داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-علوم
۲ اولویت مهم وزارت علوم برای سال تحصیلی جدید
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: مهارت افزایی و توانمند سازی دانشجویان برای ورود به بخش خصوصی و حل مسائل و مشکلات کشور از طریق تحقیق و پژوهش دو اولویت وزارت علوم برای سال تحصیلی جدید است.

وزیر علوم هم رانت‌های پژوهشی را تایید کرد
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳

بعد از کشمش‌های فراوان ایجاد شده بر سر صحبت‌های دکتر صادقی استاد دانشگاه تهران، پیرامون وجود رانت‌هایی در اخذ پروژه‌ها، امروز وزیر علوم به طور ضمنی این موضوع را تایید کرد.

توضیحات وزیر علوم درباره رانت پژوهشی در دانشگاه ها
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

وزیر علوم درباره وجود رانت پژوهشی در دانشگاه های بزرگ توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: سازمان و نهادها همیشه به دانشگاههای بزرگ بیشتر توجه می کردند.

زنگنه این دانشگاه را نمی‌خواهد
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

استاد دانشگاه نفت معتقد است که واگذاری دانشگاه دیرینه صنعت نفت، صرفا تصمیم شخصی بیژن زنگنه است که هیچ پشتوانه‌ای ندارد. او اشکالات موجود در دانشگاه را دلیلی بر تعطیلی آن نمی‌داند.

رای دیوان عدالت اداری بر ابقای دانشگاه نفت ذیل وزارت نفت
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

با حکم دیوان عدالت اداری، دانشگاه صنعت نفت ذیل وزارت نفت خواهد ماند.

جذب ظریف به‌عنوان عضو هیئت علمی منوط به نظر وزارت علوم
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

معاون آموزشی دانشگاه تهران جذب محمدجواد ظریف به‌عنوان عضو هیئت علمی این دانشگاه را منوط به تأیید وزارت علوم و دیگر مراجع ذی‌ربط عنوان کرد.

تخلفات پژوهشی در کشور رصد می‌شود
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

برخی دانشگاهیان بر این باورند که طرح‌های پژوهشی بر اساس شایسته‌ سالاری در کشور توزیع نمی‌شود و بعضا با رانت های پژوهشی روبرو هستیم در حالیکه وزارت علوم فساد در پژوهش را فراگیر نمی داند.

یک بام و دو هوای نماینده‌های آبادان در مورد دانشگاه صنعت نفت
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس پس از پیگیری‌ها برای تجمیع دانشگاه صنعت در این شهر، این بار در نطق میان دستور خود به وزیر نفت تذکر داد.

شرایط جذب نخبگان برای عضویت در هیئت علمی اعلام شد
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم درباره شرایط و تسهیلات جذب نخبگان به‌عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها خبر داد.

نکات کلیدی انتخاب رشته کنکور
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

۸۳۲ هزار داوطلب کنکور مجاز به انتخاب رشته شدند و فرایند انتخاب رشته از روز یکشنبه ۲۰ مرداد آغاز می‌شود اما برای انتخاب رشته باید به چه نکاتی توجه داشت؟