داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار القاعده
همکاری سران القاعده با آمریکا؛ سر نخ ماجرای قتل حمزه بن لادن!
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴

هنوز ماجرای قتل حمزه بن لادن مبهم مانده و همین ابهام منشأ گمانه‌زنی‌های بسیار شده است. به راستی چه عاملی باعث شد فردی که تا ۵ ماه قبل آمریکا برای وی جایزه میلیون دلاری تعیین کرده بود، در سکوت کامل به قتل برسد؟

رهبر آینده القاعده کیست؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

منابع خبری متعددی از وضعیت جسمانی بسیار وخیم ایمن الظواهری رهبر سازمان جهانی القاعده خبر می‌دهند. بیماری جدی وی باعث شده پیرامون جانشین وی و رهبر بعدی القاعده گمانه‌زنی‌های مختلفی صورت پذیرد که در این گزارش به اجمال به آن‌ها اشاره می‌شود.

سر نخ ماجرای قتل حمزه بن لادن؟
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

هنوز ماجرای قتل حمزه بن لادن مبهم مانده و همین ابهام منشأ گمانه‌زنی‌های بسیار شده است. به راستی چه عاملی باعث شد فردی که تا ۵ ماه قبل آمریکا برای وی جایزه میلیون دلاری تعیین کرده بود، در سکوت کامل به قتل برسد؟

مرگ فرزند بن‌لادن؛ تقلب ترامپ از روی دست اوباما؟
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

آمریکا اعلام کرده اطلاعات دسته اولی را یافته است که نشان می‌دهد حمزه بن‌لادن فرزند اسامه بن‌لادن و جانشین احتمالی او به قتل رسیده است! در این گزارش ادعا شده که سه تن از مسئولین بلندپایه آمریکایی این اطلاعات را تأیید کرده‌اند.

به خدمت گرفتن القاعده برای پر کردن خلأ امارات در یمن
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

منابع یمنی گفتند، به دنبال عقب‌نشینی امارات از بخش‌هایی از یمن، عربستان سعودی تشکیلاتی مرکب از بیست و پنج هزار شبه‌نظامی از جمله عناصر القاعده را در ساحل و جنوب یمن تاسیس کرده است.

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان
۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

محمد صالح گفت دولت بحرین او را برای ترور اعضای مخالفان تحت رهبری شیعیان در این کشور، به خدمت گرفته بود.

برخی رژیم‌هایی عربی تروریسم را می‌سازند
۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

القدس العربی نوشت: رژیم‌های مستبد عربی منبع اصلی تروریسم در جهان هستند. آنها از تروریسم به نفع خود بهره‌برداری کرده و به منظور غلبه بر مخالفان یا تثبیت سلطنت روی تروریسم سرمایه‌گذاری می‌کنند.

افشای همکاری بحرین با القاعده برای ترور در ایران
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

شبکه الجزیره فاش کرد که سازمان اطلاعات بحرین برای حذف سران مخالف خود و همچنین اجرای عملیات داخل ایران با القاعده و گروهک «انصار الفرقان» همکاری کرده است.

«سنتکام» ادعا کرد به یک مقر القاعده در شمال سوریه حمله کرده است
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

نظامیان تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا (سنتکام) مدعی شدند که به پایگاه القاعده در شمال سوریه حمله کردند.