داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار چین
جنگ تجاری آمریکا و چین انجیل را گران کرد
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

طی 30 سال گذشته بیش از نیمی از صد میلیون نسخه انجیل چاپ شده در سال توسط چین منتشر شده و 20 میلیون نسخه از آنها به صورت سالانه در آمریکا به فروش رسیده است. تعرفه بر واردات کتاب می‌تواند قیمت انجیل را افزایش دهد.

چین علیرغم تحریم‌های آمریکا به خرید گاز مایع ایران ادامه می‌دهد
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

چین که با تشدید جنگ تجاری، خرید گاز مایع ال‌پی‌جی از ایران را جایگزین گاز آمریکا کرده بود، حتی بعد از ممنوعیت تمام واردات انرژی از این کشور، به خرید خود ادامه داده است.

نگرانی آمریکا از پیشرفت توان هسته ای چینی ها
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱

گرچه زرادخانه هسته‌ای چین بسیار کوچکتر از زرادخانه هسته‌ای روسیه و آمریکا است، اما رشد فزاینده توانایی زرادخانه هسته‌ای چین در حال جا به جایی مرزهای بازدارندگی حداقلی است. هرچه زرادخانه چین گسترش یابد، احتمال کاهش زرادخانه‌های روسیه و آمریکا کمتر می‌شود.

ما درگیر جنگ بودیم، چینی‌ها به فکر توسعه
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸

رئیس‌جمهور اسبق آمریکا اعلام کرد که «دونالد ترامپ» از طریق یک خط تلفن خصوصی به او صراحتاً گفته است که چین در بسیاری از زمینه‌ها از آمریکا جلو افتاده است.

دعوای چین و آمریکا به فناوری‌های تسلیحاتی کشید
۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

در ماه های اخیر تنش و جنگ اقتصادی آمریکا و چین با تعرفه های آمریکا بر کالاهای چینی بسیار بالا گرفته است. اما گویا این تنش ها در حال سرریز به حوزه های دیگر است. وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری آمریکایی در روز سه‌شنبه به توانمندی نظامی چین اعتراف کرد.

اهداف سیاسی آمریکا از تحریم هواوی
۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

اگر آمریکا بتواند نبرد بر سر تصاحب شبکه‌های نسل پنجم را از چین ببرد، نزدیک به سه میلیون شغل در این کشور ایجاد خواهد شد و حدود ۵۰۰ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده افزوده می‌شود.