داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار القاعده
جسد ابوبکر البغدادی چه خواهد شد؟
۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

سی‌ان‌ان اعلام کرد جسد ابوبکر البغدادی احتمالا به سرانجام جسد سرکرده پیشین القاعده دچار می‌شود.

چگونه حمایت «جورج بوش» برای «بندر بن سلطان» مصونیت آورد؟
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

نویسندگان به اسناد و وقایعی اشاره می‌کنند که ثابت می‌کند «بندر بن سلطان» سفیر قدرتمند وقت ریاض در واشنگتن و احتمالا «ترکی الفیصل» مدیر سابق سازمان استخبارات عربستان سعودی نیز در پرونده بررسی علل و زمینه‌های ۱۱ سپتامبر متهم بودند؛ اما جورج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت آمریکا با اعمال نفوذ مانع از پیگیری پرونده شد!

رهبر القاعده خواستار حمله به غرب شد
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

شبکه خبری الجزیره گزارش داد که ایمن الظواهری رهبر القاعده روز گذشته (چهارشنبه) در یک سخنرانی از اعضای این گروه خواسته است که اهداف نظامی آمریکا، اروپا، اسراییل و روسیه را مورد حمله قرار دهند.

همکاری سران القاعده با آمریکا؛ سر نخ ماجرای قتل حمزه بن لادن!
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴

هنوز ماجرای قتل حمزه بن لادن مبهم مانده و همین ابهام منشأ گمانه‌زنی‌های بسیار شده است. به راستی چه عاملی باعث شد فردی که تا ۵ ماه قبل آمریکا برای وی جایزه میلیون دلاری تعیین کرده بود، در سکوت کامل به قتل برسد؟

رهبر آینده القاعده کیست؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

منابع خبری متعددی از وضعیت جسمانی بسیار وخیم ایمن الظواهری رهبر سازمان جهانی القاعده خبر می‌دهند. بیماری جدی وی باعث شده پیرامون جانشین وی و رهبر بعدی القاعده گمانه‌زنی‌های مختلفی صورت پذیرد که در این گزارش به اجمال به آن‌ها اشاره می‌شود.

سر نخ ماجرای قتل حمزه بن لادن؟
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

هنوز ماجرای قتل حمزه بن لادن مبهم مانده و همین ابهام منشأ گمانه‌زنی‌های بسیار شده است. به راستی چه عاملی باعث شد فردی که تا ۵ ماه قبل آمریکا برای وی جایزه میلیون دلاری تعیین کرده بود، در سکوت کامل به قتل برسد؟

مرگ فرزند بن‌لادن؛ تقلب ترامپ از روی دست اوباما؟
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

آمریکا اعلام کرده اطلاعات دسته اولی را یافته است که نشان می‌دهد حمزه بن‌لادن فرزند اسامه بن‌لادن و جانشین احتمالی او به قتل رسیده است! در این گزارش ادعا شده که سه تن از مسئولین بلندپایه آمریکایی این اطلاعات را تأیید کرده‌اند.

به خدمت گرفتن القاعده برای پر کردن خلأ امارات در یمن
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

منابع یمنی گفتند، به دنبال عقب‌نشینی امارات از بخش‌هایی از یمن، عربستان سعودی تشکیلاتی مرکب از بیست و پنج هزار شبه‌نظامی از جمله عناصر القاعده را در ساحل و جنوب یمن تاسیس کرده است.

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان
۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

محمد صالح گفت دولت بحرین او را برای ترور اعضای مخالفان تحت رهبری شیعیان در این کشور، به خدمت گرفته بود.

برخی رژیم‌هایی عربی تروریسم را می‌سازند
۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

القدس العربی نوشت: رژیم‌های مستبد عربی منبع اصلی تروریسم در جهان هستند. آنها از تروریسم به نفع خود بهره‌برداری کرده و به منظور غلبه بر مخالفان یا تثبیت سلطنت روی تروریسم سرمایه‌گذاری می‌کنند.