داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-نفت
پیش بینی غلط باشگاه نفت و نیرو از روند مصرف بنزین در کشور
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته توسط باشگاه نفت و نیرو میزان مصرف بنزین در سال ۹۸ بالغ بر ۸۰ میلیون لیتر در روز تخمین زده شده بود که فاصله زیادی با واقعیت‌های کنونی دارد.

آیا ایران از سعودی برای نفتکش «Happyness 1» غرامت می گیرد؟
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

کشتی ایرانی با نام «Happyness 1» متعلق به شرکت ملی نفتکش که سه ماه پیش، در پی ایجاد نقص فنی به بندر جده عربستان منتقل و در آنجا توقیف شده بود، به همراه تمام کارکنان و خدمه خود در حال بازگشت به ایران است.

آماده سازی برنامه وزارت نفت در بخش استارتاپ‌ها
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

زنگنه گفت: وزارت نفت برای بخش استارتاپ‌ها که نیمه دوم امسال عملیاتی می‌شود، برنامه مفصلی دارد.

ضرر هنگفت اماراتی‌ها از تنش در خلیج فارس
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

این روزها به واسطه تنش‌های ایجاد شده در منطقه خلیج فارس مالکان کشتی‌ها تلاش دارند زمان توقف کشتی‌های خود در این منطقه به حداقل برسانند. به همین دلیل خرید سوخت دریایی از پایانه نفتی فجیره امارات کاهش یافته است.

چالش تربیت نیروی انسانی در «صنعت نفت» و عزم جزم رانت‌داران!
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

ریشه عدم تمایل بیژن زنگنه به حفظ دانشگاه نفت را باید در جایی دید که وی بدون داشتن رویکرد معینی در قبال تربیت نیروی انسانی، چاره را نه در اصلاح دانشگاه که در برچیدن آن می‌داند! موضوعی که زمینه‌ی فرصت طلبی‌ها را ایجاد کرده است.

بومی‌سازی ۱۰ گروه کالایی صنعت نفت به کجا رسید؟
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

در حالی مسئولان وزارت نفت بارها از بومی سازی 10 قلم کالای استراتژیک صنعت نفت در دولت یازدهم و دوازدهم خبر می دادند که ظاهرا به دلیل مشکلاتی که بین دولت و بخش خصوصی وجود دارد این طرح عملیاتی نشد.

احتمال واگذاری تمامی سهم قرارداد فاز ۱۱ به شرکت پتروپارس
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸

با وجود در دستور کار قرار گرفتن طرح مسئله تعیین تکلیف قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی در جلسه سران قوا و مخالفت ایران با درخواست تعلیق دوساله چینی‌ها، احتمال واگذاری ۱۰۰درصدی سهم قرارداد فاز ۱۱ پارس جنوبی به شرکت پتروپارس قوت گرفته است.

جزئیات طرح «افزایش ظرفیت پالایشگاه‎ها» در مجلس تصویب شد
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳

طرح «افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌های مردمی» امروز در صحن علنی مجلس مطرح شده و به تصویب نمایندگان خانه ملت رسید.

تکلیف مجلس به دولت برای بازنگری طرح‌های پالایشگاهی
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

نمایندگان مجلس دولت را موظف کردند از طریق وزارت نفت برای صدور و بازنگری مجوز طرح‌ها تا سقف ۲ میلیون بشکه در روز و اعطای تنفس خوراک، از سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی به‌منظور جذب سرمایه‌های مردمی در طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام حمایت کند.

۱۷ هکتار زمین برای استقرار استارتاپ‌های حوزه نفت
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

بیژن زنگنه از اختصاص فضای ۱۷ هکتاری برای استقرار استارتاپ‌های حوزه نفت خبر داد.