داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار گام-دوم
بیانیه سازمان انرژی اتمی درخصوص کاهش تعهدات برجامی و تسریع فعالیت‌های هسته‌ای
۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹

سازمان انرژی اتمی ایران در پی بیانات قاطعانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ادامه کاهش تعهدات هسته‌ای، بیانیه‌ای صادر کرد.

محاکمه مدیران، انتظار پناهیان از گام بعدی قوه قضائیه
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر قوه قضائیه مدیرانی را که با تصمیم نگرفتن یا بد تصمیم گرفتن کشور را می‌خوابانند مواخذه کند، دیگر دعوای سیاسی نخواهیم داشت و بی‌عرضه‌ها روی کار نمی‌آیند.

برخی نمایندگان مجلس اهل زد و بندهای بزرگ هستند
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم باید مجلسی متناسب با گام دوم باشد، گفت: برخی نمایندگان مجلس با زد و بندهای بزرگ، پول‌های کلان به جیب می‌زنند.

امضای لودریان هم تضمین است؟
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

کمتر از دو هفته دیگر تا گام سوم ایران در فرآیند کاهش تعهدات برجامی باقی‌مانده و دقیقا مثل برهه مشابه قبلی، یعنی روزهای منتهی به گام دوم، رفت‌وآمدهای سیاسی برای جلوگیری از ادامه این روند آغاز شده است. از یک‌طرف فرانسه به‌نمایندگی از اروپایی‌ها پیشقدم شده که از کاهش تعهدات ایران جلوگیری کند و حتی ظریف را برای گفت‌وگو در حاشیه اجلاس گروه ۷ به فرانسه دعوت کرده است.

تلاش فرانسه، انگلیس و آلمان برای اجرایی نشدن گام سوم ایران
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

کارشناس مسائل بین الملل گفت: فرانسوی‌ها، انگلیسی‌ها و آلمانی‌ها به عنوان سه کشور امضاکننده توافق‌نامه برجام در حوزه اروپا درصدهستند تا مانع اجرایی‌شدن گام سوم کاهش تعهدات ایران شوند.

ایران آماده برای گام سوم کاهش تعهدات
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

تقریباً دو هفته دیگر تا آغاز گام سوم ایران درراستای کاهش تعهدات برجامی خود باقی مانده است. جمهوری‌اسلامی پیش از این برای مقابله با بی‌تعهدی طرف‌های اروپایی در قبال وظایف برجامی‌شان، گام اول را همزمان با نخستین سالگرد خروج آمریکا از برجام و پس از آن، گام دوم را در تاریخ 16 تیرماه برداشت.

درون‌زایی اقتصاد کشور راهکار راهبری در بیانیه گام دوم
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

گزارش‌های دریافتی از موفقیت کارآفرینان داخلی نشان می‌دهد راهکار غلبه بر تحریمها نه التماس به غرب و نه دست کشیدن از آرمان‌های انقلاب است بلکه با تکیه بر توانمندی‌های درونی و استعدادهای جوان و نخبه می‌توان تحریم‌های ظالمانه را به خاک کشید.

دولت باید اجرای گام سوم را در دستورکار خود قرار دهد
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اجرای قاطع گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام گفت: این کار باید ناظر بر توسعه بهره‌برداری از سانتریفیوژهای پیشرفته،‌ افزایش درصد غنی‌سازی، فعال کردن بخش‌های مختلف آب سنگین اراک باشد.

پروژه بزک آبنبات فرانسوی کلید خورد
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

پیشنهاد تازه فرانسه برای پادرمیانی در مناقشات برجام چند روزی است که محافل دیپلماتیک و رسانه‌ای را حسابی به‌خود مشغول کرده است. پیشنهادی که المانیتور برای اولین‌بار آن را رسانه‌ای کرد و از جزئیاتش پرده برداشت.

حدود یک ماه دیگر گام سوم کاهش تعهدات برجام را برمی‌داریم
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان از برداشته شدن سومین گام از روند کاهش تعهدات برجامی ایران ظرف یک ماه آینده خبر داد.