داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خصوصی-سازی
چرا شریعتمداری به آذرآب نرفت؟
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

گلایه‌های کارگر شرکت آذرآب خطاب به وزیر کار: این که ما اینجا جلوی شما نشسته‌ایم با اینکه شما به کارخانه تشریف بیاورید و از نزدیک وضعیت نابسامان آن را ببینید تفاوت دارد.

ارسال گزارش استنکاف دولت به قوه قضائیه در صورت عدم واگذاری سرخابی‌ها
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس گفت: اگر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سالجاری صورت نگیرد، گزارش می‌دهیم و استنکاف دولت از اجرای قانون را به قوه قضائیه می‌فرستیم.

خصوصی‌سازی صنعت خودرو، علاج یا درد مضاعف؟
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس مطرح است که به‌دنبال واگذاری صنعت خودرو به بخش خصوصی است. اما خصوصی‌سازی در شرایط فعلی صنعت خودرو نمی‌تواند راهکار معقولی باشد و لازم است این طرح اصلاح شود.

روایت دو اقتصاددان از ریشه های شکست خصوصی سازی
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

سید احسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در نشست بررسی خروج از بحران خصوصی سازی با انتقاد از سیاست گذاری و عملکرد خصوصی سازی تاکنون گفت: حتی کشورهایی که خصوصی‌سازی از آن ها شروع شده در زمانی که بحران اقتصاد کلان روی می‌دهد، ترمز واگذاری‌ها را می‌کشند.

حدیث مکرر گرانی
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

مساله روشن است دولت باز بی‌پول شده است و دولت پر خرج ما هم هروقت بی‌پول می‌شود، همین را بلد است که قیمت کالاهای در اختیار خود را بالا ببرد و پولی بدست بیاورد و امروز را فردا کند. دیروز با افزایش نرخ ارز بخشی از مشکلات پولیش را حل کرد و امروز که ارز کشش بیشتری نداشت با چوب حراج زدن به بخشی از اموالش به نام خصوصی‌سازی، و فردا با گران کردن سوخت.

بازگشت شرکت ملی نفتکش ایران از بخش خصوصی به بخش دولتی
۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲

کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت از پیگیری‌ها برای انتقال سهام شرکت ملی نفتکش ایران از بخش خصوصی به بخش دولتی، خبر داد.

تلاش وزارت اقتصاد برای یک واگذاری سوال برانگیز!
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

شرکت ملی انفورماتیک چهار شرکت بزرگ زیرمجموعه دارد. معروف ترین آن ها، دو شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت (شاپرک) و مدیریت امن الکترونیکی کاشف است که وظیفه اصلی آن‌ها کنترل و نظارت بر شبکه پرداخت کشور است. به نظر می‌رسد این دو شرکت وظایف کاملا حاکمیتی دارند و اکثر وظایف آن ها باید حفظ شود.

فقط وظایف تصدی‌گری شرکت انفورماتیک واگذار می‌شود نه حاکمیتی
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

دبیر شورای اصل ۴۴ قانون اساسی با اشاره به ابهامات واگذاری شرکت ملی انفورماتیک بانک مرکزی، گفت: در مورد شرکت انفورماتیک بایستی تاکید کرد که قبل از واگذاری، وظایف تصدی‌گری و حاکمیتی شرکت تفکیک شده که این فرایند ممکن است تا ۲ سال نیز طول بکشد.

مخالفت بانک مرکزی با واگذاری شرکت ملی انفورماتیک ملاک نیست
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: شرکت ملی انفورماتیک در فهرست واگذاری قرار دارد اما اولویت واگذاری برای سال ۹۸ نیست و خروج این شرکت از لیست نیازمند مصوبه هیات وزیران است.

چقدر زمینه‌ها برای واگذار هپکو آماده بود؟
۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

در میزگردی با حضور محمد ماشین‌چیان، مرتضی کاظمی و امیرحسین خالقی سه دانش آموخته رشته اقتصاد واگذاری هپکو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.