داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تحریم-نفت
چگونه درآمد فروش نفت با صادرات گازوئیل جبران خواهد شد
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

نیروگاه‌های تولید برق متصل به شبکه سراسری گاز، سالانه حدود ۴میلیارد لیتر گازوئیل مصرف می‌کنند. درشرایط تحریم نفتی می‌توان با جایگزینی گاز بجای گازوئیل در نیروگاه‌ها،مازاد گازوئیل را صادرکرد.

صادرات نفت حق مشروع ایران است
۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

وزیر نفت ضمن تاکید بر تداوم فروش نفت ایران با وجود اعمال تحریم‌های یکجانیه آمریکا، گفت: ما بهترین تلاش خود را برای صادرات نفت به کار می‌گیریم و تسلیم نمی‌شویم، زیرا صادرات نفت حق مشروع ماست.

دینار جای دلار
۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

سفیر عراق در تهران با بیان اینکه موضعی کاملا شفاف در قبال ایران و تحریم های آمریکا علیه تهران دارد، از مذاکره با ایران برای جایگزینی «دینار» با «دلار» در تجارت دو کشور خبر داد.

آمریکا: چنانچه چین از ایران نفت بخرد بازار سقوط می‌کند
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکا مدعی است چنانچه چین در ادامه جنگ تجاری با واشنگتن، خرید نفت خام از ایران را ادامه دهد؛ بازار انرژی بحران بی‌سابقه‌ای را به خود خواهد دید.

آیا ایران از سعودی برای نفتکش «Happyness 1» غرامت می گیرد؟
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

کشتی ایرانی با نام «Happyness 1» متعلق به شرکت ملی نفتکش که سه ماه پیش، در پی ایجاد نقص فنی به بندر جده عربستان منتقل و در آنجا توقیف شده بود، به همراه تمام کارکنان و خدمه خود در حال بازگشت به ایران است.

چرا اقدام سپاه ضامن امنیت ایران است؟
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹

تحولات منطقه ای و اقدامات آمریکایی ها نشان داده است که تیم ترامپ و کاخ سفید به منظور کسب امتیاز از ایران از هیچ تنش و فشاری دریغ نخواهند کرد. عقب نشینی و عدم واکنش های هوشمندانه از سوی ایران نه تنها متوقف کننده اقدامات غربی ها نخواهد بود بلکه وضعیت خلیج فارس و اقتصادی کشور را به سوی وضعیت قرمز سوق خواهد داد. اقدامات تقابلی ایران،‌ کنترل کننده تنش زایی آمریکا و انگلیس خواهد بود.

اسناد افشا شده از نقش شاه در مقابله با تحریم‌ ضدصهیونیستی با فشار بریتانیا
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

اسناد افشاشده از دولت انگلیس نشان می‌دهد که این کشور در دوران بحران نفتی 1973 برای تامین انرژی مورد نیاز خود، دست به دامن ایران شده و از رژیم پهلوی دوم خواسته بود تا مقادیر زیادی نفت خام را به آنها «قرض» بدهد.

کارنامه ژنرال‌ نفتی در پالایشگاه‌سازی: تقریبا هیچ!
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

از مجموع ۹ پالایشگاه نفتی کشور حتی یک پالایشگاه هم در دوره ۱۵ ساله تصدی بیژن زنگنه بر وزارت نفت ساخته نشده است.

راهزنی انگلیس بی پاسخ نخواهد ماند
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

وزیر دفاع توقیف نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی ارتش انگلیس را یک نوع راهزنی دریایی دانست و گفت: یقیناً این نوع راهزنی دریایی توسط ما تحمل و بی پاسخ نخواهد ماند.

دزدان دریایی ملکه
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

رفتار انگلیس در متوقف کردن کشتی حامل نفت ایران در جبل الطارق برای افرادی که تاریخ صنعت نفت ایران را می‌دانند، اقدامی مسبوق به سابقه است.