داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اجتماعی-سازی-مسئله-فلسطین
تصاویری تاریخی از «انتفاضه سنگ» فلسطینی‌ها
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹

۸ دسامبر (۱۷ آذر) هر سال یادآور نخستین انتفاضه فلسطین است که به انتفاضه سنگ مشهور شد؛ این انتفاضه یادآور مقاومت با دست هایی خالی است؛ روزگاری که نوارغزه چون کرانه باختری در سیطره اسرائیل بود و خبری از جنبش های مقاومت و توان نظامی حامیان آزادی فلسطین نبود.

تصاویر: کمپین «#کلنا_معاذ» را می‌شناسید؟
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

در جهان برای اعلام همبستگی با معاذ عمارنه عکاس فلسطینی که جمعه گذشته در پی شلیک نیروهای نظامی اسرائیل چشم چپ خود را از دست داد موجی جالب در شبکه های اجتماعی راه افتاد.

از حب اهل بیت در فلسطین چه می‌دانید؟
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸

اینجا شهر ساحلی عسقلان در سرزمین‌های اشغالی فلسطین است؛ تنها به فاصله ۱۲ کیلومتر در شمال نوار غزه. تا پیش از جنگ، قلب تپنده شهر زیارتگاهی به شمار می آمد که میزبان زائران از جای جای سرزمین فلسطین بود. زیارتگاهی بنام "مقام سید حسین" علیه السلام؛ جاییکه گفته می‌شد سر مبار

روایت محاصره نوار غزه از زبان زائر فلسطینی اربعین
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

روایت یک زن فلسطینی ار محاصره غزه را در میانه پیاده روی اربعین را اینجا ببینید.

شعار و پرچم حمایت از یمن در بازی فوتبال عربستان با فلسطین
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

تیم فوتبال سعودی روزهای گذشته با اعتراض گروه‌های فلسطینی و حمایت رژیم صهیونیستی وارد سرزمین‌های اشغالی شد تا مسابقه خود با تیم فلسطین در مرحله مقدماتی جام جهانی برگزار کند.

عزیزان، کمی دقیق‌تر لطفا! «فلسطین» و «یمن» جزو ایران نیست
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳

متاسفانه بسیاری از موضع گیری‌ها بدون پیوست فرهنگی و بدون توجه به ادبیات ضد ایرانی در فضای رسانه‌های منطقه‌ای و حساسیت‌های اذهان جامعه عربی و اسلامی اتخاذ می‌شود؛ سخنانی که تکمیل کننده اتهامات رسانه‌های ضد ایران و مقاومت با تاکید بر کلیدواژه «نفوذ» و «امپراطوری فارسی» است.

نوشته‌ی عاشورایی شهید فلسطینی «باسل الاعرج»
۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

مادرم مرا با عشق به اهل بیت و دوستان ایشان و دشمنی با دشمنان‌شان شیر داد و غم حسین را با شیر خود برای من به ارث گذاشت که آن را از مادرش و مادربزرگش گرفته بود. 

از «حسین» برایمان بگو!
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

 خاطره‌ای جالب از رضا امیر خانی در جمع متحصنین در فرودگاه مهرآباد، سال ۱۳۸۷ که خواندنی است.

«حاشیه پنداری» مسئله «فلسطین» کافیست!
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱

آقایان و جریان حزب‌الله! عدم ذکر هیچ کشوری از جهان اسلام در پیام امسال رهبری به حجاج بیت‌الله الحرام حج برخلاف پیام‌های پیشین و تأکید بر مسئله فلسطین و هشداری جدی در خصوص «معامله قرن» آیا برای اتمام‌حجت کافی نیست؟ میزان واکنش و توجه در میان افکار عمومی ایران و حتی پیگیران تحولات منطقه‌ای به تحولات فلسطین مانند بسته شدن مسجدالاقصی برای نخستین بار از زمان اشغال (تیر ۹۶)، انتقال سفارت به قدس (اردیبهشت ۹۷) و ... بسیار کم و تعجب برانگیز بوده است.

«متولد اورشلیم» از زبان سازندگانش
۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

مستند «متولد اورشلیم» این روزها بازار مستند را داغ کرده است. پرداختن به سوژه اسرائیل در گفت‌وگو با چند صهیونیست، آن هم با زاویه‌دیدی خاص که با قرائت رسمی فاصله محسوسی دارد، آخرین مستند حسین شمقدری را در کانون توجه قرار داده است. اینجا مصاحبه را با کارگردان و تهیه‌کننده و راوی مستند می‌خوانید.