داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عادل-عبدالمهدی
عادل عبدالمهدی: حشد الشعبی از بغداد خارج نشود
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶

نخست‌وزیر مستعفی و رئیس دولت پیشبرد امور عراق ضمن تکذیب خروج نیروهای الحشد الشعبی از بغداد، دستور داده تا مراکز الحشد الشعبی در پایتخت باقی بمانند.

عادل عبدالمهدی در سالگرد پیروزی عراق در برابر داعش بیانیه داد
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق سالگرد پیروزی نیروهای مسلح این کشور در برابر گروه تروریستی داعش را تبریک گفت.

کاندیداهای نخست‌وزیری در عراق چگونه «وتو» شدند؟
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

به گفته رهبر ائتلاف الفتح، معضل اصلی در مسیر انتخاب نخست وزیر شخص مقتدی صدر است که شدیدا با انتخاب دو نفر مطرح شده «محمد شیاع السودانی» و «عبدالحسین عبطان» مخالفت می‌کند. رهبر جریان صدر تأکید دارد که نخست‌وزیر باید توسط توده‌ها و اصطلاحا «در خیابان» انتخاب شود و هیچ فراکسیون و حزبی نباید نخست‌وزیر را معرفی کند!

معامله بزرگ مقتدی صدر بر سر میراث عادل عبدالمهدی
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

علیرغم این‌که دو معاون جنجالی عادل عبدالمهدی روز جمعه همزمان با وی استعفا داده بودند، با گذشت یک هفته ز هم‌چنان استعفای آنان در پارلمان مطرح نشده و به نظر می‌رسد این دو نفر با قدرت سابق به کار خود ادامه می‌دهند. به راستی ماجرای ابقای این دو نفر چیست؟

شیخ‌الاسلام: عاملان ناآرامی‌ها در عراق، بی‌ثباتی این کشور را می‌خواهند
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

معاون امور بین‌الملل مجمع تقریب با اشاره به تلاش‌های آمریکا، وهابی‌‌ها و بعثی‌ها برای بی‌ثبات کردن عراق، گفت: آنها می‌خواهند به مردم عراق تفهیم کنند که باید دیکتاتوری چون صدام بر آنها حاکم باشد.

شروع نگرانی کُردها پس از استعفای عبدالمهدی
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

با استعفای عبدالمهدی نگرانی‌ها در خصوص افزایش مشکلات اقتصادی اقلیم با احتمال عدم پایبندی کابینه جدید به مفاد توافق نفتی افزایش یافته است.

تعیین مشخصات نخست وزیر جدید در پارلمان عراق
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

پس از استعفای نخست‌وزیر عراق به توصیه مرجعیت دینی، هم‌اکنون عرصه سیاسی این کشور در تب و تاب انتخاب گزینه‌های جانشینی اوست.

پارلمان عراق استعفای عبدالمهدی را پذیرفت
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

پارلمان عراق در جلسه امروز خود درخواست استعفای عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر این کشور را پذیرفت.

تداوم اسارت عراق در زندان تاریخ و جغرافیا
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵

مشکلات عراق، مسائل سیاسی کوتاه مدت نیستند که با تغییر دولت، قابل حل باشند. آن‌ها محصول تنش‌های فرقه‌ای و قومی، ضعف نهادسازی و نیز بحرانِ تقریباً مستمر هستند.

از استعفای نخست‌وزیر تا انحلال پارلمان عراق
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

عراق با ادامه اعتراضات خیابانی هر روز وضعیت پیچیده‌تری پیدا می‌کند؛ به‌خصوص پس از آنکه نخست‌وزیر با موضع اخیر مرجعیت دینی در نجف، اعلام کرد استعفا خواهد داد.