داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار چین
رشته کشاورزی چگونه در چین جذاب شد؟
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳

کشاورزی در چین صنعت ارزشمندی است به‌طوری که بیش از ۳۰۰ میلیون کشاورز در این بخش از صنعت چین مشغول به کار هستند. چین در رتبه‌بندی جهانی، رده نخست را در خروجی کشاورزی به خود اختصاص داده است.

مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا در جهان
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

آنچه اهمیت سفر سرلشکر باقری را به چین دوچندان می کند، منافع مشترک ایران و چین در مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا و همچنین حفظ امنیت غرب آسیا و کاهش تنش‌ها در این منطقه راهبردی جهان است.

افت ۷ درصدی واردات در ۵ ماهه نخست امسال
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: واردات در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸ مبلغ ۱۷ میلیارد و ۷۳۹ میلیون دلار افت کرده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۷ درصدری را نشان می دهد.

خط اعتباری ۴۰۰میلیارد دلاری ایران و چین راه‌اندازی شد
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴

رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: مستندات موجود نشان می‌دهد خط اعتباری ۴۰۰میلیارد دلاری میان ایران و چین راه‌اندازی شده است.

درگیری موافقان و مخالفان چین در هنگ کنگ
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

حضور حامیان چین در خیابان‌های هنگ کنگ و رویارویی آنها با مخالفان، پلیس هنگ‌کنگ را برای جداسازی آنها وارد عمل کرد.

دلایل چین برای احیای جاده ابریشم چیست؟
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

هدف اصلی طرح جاده ابریشم در قرن ۲۱ ایجاد ارتباط بیشتر در سرتاسر جهان برای ارتقای صلح از طریق تجارت و توسعه است.

سهم ناچیز ایران در تجارت جهانی
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

یحیی آل اسحاق با انتقاد از استراتژی تجاری کشور و سهم ناچیز ایران در تجارت جهانی گفت: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد در همین شرایط تولید و با توجه به نیازهای ۱۵ کشور همسایه، تعاملات ایران و ۱۵ کشور همسایه می‌تواند ۲۰۰ میلیارد دلار شود.

سازمان ملل به کره شمالی در زمینه حل مشکلات اقتصادی‌ کمک کند
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

«وانگ یی» وزیر خارجه چین در کنفرانس خبری مشترک با همتای مالزیایی در پکن، از مواضع اخیر کره شمالی و «سیگنال‌های مثبت» آن درباره آمادگی‌اش برای ازسرگیری مذاکره با آمریکا استقبال کرد.

سلام نظامی شریک شرقی به ایران
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

در ادامه استحکام روابط تهران و پکن، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان به دعوت همتای چینی خود دیروز در سفری سه روزه وارد این کشور شد و مورد استقبال رسمی ژنرال «لی زوا چنگ» رئیس ستاد مشترک ارتش چین قرار گرفت. این مقام چینی، سرلشکر محمد باقری را مقامی بانفوذ در جمهوری اسلامی توصیف و اظهار امیدواری کرد که این سفر نتایج راهبردی و استراتژیک برای دو کشور در برداشته باشد.

چین در نظر دارد ۱۶ کالای آمریکایی را از تعرفه‌های جدید معاف کند
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

وزارت تجارت چین امروز اعلام کرد در نظر دارد ۱۶ نوع کالای آمریکایی، شامل غذای احشام، داروهای سرطان و لوبریکانت‌ها را از تعرفه‌های جدید معاف کند.