاکره در بقیه موضوعات نیز هستند

زاکانی: مجلس بعدی می‌تواند دولت کم‌‌کار روحانی را واردار به کار کند
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

نماینده سابق مجلس شوری اسلامی، گفت: مجلس با حدود اختیاراتی که در دست دارد می‌تواند همین دولت کم کار را به یک کار حداقلی وادار کند و از آن مطالبه جدی داشته باشد.

دستور روحانی برای نابودی اقتصاد ملی
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶

دولت به سمت اعمال راهبردهای شوک درمانی و انجام نسخه های صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت جهانی یا همان WTO رفته است. پس از شوک بنزینی اخیر و افزایش ناگهانی قیمت بنزین در راستای دکترین شوک، حسن روحانی فورا دستور ویژه برای پیوستن به WTO را صادر می کند تا نسخه های آن سریع تر در کشور اجرایی شود

روحانی(آبان ۹۸) : برجام افتخار ماست/ عراقچی(آذر ۹۸) : نتیجه برجام، افزایش تحریم‌ها بود
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

دولتمردان بارها به بی دستاوردی برجام اذعان کرده اند. برای نمونه چندی پیش روحانی با اشاره به تجربه برجام گفته بود «مذاکره با آمریکا دیوانگی است» .

کاهش ۹۷ هزار واحدی ساخت‌وساز فصلی در دولت روحانی
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در بهار سال ۹۲ (حدود ۲ ماه قبل از روی کار آمدن دولت روحانی) تعداد واحدهای مسکونی تعیین شده در پروانه‌های ساختمانی حدود ۱۹۳ هزار و ۳۵۰ واحد بوده که این میزان حالا با کاهش ۹۷ هزار و ۶۵۳ واحدی (کاهش ۵۰ درصدی) در بهار سال ۹۸ به ۹۵ هزار و ۶۹۷ واحد رسیده است.

در حاشیه تبری سران فتنه از روحانی؛ مال بَد بیخ ریش صاحابشِ‌!
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

خاتمی، میرحسین موسوی و اطلاح طلبان که با تَکرار و همه توان تبلیغاتی و حتی پیام از درون حصر روحانی را به قدرت رساندند، حالا که دیگر تشت رسوایی سیاست های نئولیبرالی دولت بر زمین افتاده و پادشاه لخت عیان شده می خواهند زیرمیزبازی بزنند و خودشان را از دسته گُلی که به بارآورده اند مبرا کنند

اقتصاددانان در مورد طرح دولت چه می‌گویند؟
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

به نظر می‌رسد، بر خلاف گفته مسئولین که با افزایش قیمت بنزین، افزایش قیمت ناچیزی در کالا ایجاد می‌شود، اقتصاددان‌ها بر این باورند که این گونه نیست و تورم ایجاد شده بر اثر افزایش قیمت بنزین، قابل توجه است. در این بین هستند کسانی که معتقدند دولت بدترین راه ممکن را برای جبران کسری بودجه خود انتخاب، و در برهه کنونی اجرایی کرده است.

مروری بر داستان کارت سوخت، نمونه‌ای از تصمیم‌گیری‌ها در وزارت نفت
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

مروری بر نحوه مواجه وزارت نفت با مقوله کارت سوخت نشان می‌دهد که این وزارتخانه نه تنها، هیچ استراتژی معینی در قبال مدیریت و کنترل و اصلاح مصرف سوخت ندارد، بلکه این ناکارامدی و سیاسی‌کاری در قبال یکی مهم ترین سیاست‌های کلان اقتصادی کشور یعنی اصلاح الگوی مصرف، سبب شده است که هزینه‌های فراوانی به همین دلیل بر کشور وارد شود.

فرار به جلوی دولت در پذیرش مسئولیت
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

دولت روحانی و مقامات دولتی که اکثریت قاطع شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا را دارند، باید مسئولیت تصمیمات خود را برعهده بگیرند و در برابر مردم پاسخگو باشند