داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سینما
انتشار فیلم رستاخیز در فضای مجازی راهزنی فرهنگی است
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹

درویش کارگردان سینما به دست‎های پشت پرده در توقیف فیلم «رستاخیز» و نقش مسئولان ارشاد اشاره کرد.

عصر جدید سینما یا تکرار سوژه‌ها
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳

جشنواره فجربه عنوان بزرگ‌ترین رویداد و فستیوال فیلم در ایران بسیار مهم است و بسیاری از فیلمسازان، سعی می‌کنند فیلم‌هایشان را با توجه به تقویم جشنواره آماده کنند.

رستاخیز با زیرنویس فارسی!
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

دوشنبه گذشته بود که خبر آمد فیلم رستاخیز توسط یک کانال عربی به صورت کامل منتشر شده است. این نسخه یکی از سه نسخه فیلمی بود که با نام القربان و با دوبله عربی و با زمان دو ساعت و ۳۸ دقیقه در معرض دید همگان در اینترنت قرار گرفت؛ موضوعی که درست قبل از عاشورا اتفاق افتاد و تعجب همگان را برانگیخت.

مروری بر نقش‌های ماندگار در روز ملی سینما
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

از توبه «زینال بندری» تا دردهای «حاج‌کاظم»

از توبه «زینال بندری» تا دردهای «حاج‌کاظم»
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

بیست و یک شهریور روز ملی سینماست؛ روزی برای بزرگداشت فیلم، فیلم ساز و هنرمند ایرانی. اگرچه قاب‌های خاطره‌انگیزی که سینماگران ایرانی خلق کرده‌اند، بی‌تردید ارزش بزرگداشتی فراتر از یک روز در تقویم دارد. به همین مناسبت، تاریخ سینمای ایران را ورق زدیم تا ببینیم کدام شخصیت‌ها با گذر زمان رنگ‌وبوی کهنگی نگرفته و همچنان زنده‌اند.

نقد وحید جلیلی بر مدیران صدا وسیما و حامیانشان
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵

با عذرخواهی از غلامی عزیز شاید چون بیش از او کار میدانی رسانه‌ای و هنری کرده‌ام ابعاد این خسارت را بسیار هولناک‌تر از آن می‌بینم که وقت فریاد زدن نگران این باشم که آهنگ صدایم گوش مدیران مؤدب رسانه ملی و پشتیبانان معنویشان را اذیت نکند.

وقتی اولویت‌های اصلی و فرعی عوض می‌شود!
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

در طی همه سال‌هایی که جشنواره فیلم فجر در این کشور برگزار شد، آن‌هایی که مخالف دولتی بودن این رویداد فرهنگی و هنری بودند، همیشه جشن خانه سینما را به عنوان یک رویداد خصوصی بر سر جشنواره فجر زدند

حاتمی‌کیا از گچساران شروع کرد
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا امروز ۱۳ شهریور در شهرستان گچساران کلید خورد. 

تعطیلی پنج روزه سینماها در ایام محرم حسینی
۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: در جلسه شورای صنفی نمایش مصوب شد که سینما‌های سراسر کشور از روز یکشنبه هفدهم شهریور تا پایان روز پنجشنبه ۲۱ شهریور تعطیل می شوند.

گزارشی از فیلم سفارشی بن سلمان برای جشنواره ونیز
۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

حیفا المنصور می‌گوید در بعضی از بخش‌های فیلمبرداری، مردم مزاحم او می‌شدند و او ناچار می‌شد توسط تماس با پلیس آنها را از سر راه بردارد. این یعنی عقب‌ماندگی اصلی از جانب مردم عربستان است و دولت آن در مسیر برداشتن موانع ترقی و عبور از این عقب‌ماندگی گام برمی‌دارد.