داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار پالایشگاه
از پتروخام به پتروپالایشگاه
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

نگاهی به صنعت ۵۶ ساله پتروشیمی نشان می‌دهد با وجود پیشرفت بویژه در ارتقای کمی تولیدات، هنوز توفیق چندانی در تولید محصولات نهایی پتروشیمی و جلوگیری از خام‌فروشی نداشته است. اخیرا و با تصویب قانونی در مجلس به منظور حمایت از ساخت پتروپالایشگاه‌ها، امید برای پایان خام‌فروشی قوت گرفت اما آیین‌نامه اجرایی وزارت نفت برای این قانون، دستیابی به این هدف را به چالش می‌کشد.

دومین پالایشگاه مهم فرانسه در مدار خاموشی
۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

دومین پالایشگاه فرانسه هم به دنبال اعتصاب مخالفان دولت مکرون، از بامداد امروز (شب جشن نوئل) کلید خاموشی خورد.

پالایشگاه سازی به سبک زنگنه، ۲۰ هزار میلیارد تومان برای هیچ!
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

پروژه احداث واحدهای پالایشی سیراف که چند سال از توقف آن می‌گذرد، به نظر می‌رسد با خبر وزیر نفت در مورد تامین ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه از منابع بانک مرکزی دوباره در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است. پروژه‌ای که بسیاری بر غیرکارشناسی بودن احداث آن تاکید دارند.

نشست دولت سایه با نمایندگان مجلس جهت هم‌اندیشی در بهبود وضعیت اقتصادی
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

در ادامه سلسله نشست‌های کارشناسی دولت سایه، جلسه‌ای با حضور نزدیک به ۲۰ تن از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در دفتر دکتر جلیلی برگزار شد. این نشست با هدف ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت تقویت وضع معیشتی خانوارهای ایرانی شکل گرفته و کارشناسان کارگروه‌های اقتصادی دولت سایه به ارائه دو طرح ابتکاری دراین‌باره پرداختند.

کپسول گاز مایع به دست مصرف‌کننده خانگی نمی‌رسد
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

وزیر نفت درباره مشکل ایجادشده در تخصیص سهمیه گاز مایع در استان سیستان و بلوچستان گفت: مشکل این است که کپسول‌های گاز مایع به دست مصرف‌کننده خانگی نمی‌رسد. پیش‌بینی ما این است که بخشی از آن به‌صورت غیرمجاز و خطرناک در خودروها مصرف می‌شود و بخشی هم ممکن است قاچاق شود.

پالایشگاه نفت توتال فرانسه در آتش سوخت
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

پالایشگاه غول نفتی «توتال» فرانسه در ساعات اولیه امروز دچار حریق شد.

آیا وزارت نفت مخالف ساخت پالایشگاه است؟
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶

وزارت نفت با اعتقاد به ضرورت مقاوم سازی اقتصاد کشور، زمینه توسعه صنعت پالایشی کشور را فراهم کرده و از سال ۱۳۹۲ تاکنون با ساخت ستاره خلیج فارس بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و طرح‌های ارتقای ظرفیت سایر پالایشگاه‌های کشور، ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی کشور را از ۱.۸ به ۲.۳ میلیون بشکه در روز رسانده است.

زنگنه اعتراف می‌کند، روابط عمومی‌ها انکار!
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

این روزها که اختلافات بر سر رویکرد پالایشگاه سازی زنگنه بالا گرفته است، روابط عمومی‌های شرکت‌های زیر مجموعه در پی اثبات آنند که زنگنه بیشتر کارهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس را دنبال کرده است. حال آن که بر اساس نامه‌ای که خود وزیر نفت پای آن را امضا کرده است، به پیشرفت نزدیک به ۷۰ درصدی آن در بدو فعالیت دولت یازدهم اذعان کرده است.

دیدگاه‌های زنگنه باعث عقب‌ماندگی صنعت نفت شد
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: زنگنه با ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس مخالف بود. با روی کار آمدن دولت یازدهم، تلاش می‌کرد تا با گرفتن ایرادات کوچه بازاری به پالایشگاه ستاره خلیج فارس، این طرح را زمین بزند.

در طول چهار دوره ریاست زنگنه هیچ پروژه‌ی پالایشی کلید نخورده است
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

در طول چهار دوره ریاست زنگنه در وزارت نفت هیچ پروژه پالایشی کلید نخورده است. در نتیجه با اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا، وزارت نفت حتی در خام‌فروشی نفت نیز دچار مشکل شده و دولت را با کسری بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی مواجه کرده است.