داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار رانت
نیمی از توان ما صرف خنثی کردن توطئه رانت‌خواران داخلی می‌شود
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه ۵۰ درصد توان ما صرف خنثی کردن توطئه رانت خواران داخلی می‌شود، گفت: با اقدامات و شفاف سازی سعی کردیم از رانت، پولشویی و ثروت اندوزی فرصت طلبان جلوگیری کنیم.

رانت و لابی‌گری؛ شاهراه فساد در مجلس دهم
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان معیوب است و عملا کارآمدی و کارآیی لازم را ندارد.

فیلم: دولت به‌دنبال اصلاح ساختار بودجه نخواهد رفت
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷

اما اگر نگاه کلی دولت این باشد که من نمی‌توانم با اتکا به توان داخل و با اصلاحاتی که به من توصیه می‌شود مسایلم را حل کنم همیشه راه‌حل‌ها را جایی دیگری جستجو خواهد کرد.

تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات شکر برای ۱۵۰ نفر رانت ایجاد کرده است!
۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

دبیرانجمن قند و شکر کشور با اشاره به اینکه شکرهای وارداتی از هفته آینده وارد کشور می شود و برداشت نیشکر نیز از یک الی دو روز آینده آغاز می شود، گفت: قیمت شکر در روزهای آینده متعادل می شود.

جذب یک استاد مساله‌دار دیگر در دانشگاه تهران
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

به تازگی گروه روابط بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی اقدام به جذب استادی با نام آرش رئیسی‌نژاد نموده است که سوابق تخصصی و عمومی او محل تامل جدی می‌باشد.

وزیر علوم هم رانت‌های پژوهشی را تایید کرد
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳

بعد از کشمش‌های فراوان ایجاد شده بر سر صحبت‌های دکتر صادقی استاد دانشگاه تهران، پیرامون وجود رانت‌هایی در اخذ پروژه‌ها، امروز وزیر علوم به طور ضمنی این موضوع را تایید کرد.

عمده مشکلات کشور به عوامل مزدور و کارشکن داخلی برمی‌گردد
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت: یک کارشناس مسائل سیاسی مقاومت را تنها راه ایران در مقابل آمریکا دانست و گفت: بخش عمده مشکلات کشور به عوامل مزدور و کارشکن داخلی برمی‌گردد که همه چیز را به برجام گره زده و اقتصاد مقاومتی را نادیده می‌گیرند.

به داد اقتصاد ایران برسید
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

اگر دربرابر اشتباهات جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سکوت کنیم، چه‌بسا فردا دیگر دیر شده باشد. تیم اقتصادی بدسابقه حاکم بر دولت در آن شورا دارد تصمیم‌های بسیار خطرناکی برای اقتصاد ایران می‌گیرد.

تخلفات پژوهشی در کشور رصد می‌شود
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

برخی دانشگاهیان بر این باورند که طرح‌های پژوهشی بر اساس شایسته‌ سالاری در کشور توزیع نمی‌شود و بعضا با رانت های پژوهشی روبرو هستیم در حالیکه وزارت علوم فساد در پژوهش را فراگیر نمی داند.

اقدامات اخیر دستگاه قضا به جامعه امیدواری داده است
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اقدامات اخیر دستگاه قضا در مبارزه با مفسدان اقتصادی و رانت‌خواران منجر به امیدواری در جامعه شده است، گفت: از آیت‌الله رئیسی می‌خواهم این اقدام انقلابی را ادامه دهند.