داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بیژن-زنگنه
مروری بر داستان کارت سوخت، نمونه‌ای از تصمیم‌گیری‌ها در وزارت نفت
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

مروری بر نحوه مواجه وزارت نفت با مقوله کارت سوخت نشان می‌دهد که این وزارتخانه نه تنها، هیچ استراتژی معینی در قبال مدیریت و کنترل و اصلاح مصرف سوخت ندارد، بلکه این ناکارامدی و سیاسی‌کاری در قبال یکی مهم ترین سیاست‌های کلان اقتصادی کشور یعنی اصلاح الگوی مصرف، سبب شده است که هزینه‌های فراوانی به همین دلیل بر کشور وارد شود.

ناگفته‌های علمی کشف میدان جدید نفتی
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

در اوایل هفته جاری، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران که به یزد سفر کرده بود، در جمع مردم این شهر از کشف یک میدان جدید نفتی در استان خوزستان خبر داد. یک روز پس از اعلام این خبر، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه جزئیات این کشف جدید را بیان کرد.طبق گفته‌‌های زنگنه، مخزن نفتی جدید ۲۲ میلیارد بشکه بر حجم ذخایر نفت درجا و ۲.۲ میلیارد بشکه (با احتساب ضریب بازیافت ۱۰ درصد) بر حجم ذخایر نفت قابل‌استحصال کشور می‌افزاید.

پیش بینی تحلیل‌گر اقتصادی از گرانی بنزین و پاسخ مبهم زنگنه به سوال خبرنگار
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵

ابراهیم رزاقی: دولت تصمیم دارد بنزین را گران کند و همین پول را دوباره به عنوان بسته حمایتی به مردم بدهد

گرانی بنزین چه تاثیری بر تورم دارد؟
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶

به گفته کارشناسان بررسی آمار مختلف سال هایی که شاهد افزایش قیمت بنزین بودیم نشان می دهد این عامل نمی تواند به تنهایی بر افزایش تورم موثر باشد.

رونمایی از اطلس اکتشافات میدان‌های نفت و گاز ایران
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

اطلس اکتشافات میدان‌های نفت و گاز ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی که به همت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تدوین شده است، رونمایی شد.

«نام‌آوران»؛ نام میدان جدید نفتی ایران
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

وزیر نفت نام میدان نفتی تازه کشف شده را که رئیس جمهوری دیروز از آن خبر داد «نام‌آوران» اعلام کرد و گفت: این میدان دومین مخزن بزرگ کشف‌شده در ایران است.

جدی تر شدن احتمال کاهش تولید نفت در نشست آتی اوپک
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

بررسی ها نشان می دهد که بازار نفت با مازاد عرضه رو به رو است و گزینه تشدید کاهش تولید نفت در نشست آتی اوپک با جدیت بررسی می شود.

عرضه بنزین سوپر همچنان با محدودیت همراه است
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

در حالی که وزیر نفت از حل مشکل عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت خبر داده، پیگیری از چند جایگاه گویای آن است که کمبود این فرآورده نفتی در برخی جایگاه‌ها هم‌چنان محسوس است.

ارزیابی وزیر نفت از عرضه فرآورده نفتی در بورس
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸

وزیر نفت گفت: در عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس برخلاف نفت خیلی موفق عمل کردیم که این موضوع هم به دلیل تفاوت در ماهیت این دو محصول است.

صندوق بازنشستگی نفت در دست چه کسی است؟
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶

رحیمی شاید از معدود افراد نزدیک به زنگنه باشد که بارها به وزیر نفت درباره دستیار ویژه‌اش هشدار داده است؛ او بارها به وزیر نفت توصیه کرده است از قدرت ختلان بکاهد چرا که دیر یا زود، موجب دردسر برای زنگنه خواهد شد بویژه پس از پایان دوره وزارتش.