داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار رانت
وزیر علوم هم رانت‌های پژوهشی را تایید کرد
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳

بعد از کشمش‌های فراوان ایجاد شده بر سر صحبت‌های دکتر صادقی استاد دانشگاه تهران، پیرامون وجود رانت‌هایی در اخذ پروژه‌ها، امروز وزیر علوم به طور ضمنی این موضوع را تایید کرد.

عمده مشکلات کشور به عوامل مزدور و کارشکن داخلی برمی‌گردد
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت: یک کارشناس مسائل سیاسی مقاومت را تنها راه ایران در مقابل آمریکا دانست و گفت: بخش عمده مشکلات کشور به عوامل مزدور و کارشکن داخلی برمی‌گردد که همه چیز را به برجام گره زده و اقتصاد مقاومتی را نادیده می‌گیرند.

به داد اقتصاد ایران برسید
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

اگر دربرابر اشتباهات جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سکوت کنیم، چه‌بسا فردا دیگر دیر شده باشد. تیم اقتصادی بدسابقه حاکم بر دولت در آن شورا دارد تصمیم‌های بسیار خطرناکی برای اقتصاد ایران می‌گیرد.

تخلفات پژوهشی در کشور رصد می‌شود
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

برخی دانشگاهیان بر این باورند که طرح‌های پژوهشی بر اساس شایسته‌ سالاری در کشور توزیع نمی‌شود و بعضا با رانت های پژوهشی روبرو هستیم در حالیکه وزارت علوم فساد در پژوهش را فراگیر نمی داند.

اقدامات اخیر دستگاه قضا به جامعه امیدواری داده است
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اقدامات اخیر دستگاه قضا در مبارزه با مفسدان اقتصادی و رانت‌خواران منجر به امیدواری در جامعه شده است، گفت: از آیت‌الله رئیسی می‌خواهم این اقدام انقلابی را ادامه دهند.

مسولین بین پست و فرزندان خارج‌نشین یکی را انتخاب کنند
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: مسئولان نظام باید بین ادامه مسئولیت یا تحصیل و زندگی فرزندانشان در خارج از کشور یکی را انتخاب کنند.

بیکاری،رانت اقتصادی و فاصله زیاد بین فقیر و غنی، محصول تفکر لیبرالی
۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

رئیس سازمان بسیج مستضعفین محصول تفکر لیبرالی را بیکاری، رانت اقتصادی و فاصله زیاد بین فقیر و غنی دانست و تصریح کرد: بارها مقام معظم رهبری تلاش کردند و فرمودند که الگوی اقتصادی که اجرا می شود نباید بی عدالتی را به دنبال داشته باشد.

چالش تربیت نیروی انسانی در «صنعت نفت» و عزم جزم رانت‌داران!
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

ریشه عدم تمایل بیژن زنگنه به حفظ دانشگاه نفت را باید در جایی دید که وی بدون داشتن رویکرد معینی در قبال تربیت نیروی انسانی، چاره را نه در اصلاح دانشگاه که در برچیدن آن می‌داند! موضوعی که زمینه‌ی فرصت طلبی‌ها را ایجاد کرده است.

۸۰۰میلیون دلار صادرات شیرینی با مواد اولیه یارانه‌ای
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

۸۰۰میلیون دلار شیرینی، شکلات و بیسکویت که با مواد اولیه یارانه‌‌ای یا ارز ۴۲۰۰تومانی تولید شده در سال گذشته صادر شده و این صادرات رانتی در سال جاری نیز ادامه دارد.

خرید و فروش میلیاردی مجوز داروخانه‌ها!
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

با وجودی که وزیر بهداشت، بی‌محابا از فساد سازمان‌یافته در این وزارتخانه پرده برمی‌دارد، به گفته برخی داروسازان، مجوز داروخانه‌ها با رانت و نفوذ و با ارقام میلیاردی خرید و فروش می‌شود