داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دانشگاه
ان‌بی‌سی: آمریکا روادید ۲۰ دانشجوی ایرانی را لغو کرده است
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

شبکه «ان‌بی‌سی» گزارش داده است که وزارت خارجه آمریکا بدون ارائه توضیحی، روادید ده‌ها نفر از دانشجویان ایرانی را که از دانشگاه‌های آمریکایی پذیرش گرفته بودند، لغو کرده است.

۷ شخصیت محبوب ایران؛ از ظریف و رئیسی تا احمدی نژاد و جهرمی
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

در نظرسنجی جدید دانشگاه «مریلند»، سردار سلیمانی همچنان محبوبترین چهره سیاسی-نظامی ایران به شمار می‌آید. در این نظرسنجی محبوبیت «حسن روحانی» برای اولین از ۵۰ درصد کمتر است.

فیلم: اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به رئیس‌جمهور و ترک جلسه
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

برخی از دانشجویان تجمع کننده اعتراض خود به عدم انتقادپذیری دولت و هم چنین عدم اختصاص تریبون به تشکل‌های دانشجویی در مراسم را با با زدن چسب بر دهان خود نشان دادند. استقبال کم دانشجویان از سخنرانی حسن روحانی و صندلی های خالی سالن سخنرانی از نکات قابل توجه برنامه امروز بود.

ابداع روش جدید ایمن سازی بدن در برابر سرطان
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

محققان دانشگاه ییل از ابداع روش جدیدی برای ایمن سازی بدن و تقویت سیستم ایمنی در برابر هجوم سلول‌های سرطانی خبر داده‌اند.

چه کسانی مشاور مشاور پدر انقلاب‌های رنگین را به تهران دعوت کردند؟
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: چه کسانی مشاور جرج سوروس را برای سخنرانی در دانشگاه الزهرا دعوت کرده‌اند؟ هیات رئیسه به این موضوع ورود کند.

دردسر تازه تحصیل مهاجرین افغانی در ایران
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

رتبه های برتر می‌گویند اگر می‌دانستند مصوبه معافیت از شهریه حذف خواهد شد، شاید ادامه تحصیل نمی دادند. نکته دیگر اینکه شهریه دانشگاه‌ها با هم فرق می کند. خیلی ها با رتبه خوب، تهران را انتخاب کردند ولی اگر از قبل می‌دانستند، دانشگاهی را انتخاب می کردند که شهریه کمتری دارد یا مثلا دانشگاه محل زندگی را انتخاب می کردند که مخارجشان هم کمتر شود.

در نظر گرفتن ماهانه ۷۰۰ هزار تومان وام برای دانشجویان دکترا
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

وزیر علوم درباره تأمین امکانات رفاهی برای دانشجویان، گفت: ماهانه برای دانشجویان دکترا ۷۰۰ هزار تومان وام در نظر گرفته‌ایم که البته لازم است مجلس بودجه این وزارتخانه را ارتقا دهد.

امسال ۱۵۰۰ نفر از فرزندان هیئت علمی از سهمیه استفاده کردند
۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

چند روزی است موضوع استفاده فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از سهمیه یا تسهیلات برای تغییر دانشگاه یا تغییر رشته، در رسانه ها به یکی از موضوعات مطرح تبدیل شده است.همسران و فرزندان عضو هیئت علمی هم جزو افرادی هستند که سهمیه ای مجزا دارند.

ثبت نام پذیرفته‌شدگان رشته‌های بدون کنکور از فردا
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

ثبت نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ۹۸ از فردا ۱۰ مهر آغاز می شود و هر فرد تنها امکان ثبت نام در یک محل قبولی با آزمون یا بدون آزمون را دارد.

سهمیه خاموش برای ژن های خوب
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

یکی از خبرهایی که چند وقتی است با حواشی زیادی همراه بوده بحث سهمیه های دانشگاه هاست. شاید در وهله اول با شنیدن نام سهمیه های دانشگاه، سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران در ذهن مان تداعی شود اما گزارشی درباره آمار سهمیه ها و همچنین گفته های خالقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در انتقاد از قانون سهمیه اعضای هیئت علمی نشان می دهد که موضوع اصلی سهمیه ها و نابرابری آموزشی به سهمیه های خاصی تعلق دارد.