داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اجتماعی-سازی-مسئله-فلسطین
«حاشیه پنداری» مسئله «فلسطین» کافیست!
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱

آقایان و جریان حزب‌الله! عدم ذکر هیچ کشوری از جهان اسلام در پیام امسال رهبری به حجاج بیت‌الله الحرام حج برخلاف پیام‌های پیشین و تأکید بر مسئله فلسطین و هشداری جدی در خصوص «معامله قرن» آیا برای اتمام‌حجت کافی نیست؟ میزان واکنش و توجه در میان افکار عمومی ایران و حتی پیگیران تحولات منطقه‌ای به تحولات فلسطین مانند بسته شدن مسجدالاقصی برای نخستین بار از زمان اشغال (تیر ۹۶)، انتقال سفارت به قدس (اردیبهشت ۹۷) و ... بسیار کم و تعجب برانگیز بوده است.

«متولد اورشلیم» از زبان سازندگانش
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

مستند «متولد اورشلیم» این روزها بازار مستند را داغ کرده است. پرداختن به سوژه اسرائیل در گفت‌وگو با چند صهیونیست، آن هم با زاویه‌دیدی خاص که با قرائت رسمی فاصله محسوسی دارد، آخرین مستند حسین شمقدری را در کانون توجه قرار داده است. اینجا مصاحبه را با کارگردان و تهیه‌کننده و راوی مستند می‌خوانید.

حمله فلسطینیان به خبرنگار سعودی در مسجدالاقصی+ فیلم
۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴

رژیم صهیونیستی در راستای عادی سازی روابط با اعراب، یک خبرنگار عربستانی را به سرزمین های اشغالی دعوت کرده است. این اقدام با واکنش شدید فلسطینیان همراه شده است.

۲۲ جولای؛ سالگرد ترور ناجی العلی کاریکاتوریست فلسطینی
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵

حنظله (به معنی سیب تلخ) شخصیت کارتونی برساخته ناجی علی و نمادِ مصور مردم فلسطین و نشانگرِ سرنوشتِ تلخ و اندوهبارِ آوارگانِ فلسطینی است. 

ترمیم گام به گام روابط «ایران» و «حماس»
۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

شنبه ۲۹ تیر هیاتی از حماس به سرپرستی عاروری وارد تهران شد. سخنان هنیه پیش از ورود هیات حماس به تهران اهمیت این سفر را دو چندان کرد. هنیه در گفتگویی گفت منتظر تحقق نتایج مهمی در جریان این سفر هستیم. سخنان هنیه و دیدار رهبر انقلاب با هیات حماس به‌خوبی نشان داد که تهران و حماس گام نهایی در ترمیم روابط را برداشته‌اند.

اندونزی، تحریم کالاهای اسرائیلی را خواستار شد
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

معاون وزیر خارجه اندونزی در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در عربستان سعودی، ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس، تحریم کالاهای اسرائیلی را خواستار شد.

جای خالی اعتراضات خیابانی اخیر رژیم اسراییل در کنداکتور سیمای ملی
۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰

انتظار می رفت صداو سیما همانگونه که در آستانه روز قدس به ساخت و تولید برنامه های گفت وگو محور و مستند برای آمادگی فضای فکری مخاطب در جهت میثاق دوباره آنان با آرمانهای امام (ره) و رهبری مبادرت می کرد در این فقره که اتفاقا مصداق آشکار از تحقق پیش بینی امام در زمینه فروپاشی رژیم اسراییل است نیز دست بکار می شد.

مستند« The Wanted 18 »؛ روایتی از انتفاضه اول
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹

مستند «۱۸ تحت تعقیب» روایتی واقعی و شنیدنی از روستای مسیحی نشین بیت ساحور در کرانه باختری در برهه دهه ۸۰ میلادی و انتفاضه نخست است.مستند به زیبایی انتفاضه نخست و پایان تلخ آن یعنی «اسلو» را روایت می‌کند.

«متولد اورشلیم»؛ ساده و عام فهم اما نه کامل
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

مسئله فلسطین در ایران اجتماعی و مردمی نشده است و تنها به فضای محدود سیاسی بسنده شده است. اجتماعی کردن به معنی آن است که یک پدیده یا مسئله برای فرد یا افراد، از زوایای گوناگون قابل‌درک و فهم شود. نقش داشتن،‌ پذیرش، برداشت صحیح و ... بخشی از اجتماعی کردن است. کاش چنین مستندهایی از طیف‌های مختلف فلسطینیان اعم از آوارگان، اعراب اسرائیلی، ساکنین نوار غزه و ... ساخته شود.

یهودیان فلاشا؛ از «اسحاق رابین» تا اسیر در بند «قسام»
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

شکل‌گیری بر اساس ادعای دروغ «آرمان صهیونیسم و سرزمین موعود» موجب شد در دهه‌های اول 1900 تا دهه 1950 یهودیان زیادی با نژاد، تفکر و حتی مذهب‌های گوناگونی از سراسر جهان با وعده‌های دروغین به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت نمایند. این مهاجرت‌ها بر پایه یک هدف خیالی موجب شد جامعه شکل‌گرفته در سرزمین‌های اشغالی هیچ‌یک از الزامات شکل‌گیری یک دولت-ملت را نداشته باشد.