داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فساد
فساد سیستمی به منزله فساد نظام نیست
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

توصیه من آن ست که مطالعه جامع و همه جانبه موردی از فساد های موجود و فاسدان آنها صورت بگیرد، تا معلوم شود که زمینه های اجتماعی و اقتصادی رشد مفاسد به طور عام و مفاسد اقتصادی به طور خاص چیست؟

قوه قضاییه جناحی برخورد نمی‌کند
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با تاکید بر اینکه اتهام جناحی بودن برچسبی است که آقای روحانی باید از آن پرهیز کنند،گفت: قوه قضاییه جناحی برخورد نمی‌کند اما برای بی اثر کردن اقدامات این قوه، آن را به جناحی بودن متهم می‌کنند.

اعتراض عجیب روحانی به رئیسی/ رئیس جمهور از افشای فساد برادرش نگران است؟
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

نشست روز گذشته سران قوا با حاشیه‌هایی درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی برگزار شد.

 ورود پلیس اینترپل به پرونده شهردار متواری صدرا شیراز
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

پس از احراز تخلف توسط شهردار سابق شهر جدید صدرا شیراز و فرار وی از ایران، حکم قضایی برای دستگیری و بازگرداندن وی به ایران به دست ما رسید.  طبق این حکم به تمام اعضای اینترپل در جهان اعلان قرمز کرده‌ایم و در حال انجام اقدامات برای دستگیری متهم هستیم.

«سوت زنی» مانع فساد می‌شود؟
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴

در این فیلم خواهید دید که چرا در دنیا نظارت غیرساختاری با گزارش های مردمی بیشترین نقش را در افشای فسادها دارند.

قرار بود افشاگران تشویق شوند
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

نخستین طرحی که امسال در مجلس اعلام وصول شد؛ طرحی بود با عنوان «حمایت و صیانت از کاشفان و گزارشگران فساد» اما با گذشت نیمی از سال هنوز این طرح حتی در کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز بررسی نشده است.

رئیسی: فرار مالیاتی قابل پذیرش نیست
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه وقتی به آمار نگاه می‌کنیم همه دستگاه‌ها آمار و عملکرد دارند که قابل تقدیر است، گفت: اما مردم باید احساس اجرای قانون و عدالت کنند و این تنها با عمل میسر است و این موضوع تنها باید در عمل و اجرا احساس شود.

آیا بانک ها از چنگ اَبَرسهامداران خارج می شوند؟
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

سرانجام گام مهمی در روند اصلاح نظام بانکی برداشته شد و با تصویب «دستورالعمل تملک سهام بانک‌ها‌ و مؤسسات اعتباری غیربانکی» در شورای پول و اعتبار، اصلاح در مالکیت بانک ها و سهامداری بخش های مختلف بر نظام بانکی، کلید خورد.

امنیت اقتصادی تنها با مبارزه فساد حاصل می‌شود
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی گفت:مسئولین و مردم مصمم‌اند پرچم مبارزه با استکبار، مقاومت برای هدف و مبارزه با فساد را که رهبری معظم انقلاب برافراشته‌اند، نگاه دارند.

از بین رفتن «فساد» با بگیر و ببند را رد نمی‌کنم
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

معاون‌اول قوه قضائیه گفت: در مقاطعی گفته می‌شود که شرایط جنگ اقتصادی است و با بگیر و ببند سعی نکنید بر سرمایه‌گذاری تاثیر منفی داشته باشد یا با این اقدام کارها درست نشده، فساد از بین نمی‌رود و مرحله ورود دستگاه قضا باید آخر باشد. ما این موارد را رد نمی‌کنیم و درست است.