داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تحریم
روایت سعید جلیلی درباه نحوه امتیازگیری از آمریکا
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

آمریکایی ها در راهبرد فشار حداکثری، زمانی‌که به نقطه حداکثری این فشار ها برسند به دنبال امتیازگیری هستند و برای نقد کردن این فشار ها در این نقطه سخن از مذاکره و گفتگو می‌زنند. آمریکا هرچه را میتواند علیه ملت ما انجام دهد با راهبرد فشار حداکثری به کار می‌گیرد و آنچه را که از سر عجز نمی‌تواند انجام دهد وسیله ای برای جلوگیری از پاسخ مشروع ایران به رفتارهای خصمانه خود قرار میدهد اما این رفتار ها از جانب ملت ایران بدون پاسخ نخواهد ماند.

سیاسی کاری آمریکایی ها برای فشار به عراق؛ «نفت» ابزاری تکراری
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

برخی از رسانه‌های عراقی روز جمعه گذشته به نقل از یک کارمند شرکت اکسون مبیل اعلام کردند که مدیریت این شرکت از بیم حملات ادعایی به منافع آمریکا در عراق، کارکنان آمریکایی خود را از بصره خارج کرده است.

«پتروپالایشگاه»؛ پاسخ زیرکانه ایران به تحریم‌های نفتی آمریکا
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰

با توجه به انفعال وزرات نفت در ارائه راهکاری برای مقابله با تحریم‌ها نفتی، به‌نظر می‌رسد باید مجلس شورای اسلامی با تصویب قانونی، وزرات نفت را مکلف به توسعه صنایع پالایشی به‌عنوان بهترین راهکار مقابله با تحریم نفت خام کند.

فیلم: توقف برخی اقدامات داوطلبانه ایران در برجام
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

وزیر امور خارجه تصمیمات جدید ایران در واکنش به اقدامات آمریکا را در چارچوب برجام خواند و گفت: جمهوری اسلامی از برجام خارج نخواهد شد و کاملا در چارچوب این توافق عمل می کند.

تزریق نیروی جدید به جبهه جنگ محاسباتی
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸

دولت امریکا ظاهرا دچار این سوء تفاهم شده که ایران قادر به ارائه پاسخ به فشارهای فزاینده آن –که به گفته خودشان اخیرا از فاز «غیرقابل تحمل» خارج و وارد فاز «بی سابقه» شده- نیست. در واقع اشتباه محاسباتی امریکایی ها این است که از صبر راهبردی ایران برداشت ضعف کرده اند

مدافعان FATF؛ عامل افزایش فشار اقتصادی و امنیتی به کشور
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

به نظر می رسید، با توجه به صحبت های رئیس FATF در مورد نقش سازوکارهای این گروه در جلوگیری از دور زدن تحریم ها و افزایش فشار اقتصادی به ایران و پس از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی آمریکا، مدافعان FATF در کشور از تلاش برای تصویب این لوایح منصرف شوند، اما هنوز بسیاری از حامیان FATF، دم از پیوستن به کنوانسیون­های مرتبط با FATF می زنند.

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.

چه کسانی تحریم‌های ضدایرانی را در آمریکا طراحی می‌کنند؟
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

اتاق فکر تحریم کجاست؟

برای مقابله با تحریم فروش نفت چه باید کرد
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

 ایالات متحده آمریکا در روز دوشنبه اعلام کرد، تحریم‌های نفتی علیه ایران اجرا شده و معافیت‌های نفتی برای 8 کشور اجرا نخواهد شد. آمریکا هدف اصلی تحریم‌ها را «دخالت تهران در مناقشات خاورمیانه» دانسته است. دولت واشنگتن از کشورهای مشتری ایران خواسته است تا واردات نفت از این کشور را قطع کرده و به صفر برسانند و کمبود نفت ایران در بازار توسط عربستان سعودی، امارات متحده تامین خواهد شد.

خطرناک‌‌‌‌‌‌تر از تحریم و تهدید
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

در منازعه راهبردی‌ای که میان ایران و آمریکا در جریان است و اکنون به اوج خود رسیده، نقطه کانونی تمرکز افکار عمومی ایران است. اگر دولت آمریکا از سال 88 یک درس آموخته باشد- که به عقیده من درس‌آموزترین سال پس از انقلاب برای آمریکایی‌ها بوده- آن درس این است که کسی پیروز نهایی خواهد بود که بتواند افکار عمومی را در مواقع حساس و درباره موضوعات کلیدی هدایت کند.