داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار تحریم-نفت
آیا ایران از سعودی برای نفتکش «Happyness 1» غرامت می گیرد؟
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

کشتی ایرانی با نام «Happyness 1» متعلق به شرکت ملی نفتکش که سه ماه پیش، در پی ایجاد نقص فنی به بندر جده عربستان منتقل و در آنجا توقیف شده بود، به همراه تمام کارکنان و خدمه خود در حال بازگشت به ایران است.

چرا اقدام سپاه ضامن امنیت ایران است؟
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹

تحولات منطقه ای و اقدامات آمریکایی ها نشان داده است که تیم ترامپ و کاخ سفید به منظور کسب امتیاز از ایران از هیچ تنش و فشاری دریغ نخواهند کرد. عقب نشینی و عدم واکنش های هوشمندانه از سوی ایران نه تنها متوقف کننده اقدامات غربی ها نخواهد بود بلکه وضعیت خلیج فارس و اقتصادی کشور را به سوی وضعیت قرمز سوق خواهد داد. اقدامات تقابلی ایران،‌ کنترل کننده تنش زایی آمریکا و انگلیس خواهد بود.

اسناد افشا شده از نقش شاه در مقابله با تحریم‌ ضدصهیونیستی با فشار بریتانیا
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

اسناد افشاشده از دولت انگلیس نشان می‌دهد که این کشور در دوران بحران نفتی 1973 برای تامین انرژی مورد نیاز خود، دست به دامن ایران شده و از رژیم پهلوی دوم خواسته بود تا مقادیر زیادی نفت خام را به آنها «قرض» بدهد.

کارنامه ژنرال‌ نفتی در پالایشگاه‌سازی: تقریبا هیچ!
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

از مجموع ۹ پالایشگاه نفتی کشور حتی یک پالایشگاه هم در دوره ۱۵ ساله تصدی بیژن زنگنه بر وزارت نفت ساخته نشده است.

راهزنی انگلیس بی پاسخ نخواهد ماند
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

وزیر دفاع توقیف نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی ارتش انگلیس را یک نوع راهزنی دریایی دانست و گفت: یقیناً این نوع راهزنی دریایی توسط ما تحمل و بی پاسخ نخواهد ماند.

دزدان دریایی ملکه
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

رفتار انگلیس در متوقف کردن کشتی حامل نفت ایران در جبل الطارق برای افرادی که تاریخ صنعت نفت ایران را می‌دانند، اقدامی مسبوق به سابقه است.

اخذ عوارض از کشتی‌های عبوری تنگه هرمز عمیاتی می‌شود؟
۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

عضو هیأت‌رییسه مجلس جزئیات طرح ایران برای اخذ عوارض از کشتی‌های عبوری تنگه هرمز را تشریح کرد.

سهم انگلیس از تجارت‌های نفتی خلیج فارس چقدر است؟
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵

بعد از خبر توقیف نفت کش حامل نفت ایران توسط نیروی دریایی انگلیس بحث ها پیرامون واکنش ایران بالا گرفته است.

چرا اقدام انگلیسی‌ها غیرقانونی است؟ اقدام ایران چه باید باشد؟
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

آنچه از کلیات داستان توقیف نفت‌کش ایرانی بر می‌آید این است که انگلیس با اجرای برنامه کاخ سفید در آستانه پایان ضرب‌الاجل 60 روزه ایران به اروپایی‌ها در خصوص اجرای تعهدات برجامی شان به دنبال تشدید تحریم‌های نفتی ایران بوده است.

فرآورده پتروپالایشی خارج از تیررس تحریم‌های نفتی
۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

 پالایشگاه‌های متقاضی نفت خام ایران در دنیا، 42  پالایشگاه مشخص بوده که در تنها در 8 کشور احداث شده‌اند و این کشورها عمدتاً در منطقه جغرافیایی شرق آسیا و اروپای جنوبی واقع‌ شده‌اند. در نتیجه معدود بودن تعداد کشورهای خریدار نفت ایران، کار آمریکا را برای رهگیری و تحریم محموله‌های نفت خام ایران آسان کرده است.